Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Borzalmasan élem meg a terhess...

Borzalmasan élem meg a terhességet. Jártatok hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Rettenetesen érzem magam folyamatosan, és nem csak egy dolog miatt, hanem több tünetegyüttes miatt, ráadásul a terhességem elejétől fogva fennáll 1-1 dolog, olyan nem volt még, hogy abszolút semmi bajom. Gyomrom borzasztó, állandóan hányingerem van, ha épp nem hányok, puffadok is rendesen, főleg esténként, úgyhogy emiatt (is) aludni nem bírok normálisan, max pár órákat éjszaka. A kialvatlanság, meg a hormonok miatt ingerlékeny vagyok, nagyon durva hangulatingadozásaim vannak, pedig előtte egyáltalán nem volt rám ez jellemző. Többször ordítottam már a férjemmel, emiatt is lelkiismeretfurdalásom van. Állandóan fáradt és kimerült vagyok, semmihez nincs energiám, hányingerem van, indulatos vagyok, ingerlékeny, egyszerűen nem érzem magam jól a bőrőmben.:( Fáj ezt kimondani, de ha 100%-ban őszinte szeretnék lenni, akkor azt mondanám, hogy egy kicsit sem kellemes élmény nekem a terhesség, pedig nagyon várjuk a picit, tervezett baba. Annyira nem ilyennek képzeltem el, most jelenleg borzasztó nehéznek élem meg.. alig várom, hogy vége legyen. Én lennék hozzá gyenge? Nyugtassatok meg, hogy más is érzett így terhesség alatt.

2022. jún. 10. 15:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
75%
Pedig a terhesség a könnyebbik része. Szülés után már, akár felvágva, akár 39fokos tejlázzal, hulla fáradtan is el kell látni a kicsit, felkelni akkor is ha majd kipurcanunk. És igen köszi, ezt vállaltuk tudom, és csinálja is minden anya a dolgát, de a panaszkodással már hadd éljen az ember... erre nem lehet egyszerűen felkészülni előre, ahogy a szülésre sem (nyilván vannak szerencsések, könnyű szüléssel).
2022. jún. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
87%

Ja, hogy nem lehet róla már beszélni sem meg megbeszélni, mert "minek ment oda".

Ja és nem, ezekről valahogy mindenki elfelejt beszélni, sőt ismeretségi körömben senkinek semmi baja nem volt. Nyilván akkor is vállalom, de akinek nem tetszik, ne olvassa el.

Nem futok senki után, hogy márpedig hallgasson meg. Nem kötelező olvasni sem ilyen jellegű beszámolókat.

2022. jún. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
25%
Ha valakinek nem tetszik az ellen vélemény akkor arra se kell válaszolni!☺️
2022. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
41%

Te jöttél egy ilyen jellegű kérdés alá, ahol a kérdező " Jártatok hasonló cipőben?" kérdésére válaszoltunk.

De jött az okoskodás.

Te írtál ide feleslegesen, mert senkit nem érdekel a jellemtelen kioktatás.

2022. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
22%

Nekem az elején volt hanyinger, néhányszor hanytam, aztán 3 hónaptól szuper volt minden. Van ilyen is, nem kell azt hinni, hogy aki elvezte és nem volt semmi gáz kozben, sőt, az hazudik.

Szerintem ha ilyen rossz a helyzet kérj orvostól tanacsot, vitamint, ilyesmit.

A ferjedtol nem várható el, higy türelmes legyen mert ezt nem lehet kibirni.

2022. jún. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
23%
Voltak kemény időszakok igen. Annyi, hogy amikor rosszul éreztem magam veszekedni aztán végképp nem lett volna energiám. Örültem, hogy lyuk van a seggemen. Sokat segített a férjem és ez nagyon fontos volt. Hülye lettem volna még kötekedni vele. Próbálj beszélni az orvossal, hátha van, ami enyhítene kicsit.
2022. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
92%

Mindenki elmehet a pitsaba, aki azt írja, hogy élvezze, meg a babaert teszi, meg fejben dől el, nem is akarja igazán.


Egyébként meg kitartást, kedves kérdező! Sajnos a terhesség (teher) sokszor ilyen, csak szinte szégyen a negatív oldaláról beszélni.

2022. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
93%

Mutasson már valaki csak egy embert is, akin segített az valaha, hogy lehetne rosszabb is, meg másnak lehet még rosszabb...

Mikor egész nap hányingered van, 20 percenként hánysz, kihányod a vitaminokat is, és már remegsz az éhségtől, mert semmi nincs a gyomrodban, közben aggódsz a magzatodért is, biztosan nagyon sok erőt adhat, hogy lehetne rosszabb is, meg ezt vállaltuk... Fú...

2022. jún. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
89%

Álom terhességem volt a tizedik hétig. Puffadáson kívül semmi bajom nem volt. Aztán kezdődött a horror. 22 hétben vagyok, ha többet eszek mint egy kis madár azonnal kihányom illetve egész éjjel fent vagyok mert a savam éget, csak ülni tudok míg ki nem hányok mindent. Emellett medence fájdalmam van folyamatosan tágulok,

emiatt úgy megyek mint egy rokkant nyugdíjas.

Szenvedés az egész. Várom, hogy megérkezzen és többé ezt nem vállalom.

2022. jún. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
82%

#18 Talán az a tudat segíthet, hogy statisztikailag kevesebb a problémás gyerek vagy a vetélés, ha sokat hánysz terhesség alatt.


Szóval bármennyire is rossz ez egy "pozitív" dolog.


De amúgy tuti szörnyű.

2022. jún. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!