Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok, teherbe...

17 éves lány vagyok, teherbe estem! Mit tegyek? Szülőknek hogyan mondjam el? És az apjának?

Figyelt kérdés

Nem, nem voltam részeg egy buliban és nem volt egyéjszakás kalandom. A barátommal történt. Endometriózissal diagnosztizáltak egy éve és emiatt elméletileg meddő vagyok ezért annyira nem fektettünk nagy hangsúlyt a védekezésre. Hiba volt, tudom. Pár hete kezdődtek a tünetek: nem bírok ránézni a kedvenc ételemre a sajtra és szinte minden reggel hányok. Még senki nem tudja a legjobb barátnőmön kívűl aki a teszteket vette nekem tegnap. 4 különbözőt és mindegyik pozitív lett. Az egyik szerint már 6-7 hetes terhes vagyok! Nagyon nem szeretném elvetetni, de nem tudom mit tegyek. A szüleim elég jó anyagi helyzetben vannak, viszont nagyon szigorúak, mindig is eminens tanulónak kellett lennem és örökké vékony, sportos testalkatom volt mert mást nem fogadtak el. Nagyon rettegek, kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2021. ápr. 14. 14:23
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/182 anonim válasza:
88%

A lényeg: szólj a szüleidnek és a srácnak is! Ez tuti fix, hogy meg kell történjen! Ez kikerülhetetlen, hacsak nem mész világgá. Az viszont remélem nem fog megtörténni. Az csak elrontaná még jobban az életedet.


Szimplán csak mond el. Azt mondta az orvos, hogy valszeg nem esel teherbe (azért én meghallgatnám az orvos eredeti szavait), de mégis teherbe estél. Onnan meg továbbmentek.

2021. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/182 A kérdező kommentje:

47-es válaszoló: de, kiírja csak a régiek nem (igen én is a Clearblue-t használtam)

50-es válaszoló: tekintve, hogy elég hasonló környezetből jöttünk ez tényleg nem túl meglepő

2021. ápr. 14. 15:52
 53/182 anonim ***** válasza:
14%
szerintem azt sem tudod már mint mondott az orvos ,1 éve .
2021. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/182 anonim ***** válasza:
23%
A párod tud róla?
2021. ápr. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/182 anonim ***** válasza:
35%
Belegondolva talán segítene ha elhívnád a fiút és együtt elmondanátok a szüleidnek. Ebben ő is benne van minden téren. Gumit nemibetegség miatt is használni kell, az sem lehet kifogás.
2021. ápr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/182 anonim válasza:
14%
Semmi képpen se vesd el a gyermekedet, megérdemli, hogy meszülessen. Sajnos nem lehet kikerülni a konfliktust szüleiddel, családtajaiddal, muszály lesz elmondani nekik, és ha érző szívük van biztosan támogatni fognak. Ha nem így lenne, keress segítséget. Tudok olyan szervezetet akik nagyon szívesen nagylelkűen és méltó módon támogatnak olyan fiatal kismamákat mint Te. Nagyon sok sikert hozzá, drukkolok Neked és hidd el, egy gyermek áldást hoz és sok boldogságot. Remélem a barátod komolyan veszi a kapcsolatotokat és remélem támogatni fog.
2021. ápr. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/182 anonim ***** válasza:
16%

kiírja csak a régiek nem


Aha, és milyen régóta tesztelgetsz?

2021. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/182 A kérdező kommentje:

56-os válaszoló: nagyon köszönöm, hogy segítesz! kérlek el tudnád mondani, hogy mi a szervezet neve, illetve hogyan tudom elérni őket? nagyon hálás lennék!

57-es válaszoló: nem igazán értem a problémádat sajnos. annyit mondtam, hogy a mai tesztek már kimutatják (mint amit én is használtam) nagyjából pontosan hány hetes a magzat, régen viszont még nem tudtak ilyeneket a tesztek. ha esetleg mást kérdeztél és félre értettem, ne haragudj, kérlek pontosíts és megpróbálok választ adni

2021. ápr. 14. 16:03
 59/182 anonim ***** válasza:
21%

ismertem egy lányt aki szintén örökbe lett adva aztán lemondtak róla


Persze, mert aki éveket bár az örökbefogadásra, az utána visszaadja...

2021. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/182 anonim ***** válasza:
14%

Ha tetszik ha nem, a gyerek meg fog szuletni.


A szuleid ahogy latom ilyen tradicionalisak meg szigoruak, biztos hogy nem fogjak kovetelni hogy elvetesd a gyereket (es szerintem nem is kovetelhetik).


Sot, mitobb, ki sem fognak dobni az utcara!


A helyzet meg annal is jobb, hogy szerencsedre jol allnak anyagilag a szuleid ezert teljesen tamogatni fognak ameddig nem lesz rendes munkad.


Egyedul talan a szuletendo gyermek apjaval lesz gond, hogy bevallalja-e ezt es ehhez tartani fogja e magat hosszu tavon. Egyedul ez a kerdes.


Ha ez az egy kerdes is pipalva van, akkor adj az egesz frusztralt helyzetnek kb. 1 -2 honapot, esetleg egy picit tobbet, es mindenki le fog nyugodni.


Szerintem minden jo lesz a vegen.


Boldog eletet kivanok, legyen egeszseges a gyereked, es gratulalok nektek is meg a szuleidnek is!

2021. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!