Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés

Két barátnőmmel beszélgettünk múltkor. az egyik épp attól parázott, hogy 5 napja késik neki, és igaz, hogy mindig van nála tartalékban egy teszt, de nem merné megcsinálni, mert mi van ha 2 vonalas... Szóval ebből kiindulva elkezdtünk dumálni, és eljutottunk az abortuszig. És a másik lény megjegyezte, hogy sok országban már forgalmazzák az abortusz tablettát is, és hogy milyen sz*r, hogy nálunk nem, pedig adott esetben mennyivel egyszerűbb lenne, mint a hülye műtét.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem mindig ledöbbent, amikor így hallok nőket beszélni az abortuszról. Mintha arról lenne szó, hogy bevesz egy fájdalomcsillapítót, mert fáj a feje.

Erre megkérdeztem, hogy komolyan képesek lennének-e elvetetni a magzatot, ha kiderülne, hogy teherbe estek. És lazán rávágták, hogy miért ne, simán. Mert hogy "miért? Inkább csesszem el az életem?". Amire csak annyit mondtam, hogy akinek nincs esze normálisan védekezni, az ne szexeljen. De most nem? Hogy képes valaki elvetetni a gyerekét? Felfordul a gyomrom. Én is csak 18 éves vagyok, egyetemre készülök, szeretnék karriert csinálni, de ha kiderülne, hogy neadjisten állapotos vagyok, biztos, hogy nem lennék képes kinyírni a bébit.


2010. szept. 18. 18:14
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell ahhoz betegnek lenni hogy valakinek ne a gyereke legyen a mindene. Egyszerűen több milliárdnyi egyed képtelenség hogy valamit ugyanúgy érezzen mind... Nem hinném hogy te ismered a földön az összes anyát és mind őszinte volt veled és bevallotta hogy nem bánta meg... Mindenki más, nem mindenkinek a feladata a gyerekcsinálás de ettől még nem beteg. Egyszerűen elfogultság ilyet állítani és ezzel könnyű becsapni az embereket hogy ez milyen tökéletes és csodás dolog, pedig nem tökéletes és más ilyen jó dolog is van a földön.
2010. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy pedig láttam ilyen videót és őszintén szólva én csak annyit észleltem hogy van egy sötétebb meg egy világosabb szükre izé és mozog. Egyáltalán nem ismertem föl hogy az egy abortusz meg gyerek aki az életéért küzd és nem éreztem semmit, nem hogy szomorúságot vagy borzongást. Őszintén szólva ki sem találtam volna hogy miről szól ha nem írják oda. Lehet lepontozni.
2010. szept. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
61%

Lehet ezt másképp is felfogni, nem úgy, hogy neked már mindegy lenne. Hanem úgy, hogy most élsz és hálás vagy érte.

Más videót láttál, mert azon, amit én láttam, mindent lehetett látni. De, ha fele annyira lett volna megrendítő, akkor is szörnyű lett volna, de lehet, hogy vannak olyanok, akiket egy ilyen felvétel nem ráz meg. Már nem lepődöm meg semmin.

Nyilvánvaló, hogy nem az összes anyuka a világon érez boldogságot, nem az összes olyan rendes, stb. Az alapvető anyai ösztönökről beszéltem és az anyai szeretetről, ami általában a nők nagy többségének megvan.

Igazából senkit sem akarok megsérteni, de én kiszálltam a "beszélgetésből", mert úgy néz ki, igaza volt a tegnapi 14:23-as hozzászólónak. És nincs értelme, mert ezt jóindulattal sem lehet kultúrált vitának nevezni.

2010. szept. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 Snapette ***** válasza:
100%

Sokkal jobb eltetetni egy nem kívánt gyereket, mint világra hozni, hogy sem az anyának, sem neki ne legyen jó. Anno a kommunizmus ideje alatt romániában tilos volt az abortusz, ezek szerint itt sokan örülnének neki. Volt is sok 13-14-15 éves anyuka, és gondolom, nagyszerűen is éltek, a gyerekek is csuda hálásak lehettek a nagyszerű életükért.

Az nem érv, hogy "annyi család szeretne örökbe fogadni". Vannak, valóban, de "annyian" nem lehetnek, mert akkor ugyan honnan is van tele minden árvaház. Illetve miért is olyan jó egy 15 évesnek, ha kihord és megszül egy gyereket, akit majd valakik örökbe fogadnak? Vajon az a lány nem hordja egy életen át a bűntudatot és a kérdéseket magában?

