Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés

Két barátnőmmel beszélgettünk múltkor. az egyik épp attól parázott, hogy 5 napja késik neki, és igaz, hogy mindig van nála tartalékban egy teszt, de nem merné megcsinálni, mert mi van ha 2 vonalas... Szóval ebből kiindulva elkezdtünk dumálni, és eljutottunk az abortuszig. És a másik lény megjegyezte, hogy sok országban már forgalmazzák az abortusz tablettát is, és hogy milyen sz*r, hogy nálunk nem, pedig adott esetben mennyivel egyszerűbb lenne, mint a hülye műtét.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem mindig ledöbbent, amikor így hallok nőket beszélni az abortuszról. Mintha arról lenne szó, hogy bevesz egy fájdalomcsillapítót, mert fáj a feje.

Erre megkérdeztem, hogy komolyan képesek lennének-e elvetetni a magzatot, ha kiderülne, hogy teherbe estek. És lazán rávágták, hogy miért ne, simán. Mert hogy "miért? Inkább csesszem el az életem?". Amire csak annyit mondtam, hogy akinek nincs esze normálisan védekezni, az ne szexeljen. De most nem? Hogy képes valaki elvetetni a gyerekét? Felfordul a gyomrom. Én is csak 18 éves vagyok, egyetemre készülök, szeretnék karriert csinálni, de ha kiderülne, hogy neadjisten állapotos vagyok, biztos, hogy nem lennék képes kinyírni a bébit.


2010. szept. 18. 18:14
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

10.34-es vagyok.

Én nem mondtam hogy minden állami gondozott hajléktalan vagy bűnöző lesz.Csupán úgy gondolom hogy ha minden nem kívánt gyermek megszületne, nem biztos hogy jóra vezetne,ígyis sok az állami gondozott.És azért lássuk be hogy egy normál családi körülmények között élő gyerek kevesebb eséllyel kallódik el mint egy "rendezetlen" körülmények között élő.Persze van erre is arra is példa, ilyen az élet.

Ahogy egy előttem szóló mondta, ez sajnos egy szükséges rossz, de mi is lenne az abortusz nélkül?Ebbe belegondoltatok már, akik ennyire ellenzitek?Még több kallódó ember a világon.

2010. szept. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
65%

13:02 Igazad van abban, amit írsz, talán a jelzőid, amivel másokat illetsz, a felháborítóak. Rám ne utalgasson úgy senki, hogy ostoba vagy primitív tyúk, csak azért, mert leírtam a véleményemet. Senkire nem írtam olyat, hogy rossz ember lenne, ha az abortuszt választaná. Csak egész egyszerűen ellene vagyok és kész.

Attól függetlenül, hogy az abortusz van és lesz, és hogy nem lehet ellene semmit sem tenni, az abortusz téma ugyanúgy létezik és lesz is, pont azért, mert ennyire különbözőek a vélemények.

Újjal mutogatsz, hogy az ostoba népség ír valamit erre a kérdésre, aminek szerinted nincs értelme, mégis ugyanazt teszed. Attól, hogy leírod, hogy a védekezés és a családtervezés fontosságára hívjuk fel a figyelmet, még nem fog változni semmi. Azaz ez oldal arra jó, hogy megosztjuk egymással a véleményünket, de azért ne sértegessük a másikat.

És szerintem elsősorban az ellenző tábor itt nem gyalázni akarja az abortuszon átesőket, hanem a még nem átesőket "figyelmeztetni", hogy védekezzenek megfelelően, ha nem akarnak teherbeesni, mert az abortusz szerintük vagy szerintem is, gyilkosság, bárki bármit mond.

Onnantól kezdve, hogy valaki megtette, ez márcsak rá és a lelkiismeretére tartozik, illetve rá és Istenre (ha valaki hisz benne), senkinek semmi köze hozzá. Lehet sajnálni, de nem tartozik senkire.

Viszont, ha meg lehet előzni ezt az egészet, akkor én addig is ellenzem, hátha valaki tanul belőle.

