Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Borzalmasan élem meg a terhess...

Borzalmasan élem meg a terhességet. Jártatok hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Rettenetesen érzem magam folyamatosan, és nem csak egy dolog miatt, hanem több tünetegyüttes miatt, ráadásul a terhességem elejétől fogva fennáll 1-1 dolog, olyan nem volt még, hogy abszolút semmi bajom. Gyomrom borzasztó, állandóan hányingerem van, ha épp nem hányok, puffadok is rendesen, főleg esténként, úgyhogy emiatt (is) aludni nem bírok normálisan, max pár órákat éjszaka. A kialvatlanság, meg a hormonok miatt ingerlékeny vagyok, nagyon durva hangulatingadozásaim vannak, pedig előtte egyáltalán nem volt rám ez jellemző. Többször ordítottam már a férjemmel, emiatt is lelkiismeretfurdalásom van. Állandóan fáradt és kimerült vagyok, semmihez nincs energiám, hányingerem van, indulatos vagyok, ingerlékeny, egyszerűen nem érzem magam jól a bőrőmben.:( Fáj ezt kimondani, de ha 100%-ban őszinte szeretnék lenni, akkor azt mondanám, hogy egy kicsit sem kellemes élmény nekem a terhesség, pedig nagyon várjuk a picit, tervezett baba. Annyira nem ilyennek képzeltem el, most jelenleg borzasztó nehéznek élem meg.. alig várom, hogy vége legyen. Én lennék hozzá gyenge? Nyugtassatok meg, hogy más is érzett így terhesség alatt.

2022. jún. 10. 15:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
5%
Mi lesz veled ha megszületik a gyerek!Na ott jön a neheze🤣
2022. jún. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
97%

#21


Erről annyit, hogy nekem a kula terhesség után megváltás volt, mikor megszületett. Pedig 2-3 órankent keltem, szoptatás, fejes, tápszer,sterilizalas etc, aztán ha befejeztem, pici alvas és kezdődött elölről. Mindezt császár+egy másik sos hasi műtét után. De ez esküszöm ezerszer jobb volt, mint maga a terhesség.

2022. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is elég szar. Még csak 9 hetes vagyok, de az elmúlt heteket végig hánytam, fogytam négy kilót. Ami megmarad bennem, az sem az egészséges kaja, hanem a tömény szénhidrát, krumpli, kenyér, ilyesmik, de ebből sem sok. Nagyon aggódok a babámért, meg persze szedek vitamint.

Most pár napja egy picit jobb (most is épp barackot eszem és nem hányok), csak reggel vagyok igazán rosszul, nap közben enyhe émelygéssel megúszom. Ami újdonság, hogy egy idegbeteg állat lettem cserébe. Szegény férjem nem tud jót tenni vagy jót mondani, mindenel idegesít, mindennel felhúz. Én nem vagyok kiabálós típus, úgyhogy csak puffogok magamban, de nyilván azt is érzékeli, és nem érti mi bajom. Mondtam is neki, hogy most kicsit inkább ne beszélgessünk, mindenkinek jobb lesz 😀

2022. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
97%

Egyszerűen nem értem azokat akik ilyen ‘majd ha kijön akkor kezdődik a neheze’ típusú választ hagynak…. Szerintem ők nem lehettek különösebben rosszul a terhességük alatt.

Én pl. egész életemben simán dolgoztam lázasan, betegen, nem volt olyan másnaposság, vagy betegség, amitől tényleg nem bírtam semmit csinálni napokig… na de ez a terhesség… én olyan szinten ki voltam, hogy elmondhatatlan, és a legrosszabb, hogy HETEKIG tart. Nem ám ilyen max 1 hét, de már ott is a hét végén szinte kutya bajod történet, nem.. a losz@rt, olyan igazi talpas-tenyeres-mélytorkos 8 heten vagyok túl, amit tényleg nem lehet leírni, és akkor jön valaki aki azt mondja, hogy ‘majd ha kijön meg tudod mi az igazi szenvedés’, hát csodálkoznék ha ennél rosszabb lenne, mert hogy én a földi poklot megéltem, pedig aztán én bírom a kemény dolgokat, simán dolgoztam mindennap fizikai melót zúzott bokával, amire raktam egy fáslit, mert mondom én nem megyek ezzel táppénzre, de életem legembertpróbálóbb időszaka ez a terhesség, és nem szégyellem, valószínűleg többet nem is vállalok.


