Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előzékenység idegenektől....

Előzékenység idegenektől. Tapasztaljátok valamennyire? Vagy úgy csinálnak, mintha nem látnák a pocakotokat.

Figyelt kérdés

nekem még nincs észrevehető pocakom (14 hetes vagyok), de már a napokban is közönnyel találtam magam szemben. és sajnos ezt látom pl. buszon más kismamák irányába.


az én sztorim nem túl extra, mégis kicsit idegesített az adott szituációban:

ultrahangra mentem és a váró tele volt, nem tudtam leülni. de többek között azért, mert egy nő (aki a kísért valakit) a mellette lévő széken tárolta a cuccait. megálltam az uh bejárat előtt és nekidőltem a falnak, nem jutott eszébe átadni a helyet. jó, hogy nincs még pocakom, de azt hiszem eléggé sejthető, hogy miért vagyok ott.


2010. szept. 21. 09:37
1 2 3 4
 21/33 TKI Ibolya ***** válasza:

Én sem sok jót tapasztaltam.Tegnap a vérvételen simán elém állt az idős néni a kartonozónál a kórházban. Szóltam neki, hogy én is ide várok erre azt mondta elfelejtette. Mit hogy sorba kell állni?Ugyan már!Miért várjuk el a fiataloktól az illemet amikor nincs aki megtanítsa rá őket.Sem idős sem a mi korosztályunk.Az idősek rosszindulatúak (tisztelet a kivételnek, pedig az öregség nem dicsőség hanem állapot)a középkorosztály meg érdektelen. Nehogy már a másiknak jobb legyen!

Harmadik babámat várom, de már a 8 és 6 éves gyermekeimet is arra tanítom, hogy a felnőtteket és az időseket előre engedjük az ajtónál.Buszon még ők is átadják a helyüket ha kell.


22hkm

2010. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Múlt héten voltam a terheléses cukor vizsgálaton. A vérvételnél hosszú sor állt, beálltam, hogy megkérdezzem, mi a teendőm. Amúgy sorszámot kell húzni, de mondtam a férjemnek, hogy nekem biztosan nem kell sorszám, mert leveszik soron kívül az éhgyomrit. Erre az előttem álló idős hölgy elkezdett nekem magyarázni, hogy mindenkinek kell sorszám, nehogy én azt gondoljam, hogy én vagyok a kivétel. Aztán kiálltam a sorból, az információhoz mentem, ahol mondta a hölgy, hogy nyugodtan menjek be oda, ahonnan legközelebb kijönnek. Mondanom sem kell, a vérvétel alatt végig hallottam, amint az idős hölgy engem szidalmaz... Nem gondolkodott, nem értette meg, hogy én még kb. 11 óráig ott leszek. Csak puffogott, jó hangosan, hogy mindenki hallja.
2010. nov. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

előzékenység idegenektől???

28 hetes vagyok, és bementem a dokimhoz táppénzes papírért, ami előre meg van írva és az asszisztense csak kiadja.

de úgy odaállt 1 néni az ablakhoz h. véletlen se tudjak beszólni h. kérem szépen a papíromat.

A 70 éves néninek szóltam h. legyen szíves odaengedni, mert nekem csak 1 papír kell.

erre rám förmedt h. neki is.

addig furakodtam ezek után h. a csajszi észre vegyen, és a néni előtt kiadta a papírom, ami h. 15 mp. volt.

de eddig sehol nem engedtek előre vagy ilyesmi.

2010. nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Elméletileg a vérvételnél, orvosnál soron kívül lehet bemenni a várandósnak, de csak a 6. hónaptól... Lehet, azért nem értették a sorbanállók, mert még nem látszott a pocitok. De engem nem érdekelne a 6. hónapos dolog, előtte is bemennék, főleg éhgyomri miatt, mert a baba nem várhat ennyit... Én szerencsére olyan helyre járok, ahol nem kell sorban állni és 5 percen belül szólítanak is.

Mostanában történt egy felháborító eset, olyan gyorsan, hogy nem tudtam szólni sem. Ment velem szemben az Árkádban egy fiatal lány, azt hittem nekem jön, arrébb is mentem, erre a kezét, ahogy hadonászott, teljes erőből belevágta a mellembe (szerencse nem a hasam), ami most elég érzékeny, eléggé fájt... Megálltam, hogy szóljak neki, de már elrohant.

