Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Borzalmasan élem meg a terhess...

Borzalmasan élem meg a terhességet. Jártatok hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Rettenetesen érzem magam folyamatosan, és nem csak egy dolog miatt, hanem több tünetegyüttes miatt, ráadásul a terhességem elejétől fogva fennáll 1-1 dolog, olyan nem volt még, hogy abszolút semmi bajom. Gyomrom borzasztó, állandóan hányingerem van, ha épp nem hányok, puffadok is rendesen, főleg esténként, úgyhogy emiatt (is) aludni nem bírok normálisan, max pár órákat éjszaka. A kialvatlanság, meg a hormonok miatt ingerlékeny vagyok, nagyon durva hangulatingadozásaim vannak, pedig előtte egyáltalán nem volt rám ez jellemző. Többször ordítottam már a férjemmel, emiatt is lelkiismeretfurdalásom van. Állandóan fáradt és kimerült vagyok, semmihez nincs energiám, hányingerem van, indulatos vagyok, ingerlékeny, egyszerűen nem érzem magam jól a bőrőmben.:( Fáj ezt kimondani, de ha 100%-ban őszinte szeretnék lenni, akkor azt mondanám, hogy egy kicsit sem kellemes élmény nekem a terhesség, pedig nagyon várjuk a picit, tervezett baba. Annyira nem ilyennek képzeltem el, most jelenleg borzasztó nehéznek élem meg.. alig várom, hogy vége legyen. Én lennék hozzá gyenge? Nyugtassatok meg, hogy más is érzett így terhesség alatt.

2022. jún. 10. 15:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
21%
Igen, volt igy mas is es kb 3 heteig tartott.
2022. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Jelen!!!

33 hetes vagyok, de már csak a végét várom...

Folyamatosan voltak problémáim és komplikációim. Én is kimerült és nyűgös vagyok :D Totál nem így képzeltem el. Tudtam, hogy nem egyszerű élethelyzet, de a környezetemben inkább problémamentes terhességek voltak eddig, így erre nem teljesen számítottam.

A babát persze már most imádom, alig várom, hogy itt legyen <3 de maga a terhesség nekem tényleg teeerhes állapot.

2022. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
100%

Szia! Megnyugtató választ nem igazán tudok adni, mindenki máshogy éli meg a terhességét. Azt nem írtad, melyik terminusban vagy.

Saját tapasztalataimat tudom csak veled megosztani: Terveztük a babát, de mikor pozitívat teszteltem, a férjem nagyon örült, én kétségbe estem. Majd egyenesen rettegtem az egésztől, utólag belegondolva kvázi meggyászoltam a gyerkőc előtti "felelősségmentes" életünket. 14. hétig hánytam, a víz sem akart megmaradni bennem, refluxom lett, aludni egyhuzamban több mint 2 órát utoljára terhesség előtt tudtam. De érdekes dolog ez, mert így visszagondolva ezek már lényegtelen dolognak tűnnek nekem.

Apró dolgokon hamar be tudok gőzölni, sőt olyan is volt, amikor zokogásban törtem ki csak azért, mert a férjemmel egy piti dolog miatt összepattantunk.

Most visszatért a reflux és a hiszti is, új dologként a vizesedés is előjött. Viszont versenyben, fej-fej mellett várjuk a férjemmel a lányunkat.

Elmúlik, ne aggódj. Fontos az, hogy megértő legyen veled a férjed, át fogtok lendülni ezen.

És nem, nem vagy gyenge! Nem véletlenül "más állapot".

Biztos említették neked a terhesgondozóban is és a védőnőd is a vitaminokat. Azokat nem árt szedni, van köztük olyan, ami az idegrendszeredre is jótékony hatással van.

Bízom benne, hogy átlendülsz ezen az időszakon és magatokra tudsz majd hangolódni.


34 hkm


Ui.: amiket most leírtam, a terhességem elején ha hallom, el sem hittem volna, sőt....

2022. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%

Írhattam volna ezt akár én is.

2 hónapig az ágyat nyomtam fenyegető vetélés miatt, illetve plusz a folyamatos hányinger, hányás, nem evés, gyengeség stb miatt.

Férjemmel minden második nap összevesztünk, meg bőgtem stb.

Akkor lett jobb, mikor vége lett kb a 17. hét környékén a rosszulléteknek.

Utána mondjuk jött a vakarózás egy hónapig kb, allergia...

Most meg az ízületeim fájnak, reggelente nem tudom hajlítani az ujjaimat, a vizesedés miatt, meg gyomorsavam van, már a járás is nehézkes.

32 hetes

2022. jún. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
97%
Vészes terhességi hányásom volt a 6. héttől végig! Borzalmas. Más bajom is volt. De ha csak a hányás lett volna már az is kibírhatatlan. Akinek ez jut, nem fogja élvezni a terhességet és ezért nem is vállalok másodikat. Persze a legtöbb nem is hány, vagy semmi baja, na ők mondják, hogy, milyen király a terhesség, szerintem egy rémálom. 12. héttől kaphatsz gyógyszert, ha előtte vagy, akkor ki kell bírni. Jobbulást kívánok!
2022. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
11%
Mennyire tudod elfogadni ezt az új állapotot? Hogy megszünt a régi életed? Ez is fejben dől el.
2022. jún. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
98%
Borzasztó terhességem volt, alig vártam, hogy vége legyen és megszülessen a fiam, vállalom. Nagyon sokan vagyunk így, csak a mai influenszer-lét sugallja, hogy minden kismama sugárzó Madonna mosollyal az arcán simogatja a hasát 9-24.
2022. jún. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan ezzel jár a terhesség.


Csak a reklámokban tolják az áldott állapot, meg csodalét bullshitet, holott az egész egy rhadt nagy szívás.


Persze ezekkel az ember általában tisztában van, és ennek tükrében dönti el, hogy akarja-e a terhességgel járó kismillió szrságot.


Én nem akarom, úgyhogy nem is szülök.

2022. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
35%

Tuti le leszek szavazva😁


Mindenki maga vállalja ezt az állapotot!

Szerintem bármennyire is szar próbáld meg élvezni. Mindig csak abba gondolj bele ,hogy rengeteg nőnek nem lehet gyereke,vagy éppen elvetél.....

Ők bármit megadnának egy vészes hányásért is csak ,hogy egészséges babájuk lehessen.

2022. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Én elhiszem, hogy borzalmas így végig vinni 9 hónapot. Én nagyon szerencsés voltam, mindkét terhességemet úgy hordtam ki, hogy szinte nem is volt semmi jele.De a második szülés, az borzalmas volt, szó szerint azt hittem nem élem túl.
2022. jún. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!