Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen kérdéseket kaptatok...

Milyen kérdéseket kaptatok amikor bejelentettétek hogy babát vártok?

Figyelt kérdés
Ami nekem eszembe jutott a neme, neve, mikorra várható. Miket szoktak még kérdezni?
2020. dec. 19. 08:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%
Mikorra várod? Félsz a szüléstől? Mennyit híztál? Hánysz? Meddig dolgozol? Fiút vagy lányt akartok? Nem félsz a vírustól? Terveztétek? Hogy bírod? Majd akartok többet is? Eddig ezek gyakoriak napi szinten :D
2020. dec. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Anyámtól és a barátnőimtől: biztos, hogy meg akarod tartani? Nem lenne jobb elvetetni?

Apámtól: ki az apja?

"anyóstól": miért nem szedsz fogamzásgátlót? Miért nem szóltál előbb? akkor el lehetett volna vetetni (a párommal együtt teszteltünk, szóval egyszerre tudtuk meg)

2020. dec. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Anyósomé volt a legjobb:

ugye elvetetitek?

Persze, azért jelentettük be vigyorogva. 9 éve voltunk akkor együtt, rég együtt éltünk, eljegyzés után voltunk, esküvő kitűzve.

Azóta a kedvenc unokája (mondjuk kellett 1,5 év mire elkezdte érdekelni. Utólag azzal "magyarázkodott, hogy túl fiatalnak érezte magát a nagyisághoz. Akkor volt 60...)

2020. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
81%

Terveztétek?


Kb mkitől, pedig 10 éve voltunk együtt, esküvő ki volt tűzve. De amúgy nem terveztük, ő ajándék volt nekünk 😊

2020. dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyit híztál??"

De inkább megjegyzéseket tettek.

"Na most aludd ki magad amíg lehet" (hogy lehet előre aludni??)

"Na majd amikor 8x kelsz éjszaka" (sosem keltem fel hozzá eddig 3-nál többször, akkor is fogzott csak. 1 éves most.)

"Na majd amikor egész nap rókázol" (sosem hánytam, max. émelyegtem a kávé szagától)

"Na majd amikor elindul tör-zúz" (Sosem rakok elé törékeny holmit, vigyázok rá, mit csinál)

"Na majd amikor szottyadtak lesznek a melleid" (nem szoptattam, önhibámon kívül"

"Na majd amikor hulla leszel" (férjem nagyon sokat segít, sosem éreztem még azt a nagy-nagy hullaságot, amiről annyian mesélnek.)

2020. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
73%

15-ös! Nekem néha van olyan érzésem, hogy az emberek direkt szeretik a másikat ijesztgetni, illetve nem tudják, nem akarják elfogadni, ha neked másként, esetleg könnyebben/jobban alakul. Ha megúszós az első trimesztered, akkor jön, hogy majd hogy fog fájni a hátad és hogy nem fogsz tudni aludni. Ha ezt is megúszod (vagy csak jobban viseled), akkor jön, hogy hogy fáj a szülés, mindnehol szétszakadsz majd, nem tudsz ülni. Ha ezt is megúszod, akkor a szoptatással a poklok poklát fogod átélni és nem fogsz tudni végig aludni egy éjszakát évekig. Ja és hogy anyósomat idézzem: “ nektek már lehet mondani, mert már mindegy, de ha az emberiség tudná mire vállalkozik, sosem szaporodna”.

Őszintén szólva én a gyerekvállalásról eddig jót még nem hallottam.

2020. dec. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
"ha az emberiség tudná mire vállalkozik, sosem szaporodna”. Mégis bevállalják sokan a 2.3.4.5.6.7.8. stb. gyereket is na? :) #15 voltam :)
2020. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdések, hanem megjegyzések tömkelege.

2 fiam van, a mindeneim, nincs hianyérzetünk, hogy mindketten fiúk.

Na és kismama lettem újra. Mi 100% úgy voltunk a férjemmel, hogy teljesen mindegy, hogy fiú vagy lány, csak egészséges legyen és a szülés is menjen zökkenőmentesen majd.

Aztán ahogy megtudta a környezetem, kB mindenki úgy reagált le, hogy "na hátha lány lesz már végre" (végre????).

Megtudtuk, hogy lány, így a reakciók: "na hála istennek", "na csak sikerült nektek is összehozni".

Lehet csak a hormonok miatt, de nekem ez annyira rosszul esik. Nem azért szerettünk volna 3. babát, hogy végre legyen lány, hanem mert a kezdetektől 3 babát terveztünk... Szóval én ettől vagyok ki :)

2020. dec. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
18-as, atérzem, mi harmadjára hoztuk össze VÉGRE a fiút. Kedvencem a szomszédnéni volt, miszerint na, apa végre örül! Ja, mert addig könnyesre zokogta a párnáját. Egy idő után meguntam, és mindenkinek elmeséltem, hogy igazából most is lányt akartunk, és eléggé csalódottak vagyunk. Mindenért kárpótoltak a fejek, amiket vágtak... :D
2020. dec. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan emiatt örülök, hogy itthonról dolgozok március óta: csak a közeli családom és a legközelebbi barátok tudják hogy terhes vagyok. Így nem kapok idióta kérdéseket :)
2020. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!