Múltkor varrónőhöz álltam be a sorba a Pólusban, egy férfi pont a sornál előzött meg és beállt elém. Vártam, míg rákerül a sor, gondoltam addig nem szólok, lehet, félreértettem, de ő úgy gondolta, hogy előttem van, így szóltam neki, próbált felháborodni, de abbahagyta. Jól látta, hogy nagy pocakkal állok ott és elém áll.. No komment.

De ugyanaz tegnap a Lidlben, megyek a sorhoz a kosárral és elém vág egy férfi szó nélkül.

Csak, hogy jót is írjak:) Múltkor egy bio nagykereskedésben voltam, nem tudtam, hogy nagykereskedés, én csak nagyon finom lekvárért mentem el oda, amiben nincs cukor. Kosaramban 4 üveg lekvár, előttem hosszú sorok tele nagy kosarakkal. Egy kereskedőre kb. 30 perc juthatott, én csak 10 percet álltam ott, de sehol nem haladt egyik sor sem. Egyik vásárló sem mondta, hogy nyugodtan menjen előre. Én ezt akkor is megteszem, ha nem terhes nő áll mögöttem, csak olyan, akinél pár dolog van a kosarában, miközben nekem pl. tele van. De mindegy. Állok, gondoltam, hogy inkább megyek haza. Erre az egyik pénztáros felállt és hangosan mondta, hogy engedjék előre a kismamát:) Nem hittem a fülemnek:) Gyorsan fizettem és távoztam. Azért, ritkán fordul elő ilyesmi, nagyon rendes volt a pénztáros.

2010. nov. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Budapesti vagyok,nekem eddig semmi pozitív tapasztalatom nincs.Most 30 hetes vagyok.

Csak a hülye nem veszi észre,hogy terhes vagyok.Metróra már direkt úgy szállok fel,hogy kigombolom a kabátom,hogy még jobban lássák,és legalább ne jöjjenek nekem,ha már helyet nem kapok...

Ilyenkor néznek rám,hogy milyen anya vagyok,megfázik a bébi...látom a középkorú nők tekintetéből,akik persze ülnek...csakhogy nincsenek tisztában azzal,hogy a terhes nadrágon,a hastartó pánton,és a trikón kívül,még két réteg ruha van rajtam és a pocakon...

A másik fele megbámulja a hasam,majd nyugtázza,hogy terhes vagyok,onnantól kezdve a padlót bámulja,míg le nem szállok...ilyenkor szívem szerint mobillal lekameráznám a fejeket,úgyse venné észre,mert rám sem mer nézni...indítanék egy honlapot,vagy egy iwiwes klubot,ahova feltenném a tahókat,hogy mindenki más is lássa...megérdemelnék...

na a másik kedvencem ha netalán van helyem,akkor 150 kilós hapsi felszáll a motyóival,kezébe metró újság és nem kapaszkodik,és miért is ne pont nálam áll meg...

múltkor beszóltam egy ilyennek,hogy légyszíves kapaszkodj már,amint látod terhes vagyok,és nem szeretném,ha ráesnél a hasamra...

boltba kártyával akartam fizetni,egyik kasszánál lehet csak,pénztáros félórát rakosgatott,eszegetett,majd nagy nehezen odament a kasszához,amiben elvileg benn kellett volna állnia...

sehol nem engedtek még előre,örsön az árkádban a wc mindig tele van,bementem,utánam egy 30as nő,kijöttek a mosdóból,ilyenkor mindig félrehúzódok,hogy véletlenül se jöjjenek nekem,erre a nő bement előttem...

és nem hiszem hogy neki sürgősebb lett volna,mint egy kismamának,akinek a bébi a hólyagját nyomja...

múltkor a moziban egy csaj feltette a lábát a székem támlájára,az összes sár a cipőjéről a fejemre hullott,pedig előtte látta,hogy a terhes nő leül oda...

railjeten egy csávó ordibálva jött,hogy kösz a helyet,mert hogy neki helyjegye van...ja csak hogy nem indulás előtt 1 perccel kéne beesni,ha már helyjegyet vett,mert ilyenkor már a pótjegyesek is leülnek...és az amúgy tök üres kocsiban nem tudom miért nem tudott eggyel hátrébb ülni...

nem is ez zavart,hanem ahogy beszélt velem,majd felálltam,meglátta,hogy hoppá terhes és elkezdett szabadkozni...

mire mondtam neki,hogy azért mert én terhes vagyok,te attól még tahó maradsz,aztán odébültem...

nagyon tud bosszantani a bunkóság,főleg egy kismamával szemben...

és ezt csak folytatni tudom,most már sehova nem megyek szívesen...

