Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terheseket nem olthatják...

Ha a terheseket nem olthatják be Covid ellen, védettségi igazolást sem kaphatnak. Ez nem diszkrimináció?

Figyelt kérdés
Aki jelenleg várandós, az maradjon a fenekén, míg mindenki más mehet majd az oltás után szórakozni, nyaralni, külföldre? Vagy szerintetek ezt hogy fogják megoldani? Elég nagy csoportot érint...

2021. márc. 20. 10:54
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
35%

29!


Mert ha nem terhes az ember akkor nem is lehet véleménye?

Tőlem mehetsz, ahova akarsz, senki enm tart vissza, jelenleg nincs oltasi igazolashoz kötve az utazás.

2021. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
54%

" se egy színházba, se egy moziba, se egy étterembe ne mehessenek el, csak mert várandósok..."


Senki nem mondta, hogy oltási igazolvanyhoz lesz kötve, ez egyelőre a te fantazmagóriád. Ha valami ahhoz lesz kötve, az az utazás esetleg. Azt meg továbbra is állítom, hogy 9 hónapig igen is ki lehet bírni.

2021. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
80%
Engem nem zavar különösebben, ha "diszkriminálnak" oltási bizonyítvány hiányában, amúgy is eléggé korlátozzuk magunkat már egy éve, rokonainkat csak online láttuk azóta. Nekem nagyon máshol van az a pont, ahol már korlátozva érzem magam, annyi mindent ki tudok találni, ami örömmel tölt el és izgalmas elfoglaltságot jelent, hogy azokhoz képest már szinte egysíkúnak tűnnek a múlt szórakozási lehetőségei. :D Másrészt meg hova, meg minek ugrálnék már a 3. trimeszterben? Eléggé régóta vártunk a babára, most jött, ha ez bárkinek is a döntése volt, csakis az Övé és nagyon örülünk neki, hogy így döntött. Amúgy meg Amerikában már régen, az első körben végigoltották a terheseket, úgyhogy most már lassan kikopik az az érv, hogy nem áll rendelkezésre elegendő adat a biztonságosságot illetően. Már felröppent itthon is, hogy több súlyos állapotban lévő kismama is van, talán esetleg minket is oltani kellene. Úgyhogy én szépen beregisztráltam, ha ez tényleg eszébe jutna valakinek.
2021. márc. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
47%

"Azt meg továbbra is állítom, hogy 9 hónapig igen is ki lehet bírni."

Igen, milyen vicces, hogy míg az összes gyerek falun a szülővel este fél 9-ig kint van, addig a kismama rohan be 8-kor, mert neki nem szabad kint maradni, mert nincs beoltva... Nem utazásról beszélek az Amerikai Egyesült Államokba. Míg más család elmehet csak úgy egyet enni egy étterembe, akkor egy kismama csak azért, mert ő nincs beoltva, akkor ő ezt ne tehesse meg.

Tessék stadionok helyett kórházakat építeni és személyzetet biztosítani és aki akarja, beoltatja magát, aki meg nem és kórházba kerül netán, akkor meg meg van oldva az ellátás. És máris nem kell diszkriminálni senkit és semmit!

Mondom ezt nem kismamaként úgy, hogy átestem rajta. És nem készültem halni. Sőt, senki sem a környezetembe. Akik igen, nekik teljesen más problémájuk volt, azzal is kerültek a kórházba, csak pechükre koronásak is voltak. És az alapbetegségükbe haltak bele. Azért, mert orvos nem vizsgálta őket (nem lehet elmenni a háziorvoshoz, sem a kórházba, csak ha kb. haldokolsz), hagyták otthon őket addig, amíg már nem tudtak velük mit kezdeni, a kórházba berakták őket a koronások osztályára és meghaltak. Ennyi történik a valóságban...

2021. márc. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
13%

"Igen, milyen vicces, hogy míg az összes gyerek falun a szülővel este fél 9-ig kint van, addig a kismama rohan be 8-kor, mert neki nem szabad kint maradni, mert nincs beoltva... Nem utazásról beszélek az Amerikai Egyesült Államokba. Míg más család elmehet csak úgy egyet enni egy étterembe, akkor egy kismama csak azért, mert ő nincs beoltva, akkor ő ezt ne tehesse meg."


Ezt az orbitalis baromságot honnan szedted?

2021. márc. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
73%
Mit honnan szedtem? Erről szólnak már mióta a hírek? Hogy ez a kormány terve. Hogy pl. azok, akinek van ilyen igazolványuk, ők mentesülhessenek pl. az este 8 utáni kijárási tilalom alól. Nos, ez a valóságnak pont így fog kinézni... Márpedig ki kaphat ilyen igazolványt? Nos, a kismama, aki nem esett át a fertőzésen és nem is oltatta be magát, mert ugye nem lehet, ő nem kap ilyen igazolványt...
2021. márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
42%

36!


Ne röhögtess már. 8 előtt nem fertőz, csak utana?

2021. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
28%

"Ne röhögtess már. 8 előtt nem fertőz, csak utana?"

Nem én röhögtetlek. De melyik országban élsz? Hónapok óta ez van.

2021. márc. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
53%
Nem Magyarorszagon. Nálunk is van kijarasinkorlatozas, de köze nincs és nem is lesz ahhoz, hogy be vagy e oltva vagy sem.m
2021. márc. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
33%
Ezt se én találtam ki. Ez a kormány terve, hetek óta erről szólnak a hírek. Miért, most mi az akadálya vírus szempontjából annak, hogy este 8 után kimehess? Most se csak este 8 után fertőz a vírus.
2021. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!