Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az abortuszról?

Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés

Két barátnőmmel beszélgettünk múltkor. az egyik épp attól parázott, hogy 5 napja késik neki, és igaz, hogy mindig van nála tartalékban egy teszt, de nem merné megcsinálni, mert mi van ha 2 vonalas... Szóval ebből kiindulva elkezdtünk dumálni, és eljutottunk az abortuszig. És a másik lény megjegyezte, hogy sok országban már forgalmazzák az abortusz tablettát is, és hogy milyen sz*r, hogy nálunk nem, pedig adott esetben mennyivel egyszerűbb lenne, mint a hülye műtét.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de engem mindig ledöbbent, amikor így hallok nőket beszélni az abortuszról. Mintha arról lenne szó, hogy bevesz egy fájdalomcsillapítót, mert fáj a feje.

Erre megkérdeztem, hogy komolyan képesek lennének-e elvetetni a magzatot, ha kiderülne, hogy teherbe estek. És lazán rávágták, hogy miért ne, simán. Mert hogy "miért? Inkább csesszem el az életem?". Amire csak annyit mondtam, hogy akinek nincs esze normálisan védekezni, az ne szexeljen. De most nem? Hogy képes valaki elvetetni a gyerekét? Felfordul a gyomrom. Én is csak 18 éves vagyok, egyetemre készülök, szeretnék karriert csinálni, de ha kiderülne, hogy neadjisten állapotos vagyok, biztos, hogy nem lennék képes kinyírni a bébit.


2010. szept. 18. 18:14
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon sok nő úgy van vele, hogy el sem jut az agyáig, hogy megöli a magzatot vagy embriót, ezért lelkiismeretfurdalása sincs. Ha belegondolnának, hogy nekik milyen lenne, ha az anyjuk anno úgy dönt, hogy abortusz és megöleti így őt, neki hogy esett volna? Az az embrió már "megszületett" egyelőre odabent, de él és várja, hogy megszülessen erre a világra. De sokan nem gondolnak ebbe bele, mert így kényelmesebb, így nem kell bűntudatot érezni. Mert, ha azok a nők elgondolkoznának ezen, lehet, nem lenne ennyi abortusz.
2010. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim válasza:
93%
Egyet értek veled, de: ha kiderülne a magzatról, hogy beteg, nem tudja magát ellátni önállóan, elgondolkoznék az abortuszon. Szerintem se neki, se másnak nem jó, ha az egész életét úgy kéne leélnie, hogy egyáltalán nem tud mozogni, esetleg nem tud kommunikálni. Persze ez csak az én véleményem.
2010. szept. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
86%
Alapvetően abortuszellenes vagyok, de beteg babát nem tartanék meg!
2010. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
24%

Én is úgy gondolom, hogy nagyon szélsőséges esetnek kéne lennie, hogy egyáltalán elgondolkozzak azon, hogy elvetessem a babát. Ezek közé tartozik az erőszak, betegség.

De szerintem aki elég érett ahhoz, hogy szexuális életet éljen, legyen érett ahhoz is, hogy a nem betervezett babát felnevelje.

Amikor önző módon az abortusz mellett döntesz még nem érzel semmit. Majd a műtét után kezd el munkálni benned az a bizonyos anyai ösztön. És bár én nem éltem meg és nem is fogom, ha minden jól megy, valószínűleg ilyenkor tudatosul benned, hogy gyilkos vagy.

Arról már nem is beszélve, hogy az orvosok sem garantálják, hogy az abortusz után még teherbe tudsz esni.

2010. szept. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
39%
4 gyerekem van, a 4. baba gyógyszerszedés alatt fogant meg. Nekem is átfutott az abortusz lehetősége az agyamon, de aztán egész éjszaka nem tudtam miatta aludni, apával mindketten csak forgolódtunk. A kislányom már 2 éves és tudom, életem legnagyobb bűne lett volna elvetetni. Egyébként én is abszolút abortusz ellenes vagyok, úgy gondolom, hogy ha megfogant egy baba, akkor annak oka van, hogy pont hozzánk akar jönni...
2010. szept. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
25%

Volt egy kérdés, ahol válaszolt egy hölgy, mennyire szenved kismamaként, mert nem volt pénz elvetetni, de megélni sincs.

