Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terheseket nem olthatják...

Ha a terheseket nem olthatják be Covid ellen, védettségi igazolást sem kaphatnak. Ez nem diszkrimináció?

Figyelt kérdés
Aki jelenleg várandós, az maradjon a fenekén, míg mindenki más mehet majd az oltás után szórakozni, nyaralni, külföldre? Vagy szerintetek ezt hogy fogják megoldani? Elég nagy csoportot érint...

2021. márc. 20. 10:54
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
23%

10!


Valóban nem. De a kérdés továbbra sem ez volt. Nekem valahogy egyértelműnek tűnik, hogy ha valaki évekig szenved azért, hogy gyereke legyen, azt is kibírná ha 9 hónapig a saját ágyába lenne láncolva. Még mindig nem létszükséglet a külföldi utazá s.

2021. márc. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
61%
Amugy epp tegnap hallgattam.egy beszelgetest errol es lassan sztem mar a terheseket is olthatjak.
2021. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
93%
Ja, meg mivel még a fiatalokat el sem kezdték oltani (itt legalábbis nálunk, még az időseket sem sikerült mindenkit) még sajnos nagyon hosszú a váró lista, fene tudja mikor kerülne sorra az ember. A rendőrségen dolgozik após, januárban kaptak volna oltást, de az hirtelen eltűnt :D így semmi nem lett belőle, még ők is várnak.
2021. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
81%

Jó lenne, ha a terheseket úgy oltanák, hogy lenne egységes állaspont. Amíg az kering mindenhol, hogy terhesség előtt a nőknél akár meddőséget okozhat, addig sokan inkább nem oltatnak.

Az egy hülye meglátás, hogy a terhesség választott. Részben, de aki tényleg 30 felett van mire várjon? Ki tudja meddig lesz közöttünk a covid, együtt kell vele élnünk.

Mi külföldön élünk, de én megmondtam a páromnak, hogy nem érdekel, hogy hány tesztet kell elvégeznünk, de nyáron mindenképp hazalátogatunk, főleg hogy 1 éve voltunk otthon.

2021. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
54%

11, ebben egyébként igazad van!

A karantén alatt több meddő ismerősöm is spontán babás lett :)

Talán a nyugalom és pihenés segítette rá őket, kitudja.

Külföldre szerintem még egy jó darabig nem is nagyon mehetünk, biztosan ki lehet bírni, de érthető a kérdés is, hogy ebben a helyzetben kicsit hátrányban lesznek a nem olthatóak így is. De biztos lesz rá megoldás :)

10es voltam.

2021. márc. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
87%
Nem csak a terhesek, a szoptatós anyák, többféle betegségben (pl autoimmun) élő emberek, gyerekek is diszkriminálva vannak/lesznek. És a többség nem tehet róla, hogy nem kaphatja meg, vagy legalábbis nem ajánlott az oltás. Nekem például pajzsmirigy alulműködésem van, amire nem ajánlott. És ezért ki leszek rekesztve? Meg még sokan mások, mert sajnos egyre több a pajzsmirigy beteg a mai világban. És akkor még a cukorbetegségről, allergiáról, asztmáról stb nem is beszéltünk.
2021. márc. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
91%

16!


Egy idő után nem lesz senki kirekesztve sehonnan. Ha ázok, akik olthatóak mind felveszik az oltást, a nyajimmunitas fog működni. Az újszülötteket se oltják be azonnal minden ellen; a nyajimmunitas védi őket azoktól a fertőzésektől, amikre később épp emiatt ők is megkapják majd az oltásokat.

2021. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
66%

1. Nyilvánvalóan nem a letfontossagu dolgokat fogják oltás hoz kötni, hanem pl. az utazást. Azt a 9 hónapot csak kibírod már, ha önként és tudotosan gyermeket vállaltál....

2. Pajzsmirigy alulműködés esetén lehet oltást kapni, az egyáltalán nem kizáró tényező, csak az emberek fosnak az egyébként tök veszélytelen oltásoktól, és minden szarra ráfogják, hogy ők miért is nem kaphatják meg.

2021. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 18as, nem, nem bírom ki a 9 hónapot, és amíg szoptatok ha az pl. 1 év? Valaki válassza le a gyerekét, hogy oltathassa magát??

Aki külföldi az nem menjen majd csak 2-3 év múlva haza meglátogatni a családját? Kicsit nonszensz..

2021. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
38%

19!


Van olyan oltás, amit szoptatás alatt is lehet használni. A családod nem terhes, ők is látogathatnak téged. Megoldás mindig van, csakhát ugye a terhes nők azt hiszik, körülöttük kellene hogy forogjon a világ- tisztelet a kivételnek.

2021. márc. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!