Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen személyes tapasztalatot...

Milyen személyes tapasztalatotok van uterus bicornis-sal ('kétszarvú méh') kapcsolatban? Mennyire lett koraszülött a baba? Császármetszés volt? És mitől tiltott speciálisan az orvos a terhesség alatt emiatt?

Figyelt kérdés
Kérem, tényleg olyanok válaszoljanak, akiknek uterus bicornis-a van, vagy ismernek olyat, akinek az van, mert az interneten már magam is utánanéztem, az orvosom alig mond valamit, az is szöges ellentéte annak, amit neten olvasni.
2008. dec. 19. 15:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Nekem közben kiderült,hogy uterus septusom van.nincs sövényem csak 1 nagyon vékony hártya a méhem közepén. sokan szültek ilyen méhhel,ugyhogy az nem igaz,hogy nem szülhetsz. az biztos,hogy nem lesz könnyü,de igenis tudsz szülni!És ha sehogy nem jön össze,akkor meg is müttetheted magad!
2013. febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Köszi a bíztatást Dlakam,reménykedem.Te azért szerencsés vagy,mert a sövényes jobb verzió talán.Az enyém úgy tudom nem műthető.:-( Illetve Mo-n nem.(miért is lehetne)
2013. febr. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,hogy müthetö-e,de azért járj utána. az a biztos :)
2013. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Nekem itt azt mondták, hogy műthető, de én Indiában vagyok. Ha teherbe esel, akkor nem tudnak mit csinálni, akkor lesz, ami lesz, de ha nem vagy az, akkor műthető. Régóta próbálkozol teherbe esni?
2013. febr. 13. 03:11
 25/34 anonim ***** válasza:
Ja értem! kb. tavaly nyár óta. tavaly egymás után volt 2 vetélésem is :( akkor derült ki,hogy nem kétszarvu a méhem hanem "csak" hártya van benne. neked,hogy derült ki? és mióta próbálkoztok?
2013. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Most találtam ide. Nálam is uterus bicornist állapítottak meg, de erre csak az első terhességem végén derült fény. 28. hétre császároztak meg a kislányommal, egyébként addig teljesen problémamentes volt a terhességem. Nagyon kis súllyal született, nem volt egy kiló sem, de szerencsére minden komlikációtól mentesen megnőtt, most már 10 éves és kitűnő tanuló. Azt mondták, hogy nagyon nehezen lehet így teherbe esni, de azt nem, hogy nem ajánlják. A fiammal már a 31. hétig kihúztam (már az első hónapban terhes lettem vele, amint próbálkoztunk), szintén problémamentes terhesség volt, ő már valamivel 1 kg felett született, de ő is teljesen egészséges. Ja és természetesen mindketten császárral születtek. A dokim elég tapló volt, semmit nem akart mondani erről az egészről, nem is tudom, miért nem váltottam a 2. terhességem alatt. Még csak veszélyeztetett terhesnek sem vett, semmi gyakoribb vizsgálat, semmi...de én végig pozitívan álltam hozzá, úgy gondoltam, minden rendben lesz. Szerintem ez is sokat számít. Sok sikert kívánok mindenkinek, aki hasonló cipőben jár.
2013. febr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Miért kellett idő előtt megcsászározni? 28-31. hét elég korai. Már nem tudtak tovább fejlődni a babáid? Vagy miért döntött emellett a dokid?
2013. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ez volt a gond. A 2.-nál pedig a magzatvíz mennyisége is minimális volt. És újra érintett vagyok, bár nem terveztük, de 8 hetes terhes vagyok, a héten megyek dokihoz, hát biztos nem dícsér meg...
2013. febr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Köszi a választ. Először is gratulálok és boldog, örömteli babavárást kívánok neked:) Lehet, hogy akkor tényleg célszerű lenne most már orvost váltanod, aki jobban biztat és támogat, mint az előző. 2 szép gyermek után biztosan nem lesz gond a 3. babával sem:)

Engem azért érdekel a téma, mert egyik rokonom babája 3 héttel le van maradva a fejlődésben-súly, méretek (igaz, hogy ő már több idős, mint te voltál, amikor megszülettek a gyerekeid) Nem tudjuk, hogy mire számítsunk, utolérheti-e még magát. Reméljük nem fog megállni a fejlődésben. Neked pontosan mikor fedezték fel, hogy már nem fog tovább nőni a babád? Próbáltak kezelni gyógyszerekkel, infúzióval, injekcióval? Van erre a problémára megoldás?

2013. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Szia, köszönöm a gratulációt! Az első ijedelem után úgy állok hozzá, hogy ezúttal minden rendben lesz és min 35 hét a kitűzött cél:) Természetesen másik orvoshoz megyek és én is jobban fogok vigyázni.

Az előző két terhességem végén minden nagyon gyorsan történt. Az elsőnél azt vettem észre, hogy nem mozog a baba. Ekkor szerencsére pont külföldön voltunk. A kórházban órákon át ultrahangoztak, szívhangvizsgálat, ami sajnos nem volt túl biztató, majd egyik pillanatról a másikra császár. A másodiknál jobban résen voltam, a 28. héttől 2 naponta jártam szívhangvizsgálatra (védőnőhöz, a doki szerint nem volt szükséges!!!), majd a 31 hetes UH-n derült ki a kevés magzatvíz és a keringés sem volt már jó. Befektetett kórházba, de a szívhangon kívül semmi egyebet nem néztek, semmit nem kaptam, se tüdőérlelőt, keringésjavítót, semmit. Azt sem mondta, meddig várunk...aztán a sors eldöntötte, este elfolyt az a kevés magzatvíz is ami volt.

Az ismerősödnek nem mondták, mi az oka annak, hogy kissebb a baba a koránál? Mert ha egyébként minden rendben van főleg a lepénykeringésre gondolok, akkor szerintem nagy baj nem lehet. Ezt most már UH-n nagyon jól meg tudják nézni.És figyeljen arra, hogy a pici rendesen, megszokottan mozogjon. Egyébként meg a baba méreteit sem mindig találják ám el. Kívánom, hogy minden rendben legyen náluk és a pozitív hozzáállás is nagyon fontos!

2013. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!