Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy rosszul számoltak...

Lehet, hogy rosszul számoltak a szülés várható időpontját?

Figyelt kérdés

Nem mintha nagyon számítana, csak mivel az asszisztens engem nézett hülyének érdekelne, hogy most tényleg?


Április 20 volt az utolsó menstruaciom első napja. Ez szombat. Ezért szombatonként számolom a betöltött heteket. Így a 40. Hét elvileg január 25. De 27-et írtak be a kiskönyvbe meg a gépbe, mint szülés várható időpontja.


Múltkor voltam terhesgondozason. Hétfőn. Kérdezik hány hetes vagyok pontosan. Mondom 38+2. Az nem lehet mert akkor nem lenne 27 a szules időpontja.

Erre válaszoltam volna, de az orvos lelőtte a szitut azzal, hogy kit érdekel két nap.

Így most nem derült ki, hogy is van ez?


Elvileg holnap töltöm a 39. hetet. Szülésnek nyoma sincs.


Másik kérdésem, volt akinek a semmiből indult meg a szülés? Úgy ertem meg jósló fajasaim sincsenek ☹️



2020. jan. 17. 17:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ezt szinte minden orvos így számolja: hozzáadják az utolsó menstruációhoz a 9 hónap+1 hetet. akkor szoktak korrigálni, ha UH alapján sok az eltérés, 2 nappal senki sem foglalkozik.

nekem a semmiből indult a szülésem, magzatvíz elfolyással. addig még egy darab keményedés sem volt

2020. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nàlam januàr 11 volt a menstruàciò àltal szàmolt dàtum, UH alapjàn januàr 9. Holnap töltöm a 41.hetet, szintèn semmi jòslò fàjàs, semmi jele hogy ki akarna jönni.Pedig vàrjuk màr :)
2020. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem te számolsz jól


Nekem minden doki eszerint a weblappal azonosan számolta mindkét terhességem

2020. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2 nap csak jóljön neked....


Később indítanak...



Nekem sem volt jóslóm

Spontán 41. Héten indult a baba

Semmivől

2 nappal korábban cervix 3000-ről.

8 h alatt hüvelyi szülés lett

2020. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen en is úgy vagyok amúgy vele, hogy nekem jól jön a 2 nap mert nem fektetnek be addig sem. De nem szeretném kivárni a 27-t sem. Már nagyon nem fér el. Jöhetne ki. Vasárnap elvileg hidegfront. 🤞🏻
2020. jan. 17. 18:21
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly április 13 volt az utolsó menstruációm, ez alapján lettem holnapra kiírva, mert ugye így holnap leszek 40 hetes. Nálam a védőnő számolt valamiért január 18. helyett január 20at, pont ahogy nálad, 2 nappal későbbre vagyok szerinte kiírva. De hogy neki ez hogy jött ki, nem tudom, de hiába írta az orvos a szülés várható idejéhez a január 18at a kiskönyvemben, a védőnőm a 20át szajkózta végig, a kartonomra is azt írta. Mindenesetre még nem szültem meg, ugye holnap töltjük a 40et, kíváncsi vagyok mikor indul meg a baba, jóslóim már vannak, igazából egy hete alig bírok megmozdulni úgy fáj hastól lefele mindenem, a hasam szinte minden mozdulatra keményedik, valamint a nyákdugóm is 2 napja kisebb-nagyobb darabokban távozik, bár már 3 hete nyitva a méhszájam majdnem 2 ujjnyira. Úgyhogy remélem most már lesz valami.
2020. jan. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyanez van. Május 11 az utolsó mensim, 27 napos a ciklusom, így jön ki február 14, ha 28 napot nézek akkor 15. Erre ki vagyok irva doki által 17re. Ez a dátum még az ultrahang előtti, szóval csak a mensi alapján van úgy beírva. Rosszul :)

Nem gáz...csak a CSED miatt nem volt mindegy mit is írok, mert visszaszámoltam ugye a 28 napot.

2020. jan. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez volt. Csak annyi,hogy nekem 2018. 04.20. volt az utolsó mensi időpontja. 3 időpontom volt szülésre. Mindenki hülyének nézett. Volt január 31. Február 1. és 2. Itt a védőnő, a doki, meg az ultrahang is másképp számolta a terminust. De mivel 33 napos ciklusom volt akkor a jó dátum a január 31. volt. Így aznap is született a lányom programcsászárral.
2020. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ohh nekem csak 26 napos ciklusaim vannak uh remelem nem lesz az január 31, mert megorulok addig 🙂
2020. jan. 17. 19:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy beírta a 12.UH szerinti dárumot?
2020. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!