Hogy "éljem túl"?

Figyelt kérdés

Van egy 2 és fél éves fiunk. Vele egy álom volt a terhesség. 38.hétig dolgoztam, bármit meg tudtam csinálni. Szülni is úgy mentem, nem fajt semmim (ott annál jobban). Szóval nagyon jó élmény volt.

Ez is (és még sok más) segített a döntésben, jöhet a második baba (az utolsó).

Ez a terhességem maga a pokol. Az elejét végig görcsöltem, véreztem. A közepén jött a nyári meleg, elni nem volt erőm kb.

De ezeket még valahogy leküzdöttem.

Viszont egy hete csak bőgök. Aludni nem tudok. Kényelmetlen mindenhogy, és folyamat felkelek és virrasztok. Iszonyúan kimerültem. Ilyen 3-4 órakat alszom. Emellett folyamatos jóslóim vannak. A hasam folyamatosan keményedik. Lenn az összes csontom mintha ki akarna szakadni. Minden lépésnél a könnyem folyik.

A főzést, háztartást már elengedtem, de a gyereket nem tudom egész nap hanyagolni.

Egyszerűen csak bőgök, annyira fáj már az egész, túl akarok lenni rajta.

Segítsegem nincs. Férjem elmegy fél6kor, este 8 mire hazaér. Anyáék 200km, anyóssal nem beszélek. Más nincs.

Férjem totál nem érzi át a helyzetem, szerinte túlreagálom. Anya szerint szintén. Ő 5 gyereket megszült túlélte minden fajdalom nélkül, én ne akarjak belehalni...


4 hetünk van vissza, 36héten járok. De annyiszor megfordult már a fejemben, hogy én ezt nem is akarom, hogy valahogy szedjék már most ki belőlem. Utana pedig bűntudatom van, hogy ilyen megfordult a fejemben.


Volt már törve kezem. Vese görcsöm. Azok sem voltak ilyen durvák, mint ez az utolsó hetem.


Annyira magamalatt vagyok, és ha belegondolok, még 4 hét most is csak sírok.


2021. szept. 4. 09:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Fizetett segìtsèg? Vagy 1 hètre mondjuk anyukàdhoz "nyaralni"?
2021. szept. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Megbeszélném az orvosommal, hogy fektessen be egy egyágyas szobába valami mondvacsinált okkal. Vinnék magammal egy csomó arcmaszkot, laptopon/táblagépen filmeket, könyveket és egész nap pihennék.
2021. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Gondolj arra hogy már csak 4 hét. Sajnos nem minden terhesség egyforma, vagy álomszerű.
2021. szept. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Fizetett segítség nem opció.

Ez a "nyaralás" nem rossz ötlet, de 1 hét alatt nem szülök meg, anya is dolgozik, ott is kb ugyan így lennék. A szabit mindenki a szülés utánra iratta be. Illetve félnék, mert a mi kórházunkban akarok szülni, ha lemegyek anyáékhoz, és esetleg beindulna, ott semmiképp nem szeretnék, 200km pedig nagyon nagy táv. A gyereket vigyem, de hianyozna az apja mind a kettőnknek.


Nincs dokim. Ha lenne is, akkor sem tesznek csak úgy be senkit a kórházba. A fiamat pedig addig hova tegyem?@

2021. szept. 4. 10:10
 5/21 anonim ***** válasza:
46%
A férjed miért hiányozna? Jóformán nem is látod, ha reggel 5:30-tól este 8-ig dolgozik.
2021. szept. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát azert csak hianyozhat 😃 mondjuk 8tól 11ig viszont csak hármasban vagyunk (igen, akkor alszik el a fiunk is)
2021. szept. 4. 10:40
 7/21 anonim ***** válasza:
68%

Már csak maximum hat hét (nem elkeseríteni akarlak, de jobb így készülni, mint még csalódottabb lenni 40 hetesen).

Megértem, hogy anyukádhoz most nincs értelme menni, de hétköznapokon (vagy a férjed munkanapjain) nem hangzik úgy, hogy olyan sokat látna az apukájából amúgy sem. Ha a nagymamának kicsit barátibb a munkaideje, és “vállalna” titeket, akkor talán néhány nap könnyebbséget mégis jelenthetne neked, ha nem neked kell főznöd, takarítanod, és még a kisfiad is lefoglalná pár órára naponta. (Ha ilyen nagymama. Ha nem, akkor csak még több stressz más közegben lenni, mert otthon tudod, hogy gyerekbarát a lakás, de máshol lehet, hogy több a törékeny dolog, stb.)

