Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírtátok ki, hogy titokba...

Hogy bírtátok ki, hogy titokban tartsátok a terhességet?

Figyelt kérdés
Már 6 kémiai terhességem volt, mindig 1 max 2 nap késéssel meg is jött. Megfogadtam, hogy legközelebb már csak a szívhang után mondom el a páromnak is, nem akarok neki ismét csalódást okozni és azt akarom, hogy örülni tudjon neki. Sajnos a pozitív tesztekhez már úgy áll mindenki a közvetlen környezetemben, hogy oké volt már ilyen. Ettől akarom megkímélni. Ezúttal úgy érzem rendesen megtapadt a babóca, már egy hete késik és a tesztjeim is szép erősek nem csak nagyitóval keresgélősek nincs vérezgetés. 2 hét múlva megyek dokihoz de úgy érzem az örökkévalóság lesz ez a két hét (a titok megtartása miatt)

2020. febr. 7. 21:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Páromnak tegnap este elmondtam. Egyebkent az eddigi osszes terhessegemnel mar az elso teszt alkalmaval tudott rola csak a sok sikertelenseg utan meg akartam kimelni meg egy vesztesegtol mert nagyon megviselte ot is. Viszont igy is nehez lesz tovabbra is titokban tartani masok elott. Anyum folyton azt kerdezi megjott e, sogornom szinten mivelhogy epp egy meddosegi kivizsgalas elott alltunk volna :)
2020. febr. 8. 07:55
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mond el neki! Biztosan ő is szívesen ott lenne veled az orvosnál, ő is szívesen látná dobogni a pici szívét.

Jó egészséget

2020. febr. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

A páromnak és a barátnőimnek (3) már az első tesztnèl, mert nem akartam elhinni, és hogy tényleg ott van e a csík.

Aztán 6 hetesen a munkahelyemen, mert önt a karácsony előtt volt még a vizsgálat, és a főnök asszonynak úgy gondoltam, jó ha tudja, hogy ha év elejétől bármi történik, és kiesek. A családból egy valaki tudta meg karácsonykor, hogy tudjon "fedezni" amiért nem iszom alkoholt.

8 hetesen a szívhang után szó szerint mindentől féltem, így senkinek egy szót sem akartam szólni, pedig jól sikerült a vizsgálat. De végül anyósom és sógornőm akkor tudta meg.

10 hetesen mentem megint, utána tudta meg az én családom, és a párom apukája.

A következő két hét folytonos rettegés volt (bár az ultrahang előtte is mind tökéletes volt). Aztán miután a 12. Heti uh után lement rólam a stressz, megosztottam a "szélesebb" baráti körömmel, és a nagymamával. Azóta meg látszik, és ha rákèrdeznem, nem tudok hazudni.

Szóval én az első vizsgálat után szét kürtöltem volna. A következő kettő után mindentől féltem, és már bántam hogy ennyien tudják. A 10-12. Között pedig átkoztam magam, hogy miért tudják ennyien, majd milyen nehéz lesz elmondani ha baj van...

De hál istennek azóta sincs, remélem már nem is lesz! :)

Boldog babavárást mindenkinek! :)

2020. febr. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács későbbre: jó pár nap késésnél tesztelj legközelebb! Így elkerülheted, hogy a sok kémiai terhességről tudomást szerezz.
2020. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Remélem arra már csak évek múlva lesz szükség :)))
2020. febr. 8. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!