Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előzékenység idegenektől....

Előzékenység idegenektől. Tapasztaljátok valamennyire? Vagy úgy csinálnak, mintha nem látnák a pocakotokat.

Figyelt kérdés

nekem még nincs észrevehető pocakom (14 hetes vagyok), de már a napokban is közönnyel találtam magam szemben. és sajnos ezt látom pl. buszon más kismamák irányába.


az én sztorim nem túl extra, mégis kicsit idegesített az adott szituációban:

ultrahangra mentem és a váró tele volt, nem tudtam leülni. de többek között azért, mert egy nő (aki a kísért valakit) a mellette lévő széken tárolta a cuccait. megálltam az uh bejárat előtt és nekidőltem a falnak, nem jutott eszébe átadni a helyet. jó, hogy nincs még pocakom, de azt hiszem eléggé sejthető, hogy miért vagyok ott.


2010. szept. 21. 09:37
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Sziasztok.


Azt kell, hogy mondjam en sem tudok semmi jo sztorival eloallni a pocakoskodasom idejerol.

A buszon senki at nem adta a helyet es egyszer meg az ajtot is nekem csaptak egy uzletben.Mar 9 honapos a nagylanyom, de babakocsival talan meg siralmasabb is a helyzet.

Mar tobbszor megkaptam, hogy had alljanak elem a boltba, mert en ugy sem setek sehova, mert csak otthon ilok egesz nap...csak nem tette hozza, hogy csak a tv-t nezem es a seg.gemet novesztem.Meg szep, hogy nem engedtem elore!!

2010. nov. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Sajna nekem is negatív tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban. 7,5 hós terhesen maradtam csak otthon , addig dolgoztam. Naponta 3-4 alkalommal kellett buszoznom, de egyetlen - egyszer sem adták át a helyet...senki. Mikor utolsó hetekben be kellett mennem a kórházba (NST, UH ...bármi)vizsgálatokra, akkor is busszal mentem, a helyzet nem változott. Most, hogy a kisfiammal néha buszozunk bölcsibe, mamához simán elnézik , hogy 2,5 éves gyerekkel a karomon táskával a kezemben (közben a busz elindul padlógázzal) mikor vágódunk el, mire a legközelebbi ülésig elvergődünk, ami persze valahol hátul van.... Hát nekem ebben nem volt szerencsém. Nem mondom, mikor babakocsival jártunk, azért akadt néha egy-egy jó érzésű ember, de akkor is inkább nők, nagymama korú nénik kérdezték meg, hogy segítsenek-e a fel és leszállásban. Talán ők jobban átérezték a helyzetemet.
2010. nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Én is pesti vagyok, de többnyire negatív tapasztalatokkal. Nagyon ritka, kétszer fordult elő velem h átadták a helyet a buszon. S villamoson is pl egy idős hölgy, mikor felállt az ülőhelyéről, mert leszállt, vette észre, hogy babát várok, s oda is szólt, h ne haragudjak h nem adta át a helyet. De idősektől nem fogadnám el. Postán, élelmiszerboltban nem várom el, hogy előre engedjenek. Közlekedési eszközökön jó lenne, de nem vagyok az a típus h valakit is felállítsak, mert veszélyeztetett terhes vagyok, s épp ügyeletre rohanok, mert bevéreztem, stb. De legalább ne lökdössenek.

Már volt itt korábban egy ezzel kapcsolatos kérdés, s valaki írt olyat is, hogy veszélyeztetettek maradjanak otthon. De abba nem gondolnak bele az emberek, hogy attól, mert veszélyeztetett valaki, nem biztos h van autója, s valahogy be kell mennie este az ügyeletre vagy napközben az orvoshoz ha bevérzik. Vagy pl. nekem szinte egy héten 2 szabadnapja van a páromnak s 9-21-ig dolgozik a többi napokon. S van hogy nekem kell bevásárolni vagy attól nekem is járni kell körzeti orvoshoz, pajzsmirigyes vagyok, oda is s terhesgondozásra, munkaügyi központba. Pl. Ott is legutóbb egy 8 és fél hónapos nő rosszul volt, s szólt is, s senki nem adta át a helyet neki, mindketten álltunk, s egy idő után mikor másodjára ment az ügyintézőhöz, h márpedig engedjék előre, mert már 8 és fél hónapos, s rosszul van, ne csak vizzel kínálják, nagy nehezen úgy engedték előre. Pl. nekem 6 hónaposan volt a polgárim, s papírokat intéztem, s sehol se nézték h terhes vagyok. Volt, ahol órákat kellett várnom ( TB kártya ügyintézésnél), s mikor rám került a sor, az előttem lévő nem vette észre h előttem az Ő sorszáma volt, s későn ért oda, mire én kerültem volna sorra, mert már az én sorszámom volt a kijelzőn. S az ügyintéző előre vette, holott én nem tehetek róla h nem vette észre, főleg h 3-4-szer is az ő sorszáma volt a kijelzőn, mire észrevette. S már 3-4 órája voltam ott.

A közlekedési eszközökön meg tolakodnak, pocakomba vágnak, de már úgy merek közlekedni, h fogom a pocakomat, a kezem mindig előtte van. Az utcán nekem jönnek, fellöknek majdnem hogy el nem esek. Volt, hogy álltam a metrón, s két fiatal lány mellettem álltak. Az előttem ülő felállt, s a mellettem lévő csajszi meglökött, hogy a bnője le tudjon ülni, s jól a lábamba is taposott a magassarkújával. Leült, s kis idő múlva a másik csaj is, s nézték a pocakomat. Egymásra néztek, de nem szóltak egy szót se, fel se álltak, s még annyit se mondtak h bocsi.

29 hetes vagyok nagy pocival. Sokan az utcán ha sétálok megkérdezik mikorra vagyok kiírva. Szóval látható, csak közlekedési eszközökön nem látják vagy nem akarják látni. S egy pár bunkók, akik nem figyelnek, s nekem jönnek az utcán. Vagy azt szeretem még h elém vágnak, előttem leülnek a buszon férfiak, vagy pl. szállok le a villamosról, metróról, s a felszállók tolakodnak, lökdösnek, annyit nem képesek várni h leszálljak, vagy a táskájukat a pocakomba vágják.

2010. nov. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!