Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak olyanok akik 2. gyerek...

Vannak olyanok akik 2. gyerek érkezésével maradtak apuka nélkül? Hogy lehet bírni egyedülálló anyukaként 2 gyerekkel? Számotokra volt kiút ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
Lassan minden beszélgetésünk vége veszekedés. Keveset van itthon, heti 1-2-3 napot munka miatt, de már csak örülni tudok neki. Erőszakosan beszél, mindenbe beleköt, az első gyerek születése után pár héttel már egyedül kellett megoldanom mindent, és így is folyamatosan kétségbe vonta az anyaságomat, hogy nem vagyok elég jó. Legutóbbi veszekedésünk vége az volt hogy ő ezt már nem fogja bírni. Beszélgetni nem. Ő akarta jobban a 2. Gyereket. Én életem legnagyobb hibájának érzem. Sajnos már nem tudom visszacsinálni. 1 gyerekkel még sikerült volna elboldogulnom egyedül, de kettövel úgy érzem vége az életemnek, mindezt úgy hogy 30 éves sem vagyok. Családomra nem számíthatok, a barátaimmal meg tudom osztani, de nincs lelki eröm azt se elmesélni hogy ilyen szerencsétlenül választottam párt és ilyen helyzetbe sodortam az életem. És erről csak én tehetek.
2020. szept. 22. 13:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
28%

A gyerekek előtt is ilyen volt az alaptermészete?


Gyerek születése előtt is lenézett téged?


Mikor megszületett az első, akkor mennyire hanyagoltad el a férjedet?

2020. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a nagyobb gyerek?
2020. szept. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy rossz döntést hoztam, és egy nagy nullánam erzem magam emiatt de ezzel már nem tudok mit csinálni, hiába mondja írja mindenki többször. Nem tudom hogy írtam-e olyan hogy szeret, de ha igen akkor elírtam mert ez számomra is egyértelmű hogy NEM szeret. A nagy gyerek 1,5 éves, kicsi még.
2020. szept. 22. 19:23
 14/26 A kérdező kommentje:
Nem volt ilyen szélsőséges és követelező meg ingerült. Nem hiszem hogy elhanyagoltam, fontos volt hogy időt szánjunk egymásra és nagyon hamar össze is szedtem magam szülés után, de ezt sem értékelte soha.
2020. szept. 22. 19:32
 15/26 A kérdező kommentje:
Nekem is eszembe jutott a szerető, igazából meg se lepödnék rajta, viszont nem tudom eldönteni hogy csak ezért csinálna-e egy 2. gyereket, vagy inkabb elhagyna hogy kényelmesebb legyen neki.
2020. szept. 22. 19:35
 16/26 A kérdező kommentje:

Anyagi gondjai nincsenek,

simán kifizetné a gyetektartást, ha emberileg nem annyira nulla (anélkül nem tudnánk megélni) + lenne lakás ahol éljünk. De azóta átgondoltam és úgy döntöttem tűröm a helyzetet és próbálom minimalizálni azt a kevés kommunikáciot és magamtol inkabb hozzá se szólok mert úgyis csak a baja van velem. Ha dolgozni fogok és lesz saját életem munkám fizetésem talán könnyebb lesz.

2020. szept. 22. 19:38
 17/26 A kérdező kommentje:

Az első gyerek után azt mondta hogy 3 gyereket akar. És persze szerinte egy anyuka semmit nem csinál itthon, szerinte nekúnk semmi dolgunk nincs.

Írta egy válaszoló hogy nem birná egyedül 2 gyerekkel. Az a helyzet hogy olyan keveset lesz velünk ígyis hogy nagyjábol mintha egyedül nevelném öket... szóvalaz alaphelyzet megmarad.

2020. szept. 22. 19:40
 18/26 A kérdező kommentje:
Nem ilyen eletre vágytam és nagyon elszomorít a boldogtalanságom. Elöbb utóbb úgyis nöt fog találni, én meg egy pasi után leszek kénytelen nézni, kiderül meddig bírjuk egymás mellett.
2020. szept. 22. 19:42
 19/26 anonim ***** válasza:
15%

Add örökbe a másodikat. Vagy nyomorba akarod hogy éljen? Dolgoztál a gyermekszülés előtt? Kapsz valami juttatást,hogy eltartsd addig magad amíg nem ítélik oda a gyerektartast?

Férjed mit mond, ha elhagy akkor azért a gyerekekkel foglalkozik majd? Nem vagy te kicsit túl érzékeny? Te sosem vágsz vissza neki, vagy szólsz vissza? Miért nem véded meg magadat??

Ha a gyerekeket anyagilag el tudod tartani, akkor a meló része menni fog, ki fogod bírni , a túlélési ösztön teszi a dolgát. Esetleg anyaotthonba is mehetsz.

2020. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Ha mehvédem magam akkor azt mondja h állandóan csak a bajom van +nem is engedi hogy végigmondjam amit szeretnék.

Biztosan van/volt olyan hogy én is magamra vettem dolgokat, főleg terhesen+ amikor nonstop egyedül voltam egy újszülöttel de hosszú távon ezek a jellemző dolgok amiket leírtam es ezek az érzéseim vele kapcsolatban ami szefintem már sokjóra nem fog vezetni.

2020. szept. 22. 20:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!