Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terheseket nem olthatják...

Ha a terheseket nem olthatják be Covid ellen, védettségi igazolást sem kaphatnak. Ez nem diszkrimináció?

Figyelt kérdés
Aki jelenleg várandós, az maradjon a fenekén, míg mindenki más mehet majd az oltás után szórakozni, nyaralni, külföldre? Vagy szerintetek ezt hogy fogják megoldani? Elég nagy csoportot érint...

2021. márc. 20. 10:54
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
40%

Szoptatás alatt be lehet adni.

És igen, ha külföldön laksz, akkor így jártál.

Barátom Ausztráliában dolgozik, ő sem tud hazajönni, mert teljes lockdown van. És a nyitás leghamarabb októberre tervezik, de még az is képlékeny.

Így járt, mégse rinyál.

2021. márc. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
63%

Megoldom teszttel, nem ezzel van a baj. Tudod Magyarországon 10 millió alatt i mennyiséget kell oltani, azért ez külföldön, Ausztria, Németország magasabb.


Nem, nem a terhesek körül forog a világ. Igen, nem voltam itthon 9-10 hónapja, de azért mert nekem fontos mások egészsége. Ha kicsit követnéd valaki úgy járkál haza minden hónapba mintha receptre írták volna fel, persze teszt nélkül.


Persze, fog jönni a család is, de kérlek mondd ezt annak akinek 85 éves a nagymamája. Persze szívbetegen, 3 infarktus után felül a repülőre peacemakerral, főleg ha elindul a gép.

2021. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
37%

22!


Külföldön élek. Joval hosszabb ideje nem voltam Magyarországon, mint te, és ennek nézve leghamarabb jövőre megyek majd. Ha...

Látom, hoyg a többség hogy járkál, kijatsszva a tesztelest... Ezert nem javul a helyzet.

A 85 éves nagymamát 3 infarktus után nem látogatnám meg külföldről se terhesen, se csecsemővel korona járvány ideje alatt, hacsak nem az a célom, hogy ne érje ég a 86-ot.

2021. márc. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Látom, sokan milyen rosszindulatúan állnak hozzá a várandósokhoz... Valóban nem körülöttük forog a világ, de azt azért csak nem várjátok el tőlük, mint embertársaitoktól, hogy 9 hónapig se egy színházba, se egy moziba, se egy étterembe ne mehessenek el, csak mert várandósok... Plusz igenis ha megnyílnak a határok, hadd mehessenek ők is nyaralni, amíg még egyszer, utoljára kettesben nyaralhat a párjával, férjével, úgy, hogy nem aggódik a baba miatt (aki ott van velük, vagy esetleg otthonhagyta a nagyszülőknél, stb). De ugyanez igaz azokra is, akiket említettetek, akik mondjuk betegség miatt nem kaphatnak oltást.

És igen, az, hogy valaki gyereket vállal, saját döntés, de ettől ő nem hogy kevesebb kéne, hogy legyen a társadalom szemében, hanem több... Hiszen újabb kis életet hoz a világra, aki a társadalom fennmaradásáért fog ugyanúgy dolgozni. Úgy, hogy az eddigi kényelmes életét feladja, és felelősséget vállal egy kis emberért. Hihetetlenek vagytok.

2021. márc. 20. 15:11
 25/42 anonim ***** válasza:
39%

Nem álltam rosszindulatúan hozzájuk.

Nem Magyarorszagon élek. Nálunk kicsit szigorúbbak a szabályok. Itt pl hónapokig nem volt nyitva egyetlenn

uzlet sem az élelmiszerboltokon és drogériákon kívül. Jelenleg 10 perces vasalásokra lehet előre bejelentkezni, max két személy/per óra... Nincs mozi, színház, edzőterem, állatkert, semmi. Nem volt forrázd, kozmetikus, semmi kontakt foglalkozás. Nem fogadhatsz naponta egynel tobb vendéget. Nyújt teruleten max 2, nem egy háztartásban élő személy leheg együtt. Kicsit xarabb helyzet, mint Magyarországon, nem? Itt is élnek terhes nők. Kibírják ők is színház nélkül.

2021. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
43%
Ja, étterem sincs nyitva, max elvitelre.
2021. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Arra irányult a kérdésem, ha majd eljön itthon a nyitás, és oltási igazolvánnyal lehet majd menni mindenhová, nem a jelenlegi helyzetre. Nyilván nem most akarnak a várandósok sem étterembe menni, de ha nem lesznek beoltva, nem éri majd őket diszkrimináció később? Értelmezd már a kérdést légyszi...
2021. márc. 20. 15:30
 28/42 anonim ***** válasza:
39%
Értelmezem. De, éri őket. És? Ha nem oltathat és beteg, megfertőzi a többieket. Mindig is a többség érdeké volt a lényeg és ez mindig is így lesz. A példám meg azt akarta mutatni, hogy nem hal bele senki, ha nem megy moziba vagy étterembe egy ideig.
2021. márc. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
66%

23!

Még gyerek előtt mennénk, teszttel. Annyira én sem vagyok hülye, hogy csecsemő el menjek. Én nem értem, aki nem terhes az miért is van benne ebbe a topikba???

Igen, ezt tapasztalom Németországban én is, ehhez hozzászoktam, csak jó lenne szülés előtt meglátogatni a családot. Nem moziba, étterembe szeretnék menni, csak meglátogatni a családot.

2021. márc. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
68%

22...nézz utána az osztrákok kevesebben vannak mint mi!


A kérdésre válaszolva egy kicsit az is meg nem is. Engem nem érint hogy nem mehetek étterembe meg moziba. Van egy 4 évesem max vele mennék a nyáron állatkertbe vagy simogatóba de nyár közepére vagyok kiírva így lehet oda sem mennék már. Apa regisztrált majd megy ő meg a nagyszülők. Legalább pihenhetek. Apa kamionos szóval velem van egész héten jól fog esni egy kis pihi szokás előtt.


Nincs mindenkinek mehetnékem. Én sem vagyok egy eljáros fajta. Gyerek előtt voltam étterembe és 5erhesen moziba. Szóval én nem érzem kicseszésnek.

2021. márc. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!