Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen személyes tapasztalatot...

Milyen személyes tapasztalatotok van uterus bicornis-sal ('kétszarvú méh') kapcsolatban? Mennyire lett koraszülött a baba? Császármetszés volt? És mitől tiltott speciálisan az orvos a terhesség alatt emiatt?

Figyelt kérdés
Kérem, tényleg olyanok válaszoljanak, akiknek uterus bicornis-a van, vagy ismernek olyat, akinek az van, mert az interneten már magam is utánanéztem, az orvosom alig mond valamit, az is szöges ellentéte annak, amit neten olvasni.
2008. dec. 19. 15:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek van ilyen. Neki nem lett koraszülött a babája, bár 3 kg alatt volt a születési súlya. Nem is császározták, normál úton szült. De neki csak szülés után derült ki, és azt mondták, hogy valószínűleg több babája nem is lehet ez miatt.
2009. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Nekem is hátrahajló,kétszarvu méhem van. egyszer már elvetéltem,de nem adjuk fel.most próbálkozunk ujra,remélem sikerrel járunk :)
2012. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Hát sok szerencsét :) Nekem azóta született egy lányom is, most egy éves, és nála egyáltalán semmi gond nem volt a terhesség alatt, se vérzés, se komolyabb fájdalom. 39-edik hétre született. Viszont a szülés utáni éjszaka majdnem elvéreztem, mert valamiért a méhem a szülés után elernyedt és nem kezdte el az összehúzódást.
2012. jún. 14. 12:07
 14/34 anonim ***** válasza:
Örülök neki,hogy ilyen pozitív dolgokat írsz:) így már nem félek annyira :)
2012. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Hát a második szülés utáni komplikáció nem feltétlenül lehetett emiatt, mert a második terhesség alatt nekem senki egy szóval se mondta, hogy uterus bicornisom lenne, úgyhogy azóta sem vagyok benne biztos, hogy mi van. Mert egyik gyerek se született meg idő előtt...
2012. jún. 18. 16:26
 16/34 anonim ***** válasza:
Értem.hát remélem nálam nem lesz semmi komplikáció :)
2012. jún. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is uterus bicornisom van, két teljesen különálló üreggel (tehát nem fal vagy hártya van a méhem közepén). A kisfiam 39. hétben született császármetszéssel, mert harántfekvéses volt - a kicsi hely miatt nem tudott megfordulni. A terhesség első fele zökkenőmentesen zajlott, de a 20. hét tájékán méhösszehúzódások kezdtek jelentekzni, és a 23. héttől a szülésig végig kórházban fekdüdtem. Nem egy nagy élmény, de a kisfiam mindenért kárpótol!
2012. szept. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Volt 2elhalt terhességem mostanában és kiderült,hogy nem kétszarvu a méhem.csak a közepén van 1 pici sövény ami vándorol a méhemen belül.majd 1 hét mulva lesz méhtükrözésem és ott kiderül,hogy müthetö-e :)
2012. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Lurcza Viktória válasza:
Sziasztok!Nekem is kétszarvú méhem van,amit csak a szülés utáni műtétemnél vettek észre(nem vált le a méhlepény)9hónapig magánorvoshoz jártam(tudom,hogy csak a 12.hétig lehet észrevenni)de ő semmit nem vett észre!Végig faros volt,38.héten a kis pakkommal bementem,mondván császároznak a farfekvés miatt...megultrahangoztak...és hazaküldtek mert megfordult (a 38.héten,ami ugye lehetetlen,mert ilyenkor már nem szoktak,mondták,de menjek haza ebből hüvelyi szülés lesz)Lejárt az időm(gyorsan kitakarítottam a saját és apukám házát,mert ugye jön a karácsony,rendben legyen minden)41.héten indították meg a szülést,2óra vajúdás után mentünk a szülőszobára,ahol már kiderült,hogy nem tudom megszülni mert meconiás a víz,feje már látszik,de gyengék a fájások...és így vákummal szültem.8hónapig voltak nyaki görcsei a kislányomnak,vizsgálgatták és furcsa módon nem a vákum hanem az én fiatal felnőttkori pánikbetegségemre fogták a kislányom rosszulléteit.2900grammal és 52centivel született.Végig mondták,hogy pici!Szóval jó is ha végig tudod a méhed rendelleneségét meg nem is...én tudatlanul legalább nem görcsöltem végig a 9hónapot,de ha ez időben kiderül,megcsászároznak és nincsenek problémák a kislányomnál...szerintem.Ez az én történetem,nem ilyesztegetni akarok vele senkit,csak jól esik megosztani a hozzám hasonló problémával küzdőkkel!Mi nem válalunk több gyereket...MÁR NEM TUDOK BÍZNI A MAGYAR EGÉSZSÉGÜGYBEN!További szép napot Mindenkinek!!
2012. szept. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Nekem is uterus bicornisom van,jó olvasni titeket... :-)Már csak azt nem értem,az én orvosom miért mondja,hogy szàmomra nincs más lehetőség,mint az örökbefogadás?Miért mondja,hogy nincs esélyem sajàt gyerekre?
2013. febr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!