2010. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

22 hetes kismama vagyok, látható nagyobbacska pocakkal. + 22 hónapos kisfiam a babakocsiba.

SEHOL, SOHA nem engedtek előre, nem adták át a helyet, nem segítettek.

Ez van.

2010. nov. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
37 hetes vagyok...nekem van ilyen és olyan tapasztalatom is sajnos több a negatív. Heti kétszer járok NST-re sajnos egy busz van amivel tudok menni, mindig dugig van. Igazából nem is az a fontos, hogy leüljek, mert még kibírom azt a 15 percet állva, de féltem a hasam a sok idióta nem kapaszkodom, mert éppen ilyen kedvem van, vagy könyökkel török magamnak utat..stb tahótól. Amúgy amikor átadták a helyet akkor mindig olyan 40-50 közötti nők tették ezt. Legutóbb egy fiatal hölgy pattant fel, hogy átadja a helyét, ahogy felállt láttam, hogy ő is pocis..mondtam neki, hogy üljön csak nyugodtan tovább :) ő akkor 30 hetes terhes volt. Azt mondanom sem kell, hogy végig álltam mellette :) pedig szerintem ennél cikisebb helyzet a többiek számára, hogy egy kismama akarja a másiknak átadni a helyet kevés van :) Az biztos, hogy a kisfiam nem lesz ilyen, már azért sem mert az apukája is nagyon előzékeny nem csak a kismamákkal, hanem eleve a nőkkel. :)
2010. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
11:45-ös vagyok, én is pesti vagyok és tényleg igaz, hogy kevés olyan ember van, aki átadná a helyét egy kismamának. Igaz, szerencsére autóval járok, de a tesómnak a terhessége alatt talán egyszer adták át a helyet a bkv-n, akkor is, hosszas gondolkodás után. Nem előzékenyek az emberek és főleg a férfiak nem... Ezt itt (Mo.-on) sosem értettem, de nincs sajnos olyan, hogy a férfiak udvariasak és előzékenyek a kismamákkal szemben, a nőket meg sem merem említeni. Sokat jártam külföldön, nyugaton-keleten egyaránt, sokkal pozitívabb tapasztalataim vannak ilyen téren. Hát ez van. Én nem várok segítséget senkitől, de azt nem viselem el, hogyha véletlenül nekem jönnek, ha sietnek. Nézzen a lába elé, és főleg ne egy kismamát rúgjon föl. Előreengedés, ugyanmár, az már luxus...
2010. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem olvastam ugyan végig az összes kommentet,de gondoltam fontos megemlítenem,hogy az emberiség egy ritka állatfaj.

37 hetes terhes vagyok,de rajtam legtöbben most sem veszik észre,hogy babát várok,persze nem azért mert nincs nagy hasam,csak azért mert ezt nehéz észrevenni,ha az ember közben direkt elfordul:-(

Nem vagyok az a fajta,aki akár csak megemlíti,hogy leülne,és soha sehol nem kéretőzök előre,még akkor sem ha közben az ölemben ott van a 18 hónapos kisfiam.Ennek ellenére rosszul esik,hogy a mai emberiség olyan,hogy tudomást sem akar venni rólam6 a pocakosokról.Hát idáig fajult az emberiség,és az egymással való törődés.A mai világban semmin ne lepődj meg,készülj mindig a legrosszabbra,akkor nem ér meglepetés.

További szép babavárást.

2010. nov. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Szia

Csak pár választ olvastam el, de sajnos mind olyan volt, amiben szinte csak rossz tapasztalatokat írtak.

Nekem ez most a 2. terhességem, még nem látszik a pocakom. Kisfiammal amikor terhes voltam, nekem szinte csak jó tapasztalataim voltak. Az a néhány rossz ami ért, mind "kriptaszökevényektől" származott. Elnézést a megfogalmazásért, de már szinte minden alapvető tisztelet kiveszett belőlem az idősek iránt. Én kisvárosban lakok, és ráadásul egy külső részen. Reggelente az öreglányok mennek a piacra, egyik árulni, másik vásárolni. A buszon mindenkit félrelökve leülnek, mert ők alig bírnak menni/állni. De a piacon egész délelőtt le-föl stafétáznak ,nehogy lemaradjanak valami új pletykáról. Hazafelé meg szinte lelök a buszról csak hogy ülőhelye legyen. Utálatosak.

Na mindegy, csak ki kellett írnom magamból.

Ezt leszámítva én csak segítőkész emberekkel találkoztam.

2010. nov. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!