Egyetértek azzal, hogy védekezni hálistennek lehet, tehát kell is, ha nem akar valaki gyereket, de vannak véletlenek, vannak balesetek, hogy ne beszéljünk az erőszakos cselekményekről föltétlen, és ugyan kinek van joga nyomorúságra ítélni bárkit egy hibás óvszerért vagy egy csütörtököt mondott tablettáért.

Nincs annál szebb, mint egy gyerek egy családban ahol szeretik, és nincs annál kétségbeejtőbb, mint egy nem akart, nem várt gyerek, aki oka az elromlott dolgoknak. Ha már olyan fontos a gyerek érdeke, nem jobb, hogy megszűnjön, mielőtt felfogna bármit is, mint megszülessen, és egy életen át érezze, hogy őt nem akarták, hogy ő egy rossz baleset, egy tönkretevő véletlen?!

2010. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

Nem étek egyet. Lehet, azt mondjátok, hogy könnyen beszélek, de ha csövesen esnék is teherbe, akkor sem tudnám elvetetni. Egyszerűen képtelen lennék rá. Lehet, hogy ez neveltetés kérdése is. Ez olyan elmondhatatlan dolog... Nem voltam még terhes(szerencsére:) De ha teherbe esnék, és tudatosulna benne, hogy az én testemben nő egy gyermek, egy élet fejlődik, és én vagyok az anyja - képtelen lennék megölni.

Én is egyetértek azzal, hogy az abortusz gyilkosság. Persze, nem fog a magzatnak utána fájni. Ha téged lelőnélek, utána neked sem fájna. De attól még nem tenném meg. Még egy milliárdért sem. Mert ez nem egy ilyen dolog.

Szexelni akartál? Nem voltál képes védekezni? Vagy igen, de beleestél abba a néhány százalékba, akik biz. szex mellett estek teherbe? Tök mindegy, te kerested az örömöket, viseld a következményét.

És a szegénység nem mentség. Rengeteg olyan család van akik szegények mint a templom egere, de akkor is beválalják az x-edik babát. És felnevelik. És nem bánják meg.

Mert ők tudják, hogy nem a pénz a lényeg, hanem a család, és a szeretet. És ha ilyen szellemben nevelnek egy gyereket, az egészséges felnőtt lesz.De ez az én véleményem.

2010. szept. 21. 20:27
 46/48 anonim ***** válasza:

Tehát aki nem akar gyereket sosem, minden porcikája tiltakozik ellene, tudja hogy nem lenne jó anya, vagy nincs háttere, aki beteg stb annak nincs joga szexelni mert ha belesne abba a szerencsétlen százalékba akkor elvetetné. Na ezt ne te döntsd már el! Igen kislány, okos vagy, de van még mit tanulni az elfogadásról, életről...

Gondolom te sosem nélkülöztél. Én pl viszont igen. És hiába volt apám, anyám, aki mindent megtett értem meg nagy család meg szeretet, SZ*R volt, komoly lelki nyomokat hagyott bennem és soha többet nem vagyok hajlandó nélkülözni sem pedig mást abba szülni. Könnyű így beszélni.

2010. szept. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:
Mondtam én, hogy nem nélkülöztem? Ha annyira érdekel két jelzálog van a házunkon, anyám-apám látástól vakulásig dolgozik, és úgy néz ki, és én is most fogok elmenni dolgozni heti 2 napra éjszakára árufeltöltőnek, hogy legyen vmennyi zsebpénzem, meg az évvégi kirándulást ki tudjam fizetni. Emellett heti 40 órám van a suliban, és napi három órát utazok oda-vissza, plusz tanulni mint állat, mert jövőre idén meg jövőre érettségi és orvosira akarok menni. Kész leányálom nem? És akkor sem vetetném el a gyerekem, ha mondjuk most teherbe esnék. Végső megoldásként inkább kimennék külföldre dolgozni vele együtt, vagy bármit, de hogy nem ölném meg, az tuti.
2010. szept. 22. 13:11
 48/48 A kérdező kommentje:
és mi van ha valakinek nem fűlik a foga a gyerekvállaláshoz? Lehet, hogy durván hangzik, de a szex elsősorban arra van, hogy szaporodjunk, nem arra, hogy jól szórakozzunk, de következménye aztán ne legyen. Csak az emberek rohadtul el vannak kényelmesedve, és a legtöbb nőt csak a karrier a pénz meg a külseje élteti, és nem szül gyereket. Éppenséggel ezért lesz majd nagy kebasz a fejlett országokban.
2010. szept. 22. 13:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!