Ilyen esetek is vannak. De ha tudom, hogy nincs mire, akkor egyrészt amíg nem érzetem magam késznek a tesóra nem volt szex, másrészt védekezés. Anya tabi apa óvszer, a kettő elég sokáig távol tartja a gólyát, PONT.

Aki nem akar gyereket, az vagy védekezzen: paranoiásnak gondoltam egy barátnőmet, de végülis kúp-tabi-gumi. Valamelyik csak megfogja a kis harcosokat. Ő azt mondta, nem akar gyereket, csak majd... Védekezik is.


Aki úgy kezeli a gyerekét mint egy tárgy az ne akarjon szülő lenni. Itt nem csak az abortusz az anyán, volt már itt pár kérdés, amit lányanyák tettek fel, hogy mit szólnál.. És amik arra jöttek, hogy így meg úgy vinném el abra a gyerekem, meg mit képzel, meg takarodjon. Mint valami megunt használati darab, vagy egy tulajdon lenne, nem ember.

Az AB gyilkosság, dúrva dolognak kellene lennie a babánál, hogy valaki ne vállalja. Szerintem gyilkosság. És nem kérek szentszöveget, hogy hát nincs 100%os védettség, igen így van, de azért ha az ember nem akar, akkor törekedjen rá. Ennyi. A felelőtlen fruskák akik meg csak habzsolják az életet, gratulálok a kedves szülőnek is hozzájuk, jó munkát végeztek...

2010. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
53%

Érdekes, ahogy kibővült a fogamzásgátlás világa, úgy bővül a magzatelhajtásé is. Aki nem tud felelősséggel szexuális életet élni, az inkább ne éljen nemi életet. Annyiféle lehetőség van ma már, ha jobban fel lennének világosítva a tinik, kevesebb lenne az abortusz is. Ezért beszélnek úgy egy magzatelhajtó gyógyszerről, mintha fejfájásra szednének be valamit.

Egyébként nálunk azért van még vita körülötte, mert ez is orvosi felügyeletet igényel, joggal. Lehet, hogy a magzat nem ürül ki teljesen, nem áll el a vérzés, fertőzés, komplikáció is felléphet utána. Ez sem úgy működne, hogy beszedik a bogyót, másnap már negatív a teszt, aztán hurrá, újra dughatunk, elvégre tök mindegy, mi lesz....

Természetesen más tészta az erőszakból fogant gyermek esete, főleg, ha az anya maga is gyerek még.

2010. szept. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
34%

18.41-es tökéletesen megfogalmazta az én véleményemet is.


"Én is úgy gondolom, hogy nagyon szélsőséges esetnek kéne lennie, hogy egyáltalán elgondolkozzak azon, hogy elvetessem a babát. Ezek közé tartozik az erőszak, betegség.

De szerintem aki elég érett ahhoz, hogy szexuális életet éljen, legyen érett ahhoz is, hogy a nem betervezett babát felnevelje."

2010. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Az abortusz sajnos egy szükséges rossz dolog.

Nekem nem volt, és nagyon remélem, hogy soha nem is lesz, de vannak esetek, amikor még mindig a lehető "legjobb" megoldás ... (És most nem azokra gondolok, akik rutinosan, sorozatban járnak abortuszra, ahelyett, hogy védekeznének.)

2010. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
61%

Én alapból elítélem az abortuszt, de akkor megtenném ha pl erőszakból lenne (szívből sajnál a válaszolót akivel ez történt :( )


Ha beteg lenne, nagyon elgondolkodnék rajta de ezt most így nem tudom megválaszolni mit tennék abban a helyzetben mert a szívem döntene. ott és akkor mit éreznék.


Na de viszont aki egyszerűen csak nem védekezik, vagy megszakítással rizikózik és ezért veteti el - na ők számomra a társadalom legaljai közé tartoznak!


Akinek védekezés mellett csúszik be - náluk is elítélem, ha abortuszra mennek, de nagyon-nagyon-nagyon indokolt esetben megértem, például nincstelen a család.

2010. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!