Amikor csak tudsz, aludj napközben, ha a fiad is alszik. Magyarázd el neki, hogy neked most fáj a derekad, le kell ülnöd, stb. Olyanokat játsszatok, amihez nem kell mászkálnod, és amihez aránylag kényelmes pozícióban tudsz lenni.

Ez most ilyen. A baba megszületésével pedig még ilyenebb lesz. Igyekezz a testvér érkezésére felkészíteni a kisfiad.

2021. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Ez ilyen. Nekem is van 5 gyereket szült ismerősöm, négy álom terhességgel. Na jött az ötödik, és azt mondta a nő, hogy ő elkötteti magát, de még egy gyereket ezután biztos hogy soha többet nem fog vállalni. :D Nem érszletezném, de neki rosszabb volt a terhessége mint neked, komplikációk is adódtak. De ettől függetlenül megszületettt a baba, és nagyon van szeretve. Inkább sírjál, semmint tartogasd.

A férjedet sem értem. Gyakorlatilag 12 órázik. Nehogy már ne tudjatok fizetett segítséget néhány nap bevonni. A kaját is rendeljétek, a takarító meg majd feltakarít. Vagy a férjed váltson munkahelyet, vagy ha rugalmas akkor szóljon be, hogy nem tud ennyit dolgozni, mert a felesége nagyon rosszul van.

2021. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

Hú napi 3 órát család vagytok. Váó.

Bocs, én sajnállak rossz volt olvasni amit írtál, de nem tudom megérteni a munkaholistákat.


Itt a férjednek kellene:


1. Megértőnek lennie

2. Kevesebbet dolgoznia, hogy család lehessetek

3. A több idejével segítenie


Ha meg ennyit kell dolgoznia, hogy legyen elég pénzetek, akkor nem álltok úgy anyagilag, hogy beleférjen egy 2.gyerek.


Ha meg úgy álltok, akkor inkább a családjával kellene töltenie az idejét, nem menekülni a munkába.

Észre kellene vennie, hogy a felesége egész nap bőg, és hogy valami nincs rendben, ugyanis nem ilyen volt az első terhesség.

Elkellene vinnie a fiát délutánonként néha apa fia programra, hogy egyedül lehess a csendben.


Soroljam?


Sajnállak! Együtt érzek! Tényleg!

De a férjed okolom a mostani helyzetért, kövezz meg.

2021. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Senki nem kérte, hogy a pénztárcámban turkáljon.

De csak hogy világos legyen.

Férjem vállalkozó, mellette van egy bejelentett munkája. 6tól fél3ig dolgozik a munkahelyén, utana megy a vállalkozast csinálni.

Volt egy csodálatos könyvelője, akinek köszönhetően a nav potom 1lillió ft bírságot szabott ki férjemnek. Erre kaptunk 1 év reszletfizetést. Ez akkor derült ki, mikor terhes lettem.

Mivel én gyesen vagyok, attol nem lakunk jól, nem elsz kifizetve a rezsink. A bejelentett munkahelye alap esetben elég lenne, de ezzel a birsaggal kizart, hogy annyiból megéljünk.

Így ha gáz ha nem, ez az 1 év erről szól... így tudunk kijönni anyagilag. Ezert nem vetettem el a tervezett gyerekünket, nem kell sajnálni, mi felfogjuk mi miert van...

Ha lejár az az 1 év, onnantól vissza lesz véve a tempóból. Sőt, holnaptól cseden leszek, már az egy nagy segítseg lesz, így akkor kicsit még lazíthatunk a mostani helyzeten.


Szeretem az ilyen ambereket, akik látatlanban ítelkeznek....


Mi sem igy terveztük, ezt dobta a gép.


Írtam, a kaja, rend kérdést elengedtem. Rendelünk, nincs minden nap takarítva.

De a gyereket nem tudom lepasszolni hetekre.


Anyukámnak igaz rugalmasabb a munkaideje, de van 2 tesóm, 10-12 évesek (igen, nagy a korkülönbseg köztünk) még őket hordja ide oda edzesre, suliba stb...

Vele se lennék előrébb.

2021. szept. 4. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!