Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes kismama vagyok,...

32 hetes kismama vagyok, adassam be az influenza elleni oltást?

Figyelt kérdés
Mások javasolták, de biztos nem árt ez a picúrnak?

2019. dec. 12. 20:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%
Nrm tudom miért kell valakinek lepontozni az oltást támogató hozzaszolasokat.... Szánalmas 🤣🤣🤣🤣
2019. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
26 hetesen beadattam a VAXIGRIP TETRA split vakcinát, amit kisgyerekek is kaphatnak. Nem élő vírust tartalmaz, hanem vírusfehérjéket csak. Biztos, hogy nem árt a picurnak, de az influenza (leginkább a magas láz) az igen. Ennél az oltásnál nagyon-nagyon ritka a mellékhatás és ha van, akkor is enyhe.
2019. dec. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem adattam be,jó az immunrendszerem, terhesen még az éves nátha is kimaradt. 35 hkm.
2019. dec. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Tavaly ilyenkor voltam terhes én is, az influenzaszezon végén szültem, meg a kórházakban látogatási tilalom volt, ráadásul januárban egy hetet bent kellett üdülnöm a kórházban. Nem kaptam el semmit, meg megfázva sem voltam, így én utólag is úgy gondolom jól döntöttem mikor nem adattam be.
2019. dec. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk az orvos családtag a friss szakirodalomra hivatkozva azt javasolta a kismama lányomnak, hogy a harmadik trimeszterben oltassa be magát "split" vakcinával, ahogy valamelyik előző is írta. Így a baba is részesül a védelemből, ha majd szoptatni fogja.

Viszont a nőgyógyász ellenezte az oltást, így nálunk az egész család lett beoltva, és oltatlanok nem látogathatják (majd) az újszülöttet.

2019. dec. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia, itt Angliában nagyon ajánlják a kismamáknak, én is beadattam, nem is lett belőle gond, pedig kicsit aggódtam. Amiért úgy döntöttem, hogy mégis, az az, hogy itt végig kell dolgozni. Nyitott alaprajzú irodánkban pedig úgy söpörnek végig a vïrusok, hogy öröm nézni és igen terhesség alatt gyenge az anya immunrendszere.(és szerintem még mindig sokan keverik az influenzat az influenza szerű megbetegedéssel. Az influenzaban a kismama meghalhat) Ha nem dolgoznék, akkor valszeg a férjemet oltattam volna. Amúgy itt is a korábban már említett vakcinát adják, ami majd védi a kicsit is.
2019. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!