2010. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

13:20 Sajnálom, de akkor sem tudok egyetérteni veled. Ez a gondolat max. megkönnyebülést ad annak, aki az abortuszt választja, legyen is úgy.

Annyi gyermektelen család vár egy csecsemőre, aki örökbe lehetne fogadni. És egy ilyen örökbefogadásnál annyi mindent megvizsgálnak a szülők hátteréről (a pénzügyis helyzettől az egészségükig), hogy a legtöbbször tényleg jó helyre kerülne az a baba.

2010. szept. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
69%

Az ostoba tyúk meg az ehhez hasonló jelzőimet továbbra is fenntartom, mivel az érintettek hozzászólásainak köze sem volt ahhoz a szelíd, nevelő szándékú jóindulathoz, amit te látsz bennük. Ha engem ezért valaki legyilkosoz vagy annak minősíti a tettemet, más nem lehet belőle leszűrni, hogy az illető egy szűklátókörű , korlátolt hülye, aki előbb keresni az én szememben a szálkát mintsem felemelje a valagát és kivegye a sajátjából a gerendát.

Az itt összegyűlt tömeg, ha már bibliai síkon mozgunk, a téren összegyűlt csőcselékre emlékeztet, aki megkövezni készült a házasságtörő asszonyt. Jézus Krisztus minden bizonnyal nem preferálja az abortuszt, de a képmutatást sem szereti, ha egyszer kiűzte a farizeusokat a templomból ugyebár.

Azt is fenntartom, hogy az abortuszt megelőzni kell, nem utólag gyűlölködni, kioktatni, gyalázni azt, aki erre készült vagy már megtette, mert annak íme itt az eredménye, mint azt a mellékelt ábra is mutatja: naponta ezer meg ezer ilyen értelmetlen abortusz vita születik, ami nem vezet sehova, kulturált vélemény nyílvánítás helyett okoskodó, pökhendi, bicskanyitogató visongás az eredmény. Azt kéne megérteni végre, hogy túlságosna korlátolt emberi lények vagyunk itt mindannyian ahhoz, hogy állást foglaljunk egy ilyen kérdésben, építő hozzászólások pedig nincsenek. Az abortusz igenis gyilkosság és önző szemét aki ezt teszi típusú szösszenetek pedig eleve nem informatívak vagy vitaképesek.

A kérdező egy 18 éves kislány, akitől elnézést kérek, de egyszerűen nem tudom komolyan venni se a véleményét se a topikját, mert a tojáshéj a seggén van erősen még, hasonlóan a többi válasz nagy részéhez, ami oylan érdemit nem tartalmazott, ami egy kicsit is előmozdíthatná az egészet.

Jogfilozófusok, orvosok, jogászok is megvitatták már kismilliószor ezt az egészet és még ők sem találtak egyezményes megoldást, ami mindenkinek jó lenne és egyet értene.

Összegezve végül (mert többet már nem írok ide, nincs értelme): abortusz van/volt/lesz, ha tetszik ez valakinek, ha nem. Gyilkosozással, ítélkezéssel nem fog a probléma megoldódni. Arra kell törekedni, hogy soha senki ne kerüljön ilyen élethelyzetbe és akkor rágódni sincs min: mások életével, magzatával, döntéseivel meg annak kimenetelével pedig nem a ti dolgotok foglalkozni.

2010. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

Hát igen... Elvégre is a XXI. században élünk, vagy mi a fene. Annyi fajta védekezési módszer van, mint égen a csillag.

Persze mondjam ezt egy részeg tizenéves csajnak, aki adott helyzetben a nevére sem emlékszik...

Merthogy ilyen is volt már. Az akkor 16 éves osztálytársam úgy be volt állítva, hogy másnap reggel arra kelt, hogy félmeztelenül fekszik egy "idegen" srác mellett, akinek a nevére sem emlékezett. Aztán egy hétig azon parázott, hogy vajon meddig jutottak. aztán megjött neki szerencsére... De mi van, ha nem?

