Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi depresszió vagy...

Terhességi depresszió vagy valami más?

Figyelt kérdés

Én egy 21 éves, 10.-ik hétben járó kismama vagyok.

Amikor kiderült hogy kisbabánk lesz azonnal eljöttem dolgozni mert a munkám elég nehéz hogy én tudjam végezni ilyen áldott állapotban. Nem is ezzel van a baj hanem azzal hogy egy hónapja vagyok itthon táppénzen és kezdem magam elég furán érezni. Amikor a párommal együtt vagyok akkor jó minden, nem vagyok szomorú viszont ahogy elmegy munkába egyből jönnek elő a rossz gondolatok, lelkiismeret-furdalás, szorongás félelem stb.. szinte egész nap sírok csak, amikor látom őt újra minden rendben van. Körülöttem mindenki dolgozik én viszont olyan haszontalannak érzem magam, ebből kifolyólag azt akarom dolgozni amit a párom például. És szomorú vagyok ha ő dolgozni megy én meg nem mehetek.

Ez depresszió vagy az első trimeszter miatti hormonváltozások miatt alakult ki szerintetek

Valami gyógynövény kapszulát vagy teát lehet kapni ami enyhíti ezeket a tüneteket vagy inkább menjek szakemberhez



2021. aug. 16. 13:57
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
52%

Ha depressziósnak érzed magad menj orvoshoz,fordulj szakemberhez.

Bár körbe fog röhögni ha más nem amikor nem látod,de egy próbát megér.Van kismamáknak is depresszióra és szorongásra mindenféle csodaszer,ha tényleg van valami bajod írnak ki.(ha teát és egyéb herbáriát akkor jogosan érezheted,hogy igazam volt és kiröhögött,de adott valamit hogy jobban érezd magad.. :D)


Menj vissza dolgozni,csak akkor valami könnyebbet nézz magadnak.Vagy javasolták,hogy legyen hobbid.Az sem rossz.A kismama csoportok sem rosszak,sőt nem tilos a játszótérre sem kimenni a többi anyukához.

Tényleg kezdj magaddal valamit,mert az hogy gyakorira kiírod,hogy "dolgozik a pasim,help depressziós lettem" az valahogy elég röhelyesen hat.

És tessék,most nem egy anyukától kaptad meg,most meg az lesz a baj.

2021. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

Ti tényleg azok az emberek köze tartoznak akik félnek a társadalomtól és nem merik kimutatni a valódi érzéseiket. Nektek az eletetekbe nincsennek nehézségek, nem vagytok szomorúak vagy stb…

Mert akkor a család meg a szomszédság megszól hogy milyen anya vagy, ezért inkább azt mutatjátok hogy minden rendben.

Köszönöm azoknak a válaszait akik normális mondatokat írtak le

Akik pedig csak szidják a másikat kicsit nézzenek magukba hogy bennuk is van baj

2021. aug. 16. 15:52
 23/49 anonim ***** válasza:
27%
Te meg menj orvoshoz.Rád fér.
2021. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Pár emberre itt is kedves utolsó!
2021. aug. 16. 15:54
 25/49 anonim ***** válasza:
16%
Mi nem vagyunk depressziósak,te meg azt mondod az vagy.Igaza van,keress fel valakit.
2021. aug. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként nekem is volt hasonló időszakom vagyis inkább kapcsolatom (3-as vagyok), csak akkor tudtam megnyugodni, ha mellettem volt a párom, ha nem volt ott nem is ettem, nem tudtam aludni stb. Én elég hamar észrevettem, hogy a függője lettem a srácnak (elég keményen tett is érte) és ki is akartam törni belőle, aztán nálunk szakítás lett a vége (az én döntésemből, mert már ráment az egészségemre, nagyon toxikus volt sajnos). Szóval simán lehet, hogy nem depressziós vagy, hanem párkapcsolatfüggő és főleg a mostani párodé, amin pont nem az fog segíteni, hogy folyamatosan egymás nyakán vagytok, hanem az, ha megtanulsz nélküle is létezni. Én jártam akkor pszichológushoz, lehet nem ártana elgondolkodnod rajta.
2021. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
Tudok nélküle létezni csak biztonságba érzem magam ha velem van, azt el se tudom képzelni hogy én nélküle éljek szerencsére ez fordítva is így van
2021. aug. 16. 16:13
 28/49 anonim ***** válasza:
78%
Ha a parodon kivul masra is szamithatsz, pl. Baratnok, szulok, tesok, unokatesok, csinalj programot veluk (is). Illetve en is azt gondolom, hogy a legtobb ilyesfajta problema abbol ered, hogy az illeto tulsagosan raer melankoliaba zuhanni. Keress valami reszmunkaidos allast, olvass, tanulj, tervezd meg a gyerekszobat, főzz-süss! Legjobbakat kívánom egyebkent, de ez egy olyan dolog, ami ellen neked kell tenned.
2021. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ utolsó válaszoló.

Egyedül a szüleim vannak akikre meg számíthatok meg a barátok akik dolgoznak reggeltől estig

Sajnos az összes rokonom és családtagom több ezer kilométerre lakik tőlünk:(

A szüleimmel is jol elvagyok persze, de a párom az aki megtud vigasztalni

2021. aug. 16. 16:49
 30/49 anonim ***** válasza:
84%

Szia kérdező

Egy pár kérdést feltehetnék neked?

Mitől félsz,amikor elmegy a párod dolgozni? Milyen rossz gondolataid vannak? Miért van lelkiismeret furdalásod?


Hidd el most kellene a legboldogabbnak lenned,áldott állapotban vagy, sajnos a munkád jellege nem engedi meg,hogy dolgozz,de attól, hogy nem dolgozol,nem vagy haszontalan, sőt

Ezt el kell fogadnod

Én azt tanácsolnám,hogy egy picit mozdulj ki, kapcsolódj ki,biztos vagyok benne,hogy a barátnőid nem 0-24 óráig dolgoznak,üljetek be sütizni,fagyizni,bármi

Minden reggel legyen egy terved,hogy mit fogsz csinálni

Nem tudom,tudsz e sütni, esetleg a párod meglephetnéd fini sütivel, vagy készíts egy meglepi tortát neki,és ugy várd haza

Hamarosan lesz a genetikai ultrahang is, láthatod a babád,hogy milyen szépen fejlődik,ami majd erőt ad neked,a babának szüksége van rád

Nem szabad rosszul lenni,mert a baba megérzi,hogy szomorú vagy,légy boldog,megadatott nektek, hogy lesz egy gyönyörű gyermeketek,aki a legfontosabb lesz

Fel a fejjel,a párod szeret,melletted áll

Biztos neki is rossz,ha szomorúnak lát téged,amikor elmegy dolgozni

Majd ha megszületik a pici,minden más lesz,majd meglátod! ❤

2021. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!