Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok, teherbe...

17 éves lány vagyok, teherbe estem! Mit tegyek? Szülőknek hogyan mondjam el? És az apjának?

Figyelt kérdés

Nem, nem voltam részeg egy buliban és nem volt egyéjszakás kalandom. A barátommal történt. Endometriózissal diagnosztizáltak egy éve és emiatt elméletileg meddő vagyok ezért annyira nem fektettünk nagy hangsúlyt a védekezésre. Hiba volt, tudom. Pár hete kezdődtek a tünetek: nem bírok ránézni a kedvenc ételemre a sajtra és szinte minden reggel hányok. Még senki nem tudja a legjobb barátnőmön kívűl aki a teszteket vette nekem tegnap. 4 különbözőt és mindegyik pozitív lett. Az egyik szerint már 6-7 hetes terhes vagyok! Nagyon nem szeretném elvetetni, de nem tudom mit tegyek. A szüleim elég jó anyagi helyzetben vannak, viszont nagyon szigorúak, mindig is eminens tanulónak kellett lennem és örökké vékony, sportos testalkatom volt mert mást nem fogadtak el. Nagyon rettegek, kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2021. ápr. 14. 14:23
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/182 anonim ***** válasza:
71%
Önző döntést hozol ha megtartod.
2021. ápr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/182 A kérdező kommentje:
59-es válaszoló: Tudom, ennél felháborítóbb és undorítóbb dolog szerintem nincs a világon. Ha valaki örökbe fogad egy gyermeket az felelősséggel tartozik érte! Nem mondhat le róla csak úgy, mert kicsit nehéz eset. Melyik tini nem az?
2021. ápr. 14. 16:11
 63/182 anonim ***** válasza:
82%

60#

Igen és a végén el lovagoltak a naplementében 🙃

2021. ápr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/182 anonim válasza:
14%

56-os voltam,

privátban elküldtem az elérhetőséget, de azok számára is, akik hasonló cipőben járnak, szívesen elküldöm privátban az elérhetőséget, csak szólj.

2021. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/182 anonim ***** válasza:
91%

Gyűjts egy listát pro-contra érvekkel és úgy dönts.

De másokat is végy figyelembe a lista írásánál, mert ez a parodra is tartozik (aki lehet nem fogja tudni elvégezni az egyetemet miattad // elhagy) és a szuleidre is.

2021. ápr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/182 anonim ***** válasza:
73%

Nézd vetesd el, mert agyilag egyáltalán nem vagy felnőtt.

Először is barátnődről 14 évesen mondtak le, még szép, hogy akkor nem fogadták örökbe,de az teljesen más ha egy újszülöttet adsz örökbe, pláne ha nem vagy cigány(tudom rasszizmus bla bla,de akkor is abból van egy tucat és a többség eleve nem azt akar), de te annyira érzékeny vagy, hogy nem tudnád elvetetni és nem tudnád örökbe adni sem. Fogalmad sincs mikről mondasz le a gyerekkel és a párod lehet pár év múlva már dobbant is tovább, vagy soha nem lesz ügyvéd és csak szép ábránd(ez csak a felvételinél derül ki, hogy eléri-e a mércét). Te sem tudsz tovább tanulni és aztán ott állsz eladói állással vagy a szüleid lesznek lényegében a gyerek szülei stb.

Mindegy állj a szüleid elé és szólj minél előbb, aztán ha azt mondják vetesd el ne állj ellen, mert akkor m ég támogatásod sem lesz. Ilyen gyermeteg lélekkel én nem vállalnék még gyereket.

2021. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/182 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat aki segítőkész volt! Holnap találkozom a barátommal, remélem jól mennek a dolgok, majd megírom hogy döntöttünk!
2021. ápr. 14. 16:40
 68/182 anonim ***** válasza:
71%
Dehogy írod. Sose jössz fel többet. Kamu az egész. Nem.is ez az első kerdésed.
2021. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/182 anonim ***** válasza:
85%

Hát nézd, kérdező, mivel ti nyilvávalóan nem tudjátok eltartani a gyereket, ezért valójában nem a ti döntésetek, hogy megtartjátok-e.



Illetve, megtarthatod nyilván, de ha a szüleid nem vállalják a nevelését, nyilván nem fogod tudni hova hazavinni, ki sem adják a kórházból. Ennyi.


A fiúddal pedig 99%, hogy nem lesztek együtt 5 év múlva, akár megtartjátok a gyereket, akár nem.

2021. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/182 anonim ***** válasza:
36%
Nem Te döntesz, hanem a szüleid. Kiskorú vagy!
2021. ápr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!