Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit megijedtem. 7 hetes...

Kicsit megijedtem. 7 hetes terhes vagyok és "barnázok"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


7 hetes kismama vagyok és a mai napon reggel "barnázást" vettem észre és egy kicsit görcsöltem is, ezért azonnal az ügyeletre mentünk, ahol Progesterone Exeltis nevezetű gyógyszert írt fel az ügyeletes orvos és annyit mondott szedjek magnéziumot is. Azonban meg se vizsgált,még egy ultrahangot sem csinált, hogy a babával minden rendben van-e. Annyit mondott, hogy majd a jövőhéten keressem fel az orvosom.


Most egy kicsit össze vagyok zavarodva az ünnepek alatt az orvosom sem tudom elérni és csak szerdán kell mennem hozzá, viszont félek, hogy nehogy baj legyen.


Viszont a keddi napon volt hüvelyi ultrahangom (3 nappal ezelőtt) . Ott azt mondták minden rendben, egy elő embrió található a méhen belül. Azután éreztem kisebb görcsöket, talán emiatt is lehet "barnázásom".


Szeretném kérni a segítségeteket, hogy ti voltatok-e már ilyen helyzetben és ha igen, mit tapasztalatok, vagy ti mit ajánlanátok mit tegyek most?



2021. ápr. 2. 11:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
62%

9es

Te nem 100mgos utrogestan progeszteront kaptál? Abból nekem is 2x1et kell az úgy 200mg mint a kérdezőnek az 1db.

2021. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az enyhe görcsök miatt ne aggódj, az normális terhesen. Ha erősödik, az persze nem jó.

Az állandó fekvés trombózishoz vezethet, ráadásul nem is bizonyított hogy bármit érne, tőlünk nyugatabbra nem is nagyon javasolják, pláne nem ekkora lelkesedéssel mint itthon. Szóval ha az orvos nem mondta külön, én biztos nem feküdnék. (Mondjuk ha nincs trombózishajlamod, akkor nem hiszem hogy pár nap, egy hét megártana)

Vérzésből a piros, a bőséges meg a darabos a nagyobb baj, a barnázás nem feltétlen gond.

Az viszont baromi fura hogy nem nézték meg a babát, hogy rendben van-e vele minden, vagy ne adj isten, már nem lehet megmenteni.

Szorítok neked hogy még ma elmúljon a barnázás, és szép húsvétod legyen, mielőtt az orvosod jövő héten megállapítja, hogy minden oké!

2021. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

9es tényleg ilyen sokáig?

Én a 12.héttől csökkentettem orvos utasítására de így is a 15.hetig szedtem hüvelyen át. 1 hétig nem volt gond de 16+5 napon véreztem 😱 így azóta megint szedem. De csak 1dobozzal szedet tovább a doki. A 18+4 napig lesz így... most elgondolkodtattal hogy lehet még tovább kellene. Ahány doki annyi ajánlás 🤦‍♀️😔

2021. ápr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, 200mg-os volt.

Én igenis kiakadnék, ha nem ultrahangoztak volna meg. És szerintem mindenki más is, hiába írjátok az ellenkezőjét. Szerintem joga van az embernek tudnia, hogy jól van-e a babája vagy éppen elvetél. Akkor is, ha nem lehet megállítani.

Én a helyedben visszamennék tuti az ügyeletre, max valami kamuval. Esetleg ha van a közelben másik kórház, akkor oda.

2021. ápr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A dokim azt mondta, hogy azért kell a 37.hétig, mert segít megelőzni a koraszülést is. Új kutatások ezt bizonyítják. Én hiszek neki, nem hiába ő a klinikaigazgató.

Amikor mondtam, hogy minden ismerősöm 12.hétig szedte, akkor csak motyogott valamit az orra alatt, gondolom nem tetszett neki :D

2021. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
#14 sajnos az orvosok úgy vannak vele, h.12.hétig eldől mi lesz a babával. Sok mindent nem lehet tenni, ki kell várni. Nem tekintik még komoly terhességnek a 12.hét előtti állapotot emiatt.
2021. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le titeket,mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát.


Sajnos, a közelben csak ez az egy kórház van. Vidéken lakok nincs sok választásom.


Elvileg ő "jó" orvosnak számít, mivel főorvos is. De még mindig nem tettem magam azon túl, hogy nem láttam a babát az UH.


Pontosan emlékszem, hogy azt mondta, ez egy nagyon korai terhesség ilyenkor bármi megtörténhet.

2021. ápr. 2. 13:44
 18/21 anonim ***** válasza:

Köszi a választ a pogira.

Beszélek a dokival majd

13 voltam

2021. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Meg maradt baba?
2021. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, megmaradt a baba. Novemberben szülök. 🙂
2021. okt. 20. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!