Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok, teherbe...

17 éves lány vagyok, teherbe estem! Mit tegyek? Szülőknek hogyan mondjam el? És az apjának?

Figyelt kérdés

Nem, nem voltam részeg egy buliban és nem volt egyéjszakás kalandom. A barátommal történt. Endometriózissal diagnosztizáltak egy éve és emiatt elméletileg meddő vagyok ezért annyira nem fektettünk nagy hangsúlyt a védekezésre. Hiba volt, tudom. Pár hete kezdődtek a tünetek: nem bírok ránézni a kedvenc ételemre a sajtra és szinte minden reggel hányok. Még senki nem tudja a legjobb barátnőmön kívűl aki a teszteket vette nekem tegnap. 4 különbözőt és mindegyik pozitív lett. Az egyik szerint már 6-7 hetes terhes vagyok! Nagyon nem szeretném elvetetni, de nem tudom mit tegyek. A szüleim elég jó anyagi helyzetben vannak, viszont nagyon szigorúak, mindig is eminens tanulónak kellett lennem és örökké vékony, sportos testalkatom volt mert mást nem fogadtak el. Nagyon rettegek, kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2021. ápr. 14. 14:23
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/182 anonim ***** válasza:
66%

Én írok akkor nagyon személyes tapasztalatot, hátha segít.


Tudod, mi segít? Ha elolvasod, amit a kérdező írt, értelmezed és nem válaszolsz egy nyilvánvaló hazugságrA :d

2021. ápr. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/182 anonim ***** válasza:
89%
80# amennyiben vállalja az apaságot tedd hozzá,meg azok szülei.
2021. ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/182 anonim ***** válasza:
6%

Kiábrandíto hogy ennyien az abortuszt támogatják..

Mintha szégyen lenne hogy a szülei segítenek neki nevelni a babát, pár évig, nem egész életükben.

Meg olyanokat írnak hogy a baba teher.. nagyon remélem kérdező nem hagyod hogy befolyásoljanak:/ bár ha már kiírtad a kérdést...

2021. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/182 anonim ***** válasza:
85%

83!

Szerinted egy 17 éves lányba mennyi anyai ösztön szorult? Még maga is gyerek! És pár évig segítenek nevelni a babát? A lánynak szerintem érettségije sincs, így meg nem lesz könnyű olyan munkát találni, ahová felveszik tudván, hogy egy kisgyerekes anyuka.

Igen, a baba teher akkor, ha váratlanul érkezik és senki sincs felkészülve rá. Az olyan pároknál, akik stabil kapcsolatban élnek, megfelelő anyagi helyzetük van és akarnak babát ott áldás, de itt nem.

2021. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/182 anonim ***** válasza:
5%
Sokan szülnek 17 évesen az anyai ösztön kialakul az anyagi helyzet pedig stabila válhat az évek során! Nem egy kis életet kell eldobni! Minden kezdet nehéz! Bátoritani kell ezt a kislányt nem azt sujkolni belé hogy túl gyenge.. mihez is? Ahoz a feladathoz ami minden nőbe benne van?? Ugyan kérlek.
2021. ápr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/182 anonim ***** válasza:
7%

Amugy én 8 osztályt igénylő munkahelyről mentem szülni havi 200 ezret kapok😊

Ennyit az érettségidröl😁 (nekem is megvan, de a munkahelyemen nem elvárt!)

2021. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/182 anonim ***** válasza:
97%

"Mintha szégyen lenne hogy a szülei segítenek neki nevelni a babát, pár évig, nem egész életükben."


Nem szégyen, csak nem biztos, hogy a szülők támogatni fogják, tehát ezt kell először kideríteni, addig hiába akár bármit a kérdező.

2021. ápr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/182 anonim ***** válasza:
94%

85!

Persze, nem azt mondom hogy lehetetlen. De én mikor gyereket vállaltam, akkor azt úgy akartam tenni, hogy a gyerekemnek mindent megadok, sose kelljen nélkülöznie. Pont elégszer láttam már a boltban, ahogyan a szülők próbálják a 3-4 éveseknek elmagyarázni, hogy nincs pénzük megvenni azt a kekszet. Na köszönöm, én nem akartam hogy szégyenkeznem kelljen a gyerekem előtt, mert felelőtlen voltam.

Ez a minden nőben benne van duma pedig hülyeség. 28 évesen értem meg arra, hogy akarjak, szeressek egy gyereket. Addig nem kedveltem a gyerekeket, megfordult bennem az is, hogy egyáltalán nem is lesz gyerekem.

Ha a kérdező szülni akar ám legyen, tessék. Én csak azt a gyereket sajnálom, mert érezni fogja, hogy ő nem kívánt, és csak teher.


86!

Szuper, ügyes vagy! De gondolom tisztában vagy vele, hogy nem ez a nagy magyar átlag ;)

2021. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/182 anonim ***** válasza:
100%
Beszéltél már a szüleiddel?
2021. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/182 anonim ***** válasza:
82%

Az volt már, hogy ez kamu?

1) szinte kizárt, hogy 17 évesen endometriózis diagnózisa legyen, felnőtt nőket évtizedekig küldenek azzal haza, hogy a menzesz fáj, szedjen nospát

2) olyat orvos nem mond, hogy 100% meddő valaki, amíg van méhe

2021. ápr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!