Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért viselkednek így a mai...

Miért viselkednek így a mai kismamák/anyukák?

Figyelt kérdés

Egyre jobban azt látom, hogy a várandós nők, újdonsült Anyák úgy viselkednek, mintha az Anyaságért kitüntetés járna, és mekkora áldozatot hoznának!

Nekem is van babám, mégsem úgy viselkedem mintha szuper mami lennék,de közben mártirt csinálok magamból...



2019. dec. 27. 20:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%
Engem az a "ki ha én nem" tekintet, amiket kaptam a terhes gondozóban tőlük. Mosolygó a köszöntem, erre csak csúnyán nézték...
2019. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a mártír anyuka ott kezdődik aki mindenáron szoptatni akarja csemetéjét. Megszállottan szoptat túltolva az igényszerinti opciót. Mikor már mindenért a szájába dugja a gyereknek a mellét. Utána azon sipánkozik hogy a gyerek 24 órából 23.5 a mellén lóg 🤦‍♀️ és ő milyen fáradt a gyerek cicifüggő és semmire de semmire nem jut ideje, nemet persze a 2 évesnek nem mond hogy most már nem cicizünk nonstop.. Miközben arról nyavajog hogy ő nem ilyen gyerekre vágyott, az anyaság szar ő kalitkában van sehol a régi élete, nincs sex de akarna még 1 gyereket.. 🙄🤦‍♀️

Tru strory

2019. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%

Ezt pl én ezerszer megkaptam, hogy " addig pihenj amíg tudsz, mert évekig nem fogsz"... Gyönyörűen végig alussza az éjszakát a fiam pici kora óta, sosem volt az az extrán sírós vagy nyűgös.


Én is meg voltam győződve arról, hogy én jól csinálok vmit, mert az enyém is átaludta az éjszakát 2 hónapos korától.

Azután megszületett a tesó és 2 éve nem aludtam át egy éjszakát sem.

Azt hiszem ez a karma.

Most már biztos vagyok abban, hogy az első gyereknél hihetetlen szerencsés voltam és bocsánat mindenkitől, akit gondolatban kiröhögtem. 😀

2019. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%
Ne foglalkozz velük!
2019. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem félreértelmezed


Azok a típusok gyerek nélkül is ilyenek voltak.


1. Lépés szingli vagyok

-jól érzem magam azért, ide oda járok bulikázni

- és utálom a világot miatta, mert nekem nem jön össze semmi


3. lépés pasim van

- jajj nézzétek hogy szeret ezt vette ide mentünk

Lávcsi

- vagy jajj most így utáljuk egymást most meg ezt a viragot kaptam .... gyűrűt kaptam akármi


4. Lépés jön a baba

.... itt is van az elégedett monden héten 5 poszt a pocakról

Meg van aki azt osztja h mennyire rossz hogy mennyi dologról lemarad

Vagy rosszul van

Vagy kövér

Vagy épp h semmit nem hízik


És így tovább


A közösségi médiában élik az életüket



Aki emg nem a poszokkal

Az szemèlyesen tolja ezt a munkahelyen majd a boltban majd a játszótéren vagy a védőnőnél

2019. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
92%

Nekem az a fura, hogy mennyire elzárkóznak egymástól az anyák, pedig én is nehezen barátkozom. Járunk egy játszócsoportba, egy kis szobában ül mindenki és a saját gyerekével játszik. Múltkor a csecsemő lányom vmit felvett és boldogan mutatta a kb mellette ülő anyukának, aki semmit nem reagált, nem is viszonozta a gesztust, mintha nem is lenne ott a gyerekem.

Pedig egy épp csak ülni tudó baba, akkortájt "találta fel" ezt a nyújtogatást és jött rá, hogy lehet más emberek felé kezdeményezni, egy hangot nem adott ki csak nyújtogatta a kis játékát, olyan rosszul esett hogy elutasították egy ilyen kózegben, ami amúgy kb erre való.

Ha hozzám jön másik gyerek, én mindig reagálok...

A többi nővel sem lehet amúgy beszélgetni, sose derül ki semmi senkiről. Múltkor fél füllel hallottam: " ja mert az egygyerekesek ráérnek ilyenekre" - ezt arra mondták, hogy télapókor az én babámon meg még másik kettőn rénszarvasos/mikulásos cucc volt (enyémen egy póló, amit a hádában túrtam).

2019. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
60%

Ezt azok szokták csinálni akik a gyerekcsináláson kívül semmit nem tudnak felmutatni, semmit nem értek el életükben. Ezért vállalták a gyereket is, hogy legyen mivel bizonygatni, hogy ők bizony többet érnek.

Én sem értettem ezt soha. Könyörgöm mindenki önként vállal gyereket és mindenki tudja mire vállalkozik. Tököm kivan az extra igényeikkel. Ők vállalták a gyereket és mindent ami vele jár. Például pontosan tudta, hogy a gyerek nem bírja sokáig a vásárolgatást, ő vállalta ezt. De ettől függetlenül előrepofátlankodik mindenhol. De a normális ember azt is tudja, hogy a terhesség mivel jár. Ezt önként vállalja ha teherbe esik. De mégis úgy viselkednek mint aki haldoklik már 2 hónapos terhesen nulla pocakkal is és nekik mindent meg kell adni. Ennél már csak azt utálom jobban mikor a gyerek egy gonosz, önző majom aki nem tud viselkedni és nevelés meg rászólás helyett jönnek ezzel a "jajj hát ő még csak egy gyerek" szarsággal. Szóval nem szeretem ezt a kínlódást meg amikor kivételezni kell velük mert a saját önigazolásuk miatt leellettek egy gyereket (csúnya kifejezés de az ilyennél tényleg inkább ellés mint vállalás).

2019. dec. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
64%
És a kérdező idejött begyűjteni a kitüntetést, hogy ő milyen ügyes, h nem a közösségi médiában éli az életét és nem csinál mártírt magából. Nájsz.
2019. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

A kérdező nem azért tette fel a kérdést, és mint olvashatod Kedves utolsó hozzászóló mások is osztoznak a véleményemen! :) Az meg miért mártirság ha leírom a mai látásmódomat?

Én nem azon picsogok, hogy " jahj mennyire rossz nekem és évek óta nem aludtam, és meg kell mozdulnom."

Szerintem a közösségi média előtt édesanyáink, nagymamáink sem azon rimánkodtak egymásnak amikor még volt KOMMUNIKÁCIÓ, hogy vállon veregetem magam és milyen hánytatott a sorsom" :)

2019. dec. 27. 23:02
 20/22 anonim ***** válasza:
30%

Amúgy ez a pihenj amíg tudsz egy nagy közhely. Kb mindenki elsüti. 🙂 en erre mindig azt mondom, hogy köszi, már hetek óta nem tudok. Kétóránként pisilek. Éjjel is. Van aki a too much info hatására elnemul, van aki jót röhög, mert eszébe jut hogy ja, tényleg, nála is így volt.

Amúgy en hétköznapi anyáknal nem tapasztalom ezt. Inkább azoknál akik a média felületet munka eszköznek is használják. Pl az úszó edző ismerősöm tolt fel képeket, hogy alakul az alakja. És hat neki fittmaminak kell lenni. Elvégre ez a munkája 😃

De azzal is egyet értek aki azt mondja, hogy onigazolast keresnek. Valószínű a férjüktol csak azt hallják, hogy otthon lopják a napot és babáznak. Vágynak idegenek elismerésére akik tudják, hogy baromira nem és ez igenis kemény munka is. 24 órában.

2019. dec. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!