2010. szept. 20. 18:40
 36/48 anonim ***** válasza:
52%
11:51 te valamit félreértettél. Én arra reagáltam hogy jönnek a szokásos szöveggel "jaj bezzeg ha a te anyád gondolkodott volna így és nem szült volna meg akkor neked most milyen rossz lett volna!" Én erre reagáltam hogy aki nem születik meg, nem él az nem érez semmit és nem tud szomorú lenni mert nem él. Jártam biológia órára, nem vagyok hülye, tudom hogy a magzat mikor mozog és hogy érez. Csak nem arról volt szó.
2010. szept. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
52%

11:51 azon kívül naív vagy. Fizikailg lehetetlen hogy a gyereket senki nem bánja meg. Olyan dolog NINCS világon ami annyire tökéletes lenne hogy mindenki szeresse. Főleg amit ennyien csinálnak (gyereket) abban a hibák aránya is nagyobb. Hány család van ahol veszekednek a gyerekkel, verik, utálják? Szerinted ők nem bánták meg?

Nagyon is sokan megbánták a gyereket, csak erről nem lehet beszélni még tabu, de ez nem azt jelenti hogy nem létzeik.

Azon kívül azt is meg kéne érteni, hogy aki a gyereket nem akarja a legtöbbször a szülést és a terhességet sem. És azért hogy az államnak vagy egy meddő párnak legyen egy gyereke hát nem sok ember fogja mégis vállalni. Itt esik ki a szüld meg és add oda másnak elv... Ezt is meg lehetne érteni.


Kérdező: nem értem hogy függ össze az abortusz a mai szánalmas tiniélettel? Valóban undorító amit manapság művelnek, csak a buli, pia, szex, drog stb. De az abortusz egy másik dolog.

2010. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
24%
Kedves utolsó, vitatkozhatsz erről, de tény, hogy a magzat él odabent, ugyanis ver a szíve. Az orvos is azt írja a vizsgálati papírra egy uh után, hogy élő embrió vagy magzat. Majd amikor megtapasztalod magad is a terhességet, és beszélsz a babához, másképp fogod majd érezni ezeket a dolgokat. Teljesen mindegy most, hogy vannak-e érzelmei, sok szakirodalom szerint igen, de fizikai fájdalmat érez, csak azt nem tudom, hanyadik héttől. Nézz meg erről egy videót. Én láttam, amikor vákuummal végzik az abortuszt a korai szakaszban, az uh felvételen közben látszik, ahogy próbálják kivákuumozni és ahogy próbál ellenállni és kapaszkodni valamibe, kellemes lehet. Még ha olyan korán még nem is érti azt, ami történik vele, egyértelműen látszik, hogy élni akar. Vagy arról nem beszélve, amikor később testrészenként veszik ki. Eléggé megrendítő.
2010. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
0%

Én általánosságban írtam, azokról az anyákról, akik meggondolták az abortuszt és nem bánták meg soha. Szavaidból ítélve, nem tudod még milyen az anyai ösztön vagy azt, amikor megszületik a gyereked, rájössz, hogy ő a legfontosabb és nem érted, hogyan tudtál élni nélküle, hogy ez egy csoda és sorolhatnám. Ez nem naívság, ezt hívják anyai szeretetnek.

Nem az alkoholista vagy kábítószeres és egyéb más beteg emberekről beszéltem.

2010. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
52%
ÁÁÁÁÁ te komolyan nem tudsz olvasni? :S Figyu nem sértegsssél már, NEM VAGYOK HÜLYE, biológia tagozatra jártam! Most komolyan nem érted miről van szó??? Mondjam keményebben? Nos, tehát aki MEGHAL magzat korban az abortusz után vagy meg sem fogan az nem fog utána sírni hogy miért született meg és nem lesz neki rossz sem ugyanis aki nem él az nem érez semmit! Mindezt arra reagáltam hogy sokan jönnek a buta szöveggel, hogy "bezzeg neked milyen rossz lenne most ha anyád így gonodlkozott volna". Nem akkor nekem spec. semmilyen nem lenne, mert nem élnék. Mostmár világos?
2010. szept. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!