Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Borzalmasan élem meg a terhess...

Borzalmasan élem meg a terhességet. Jártatok hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Rettenetesen érzem magam folyamatosan, és nem csak egy dolog miatt, hanem több tünetegyüttes miatt, ráadásul a terhességem elejétől fogva fennáll 1-1 dolog, olyan nem volt még, hogy abszolút semmi bajom. Gyomrom borzasztó, állandóan hányingerem van, ha épp nem hányok, puffadok is rendesen, főleg esténként, úgyhogy emiatt (is) aludni nem bírok normálisan, max pár órákat éjszaka. A kialvatlanság, meg a hormonok miatt ingerlékeny vagyok, nagyon durva hangulatingadozásaim vannak, pedig előtte egyáltalán nem volt rám ez jellemző. Többször ordítottam már a férjemmel, emiatt is lelkiismeretfurdalásom van. Állandóan fáradt és kimerült vagyok, semmihez nincs energiám, hányingerem van, indulatos vagyok, ingerlékeny, egyszerűen nem érzem magam jól a bőrőmben.:( Fáj ezt kimondani, de ha 100%-ban őszinte szeretnék lenni, akkor azt mondanám, hogy egy kicsit sem kellemes élmény nekem a terhesség, pedig nagyon várjuk a picit, tervezett baba. Annyira nem ilyennek képzeltem el, most jelenleg borzasztó nehéznek élem meg.. alig várom, hogy vége legyen. Én lennék hozzá gyenge? Nyugtassatok meg, hogy más is érzett így terhesség alatt.

2022. jún. 10. 15:35
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak a végefelé volt gyomorsavam, de az iszonyat volt. A Gaviscon volt a megmentőm... Aztán kis naiv voltam, mert azt hittem szülés után valahogy minden a helyére kerül. 🤣 De a gyomorsavam még hónapokig kínzott. A többiről ne is beszéljünk.

Ja és én is megemelt fejjel aludtam.. plusz megemelt lábbal, ugyanis az meg úgy dagadt, mint egy elefántnak.

2022. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%

26-os vagyok.


A progeszteron csökkentés olyannyira segített, hogy pont az történt amire vágytam: pörgős, fitt kismama vagyok :)


Nem mondom, hogy estére nem fáradok el picit, de mind az emésztésem, gyomrom, mind a fáradtság és a depresszív hangulatom ezerszer jobb. Növekszik a poci és néha egy kis húzódáson és cici érzékenységen kívül semmi kellemetlenség. Hízni még egy dekát sem híztam, nem vizesedem ebben a melegben sem, szóval nagyon jól érzem magam. Pont így képzeltem el a második trimesztert :)

2022. júl. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!