Amúgy az is más kicsit ha fizikailag nem vagy jól, hánysz, remegsz nyeled a gyomorsavat és fáradt vagy, mert csak ülve alszol, azt se sokat, meg az amikor mentálisan vagy lefáradva és fáradt vagy.

2022. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
96%

Aki nagyokos, annak f#ngja nincs milyen egy igazi terhességi rosszullét, aminek nem látod a végét.

Nálam felborultak a nappalok és az éjszakák, mert nappal gatyán voltam és inkább aludtam, éjjel meg jobban voltam, és akkor filmeztem, enni is tudtam kicsit, meg élveztem, hogy kicsit jobb. Ilyen hajnal 5 körül aludtam el kb mindig.

Ja, de hát erről nem szabad beszélni, mert vállaltuk ugyebár... 😅

2022. jún. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező én is totál megértelek.

Engem eddig semmi nem döntött le a lábamról, táppénzen is akkor voltam egyedül egész életemben, mikor az első babónkkal sajnos elvetéltem.

Még csak a 15-ik hétben vagyok DE szétdurran a mellem, egész nap fáj, meg a méhtartó szalagok is húzódnak. Na ez a kellemes része, ez molyfing.


A gyomrom van olyan szinten kikészülve, hogy állandóan rosszul vagyok. Az elején hánytam, mint akinek muszáj, most csak simán fáj, alig megy le némi kaja, néha meg savat hányok (úgyhogy fogyogatok is).

Mivel progit kapom még legalább a 16-ik hétig, így állandóan hulla fáradt vagyok, de annyira, hogy úgy érzem, hogy egy hétig tudnék aludni. De valamiért még sem megy, hétvégén sem tudok egy jó kiadósat aludni, állandóan megébredek éjjel, sehogy sem kényelmes.

Vártam a megváltó második trimesztert, nem hozott eddig áttörést, majd most azt várom, hogy elkezdhessem leépíteni a progit, hátha jobb lesz.

Úgy szeretnék békésen vidáman, fitten én is mászkálni, intézni az esküvőnket, elkezdeni nézegetni a babaholmit, de a 8 óra munka után a kötelező házimunkán kívül semmi erőm nem marad :(

2022. jún. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
96%

#26 lehet nem segít, vagy tudod is, valószínűleg a reflux miatt nem alszol.


Gasztroenterológushoz érdemes lenne elmenned, és kipróbálni, hogy mi történik, ha reflux diétát csinálsz (savas dolgokat elhagyni: paradicsom, citrus félék, hagyma, cukrosakat elhagyni: magas cukortartalmú gyümölcsök, üdítők édességek, szénsavasat és csokit kivezetni) és megemeled a párnádat, ha még nem akkora a hasad.

2022. jún. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
95%

Kedves #27,


Szinte biztos, hogy a reflux, illetve a gyógyszerek bántják a gyomrom.

Néha egy kis cukormentes kólát iszom, mikor nagyon hányás van. Amúgy nem eszem semmit ami fokozná ezt. Sem cukor, sem savas, sem hagyma.

Remélem, hogy a progeszteron elhagyása segít majd, ha nem akkor muszáj lesz gyomorvédőt szednem, mert lassan gondolkozni sem fogok tudni :)

2022. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
95%
#28 Akkor kitartást! Még gaviscont megnézheted esetleg (ha nem ismered), úgy tudom az terhesség alatt is szedhető (bár nekem kb. nem használ), ami bejött az a rengeteg rizs 2-3 ôránként (este is, mikor felkeltem, mert nem tudtam aludni). Jah, meg az, amikor rájöttem, hogy a virsliben van mustár (mármint, amit én eszek abban). XD
2022. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
95%
A gaviscon szuper, engem átsegít a terhességen. Minden este iszom egyet és így aludni is tudom végre!
2022. jún. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!