Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetesen kisebbnek mérték a...

32 hetesen kisebbnek mérték a babát. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Súlya (1500 g) és feje alapján (BPD 72) csak 30 hetesnek felel meg. Eddig egyenletes fejlődött.

Vércukor probléma miatt 160 g szénhidrát diétán vagyok néhány hete. Méhlepény 1°-ban érett.

Majd két hét múlva megyek kontrollra.


Van valakinek tapasztalata? Hogyan alakult? Hányadik hétre és milyen súllyal született a baba? Ugye egészséges lett?



2021. ápr. 2. 19:54
1 2
 11/12 anonim válasza:

Engem éppen ma ejtettek teljesen kétségbe. Múlt héten III trimeszteres UH-n, 30+4 napos terhességi korra az összes méret - de elsősorban a kis combcsont méret alapján - 29+1 naposra becsülték, 1406 grammal. Ma a dokim 1360-at becsült, azzal, hogy szerinte minden paraméter elmarad. Annyit mondott, hogy pihenjek többet és szedjek magnéziumot.

Tudom, hogy ilyenkor nem annyira jó ráguglizni a dolgokra, de teljesen beparáztam az IUGR-től. Nálatok ezekben a "lemaradós" helyzetekben volt erről szó? Nektek mi volt a taktikátok a baba gyarapodásának felgyorsítására?

Racionálisan tudom, hogy nem igazán lehet, de megőrülök....úgy megijedtem...

2021. máj. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Ha valaki idetéved: IUGR babám született 2600 g-mal, 39+3-ra. A kisebb súlyt leszámítva teljesen egészséges, mostmár egy éves.
2022. jún. 17. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!