Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok, teherbe...

17 éves lány vagyok, teherbe estem! Mit tegyek? Szülőknek hogyan mondjam el? És az apjának?

Figyelt kérdés

Nem, nem voltam részeg egy buliban és nem volt egyéjszakás kalandom. A barátommal történt. Endometriózissal diagnosztizáltak egy éve és emiatt elméletileg meddő vagyok ezért annyira nem fektettünk nagy hangsúlyt a védekezésre. Hiba volt, tudom. Pár hete kezdődtek a tünetek: nem bírok ránézni a kedvenc ételemre a sajtra és szinte minden reggel hányok. Még senki nem tudja a legjobb barátnőmön kívűl aki a teszteket vette nekem tegnap. 4 különbözőt és mindegyik pozitív lett. Az egyik szerint már 6-7 hetes terhes vagyok! Nagyon nem szeretném elvetetni, de nem tudom mit tegyek. A szüleim elég jó anyagi helyzetben vannak, viszont nagyon szigorúak, mindig is eminens tanulónak kellett lennem és örökké vékony, sportos testalkatom volt mert mást nem fogadtak el. Nagyon rettegek, kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2021. ápr. 14. 14:23
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/182 anonim ***** válasza:
11%

Nézd kérdező, hogy őszinte legyek, nem történt tragédia. Hány és hány tini esik teherbe, aki végül megtartja és nem történik semmi.. Kihagysz egy évet, estin leérettségizel, és mehetsz levelezőre egyetemre. Ennyi. Mire iskolás lesz a gyerek, már bőven nem akkora kötöttség, de pedig még mindig szemtelenül fiatal leszel. Ismerek jópár ilyen lány, akik hülyeséget csináltak tizenévesen, egyiknek sem tört derékba az élete. Mindegyik egyetemre ment, lett jó munkája, talált párt magának.


A szülők azért ilyenkor, legyenek akármilyen szigorúak is, a gyerekük mellé szoktak állni. Nem ismerem őket persze, de reméljük a legjobbakat. A srácra ne nagyon számíts, valószínűleg fel fog szívódni, sokan nem vállalják a felelősséget. Abortuszra pedig soha senki nem kényszeríthet egy nőt, legyen akárhány éves is. Még a saját anyád se.

2021. ápr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/182 anonim ***** válasza:
77%
Kamu ez is, mint az összes többi ilyen kérdés :)
2021. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/182 anonim ***** válasza:
25%
A hugomnak is azt mondta az orvos,hogy valoszinuleg soha nem lehet gyereke.Aztan 18 evesen o is terhes lett,a 19 eves baratjatol.Osszehazasodtak,ma is egyutt vannak.A tesom levelezon leerettsegizett,majd immar ket gyerek mellett ket diplomat szerzett,es a sogorom is megszerezte a diplomajat.Ha viszont elvetette volna az elso gyereket,talan tenyleg nem esett volna teherbe ujra, es ki tudja,hogyan alakult volna az elete.Minden elethelyzet mas-es mas,senki nem tud itt 100%-os tuti tippet adni,a dontest neked kell meghozni.Egy tanacsot mindenkeppen fogadj meg,ne keslekedj, szolj a szuleidnek.
2021. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/182 anonim ***** válasza:
83%

Aha. Szóval

- elméletileg vagy meddő

- 97%, hogy meddő vagy

- nem is emlékszel, mit mondott az orvos.


De azért luxus a gumi.

2021. ápr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/182 anonim ***** válasza:
88%

74:

Kihagytad h műtötték 16 évesen, amikor más nők hónapokat várnak az endo műtétre és ők elsők a listán mert gyereket akarnak.

2021. ápr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/182 anonim ***** válasza:
4%

"Önző döntést hozol ha megtartod"

Vállalja a felelősséget, ha megtartja.

2021. ápr. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/182 anonim ***** válasza:
5%
Elvetheted a szüleid tudta nélkül is. Menj a háziorvosodhoz, ő segíthet intézkedni.
2021. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/182 anonim ***** válasza:
26%
77. Kár, hogy anyukádnak nem voltak ilyen tanácsadói.
2021. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/182 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, itt a legtöbb válaszoló csak osztja az észt, meg ismerős ismerőse által van valami fogalma erről. Én írok akkor nagyon személyes tapasztalatot, hátha segít. Igaz, kicsit idősebb voltam mint te, kérdező, amikor teherbe estem, egy alig egy éves kapcsolatban. Igaz már jogilag is felnőttnek számítottam, de még otthon laktam és egyetemre jártam, nem kerestem pénzt, így végül csak el kellett mondani a szüleimnek. Egy vallásos családot képzelj el. Anyám sírt, de nem a boldogságtól, apám meg se tudott szólalni. Én hétországra szóló ordibálást vizionáltam, talán még egy pofont is, annak ellenére hogy sosem ütöttek meg, de nem történt semmi ilyesmi. A szüleim abortuszellenesek, azt mondták ha már így esett, megtartjuk. Én menjek vissza az egyetemre szülés után, ők majd gondozzák a babát. Végül nem így lett, mert a magzatnak rendellenességei voltak, ezért az abortusz mellett döntöttem. Ezt kissé nehezen fogadták, próbáltak meggyőzni, de végül beletörődtek. Nem biztos, hogy olyan szörnyű lesz a reakciójuk, mint ahogy számítasz rá.
2021. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/182 anonim ***** válasza:
16%

Haza hozhatja a babát. Jobban mondva apuka mivel ő már elmúlt 18. Lehet a fiú szülei jobban támogatják majd a fiatalokat.


Majd iŕd meg mi volt

2021. ápr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!