Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy fogalmazzam meg, hogy...

Hogy fogalmazzam meg, hogy miért nem szeretnék tovább a munkahelyre bejárni a főnökömnek írásba?

Figyelt kérdés

A belső méhszáj elkezdett nyílni, tölcséresedés látható, most stagnál a 25. Héten, de ez miatt szeretnék 1 hónap múlva már nem bejárni.


Szerettem volna a főnökömmel (aki nő) megbeszélni személyesen, de csak azért se tette lehetővé, elment nyári szabira és emailben várja a választ, mert a dátumot megírtam neki. Kéri h gondoljan át, hogy október eleje-közepéig maradjak


2022. aug. 10. 08:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
68%
Mert az orvos ágynyugalomra itélt, így nem tudsz bejárni.
2022. aug. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
21%
Ne te fogalmazd meg. Kérj meg valakit, aki normálisan tud írni
2022. aug. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
82%
Táppénzre szeretnél menni, vagy csak home office? Ha az előbbi, akkor elmész a nőgyógyászhoz, ő ad egy szakvéleményt, ami alapján a háziorvosod kiír 9-es kóddal, ezt elküldöd a munkahelyednek és ennyi, nem tudnak vele mit kezdeni. Persze, ha ide szeretnél majd visszajönni pár év múlva, akkor kedvesen megfogalmazhatod hogy ezen és ezen egészségügyi okokból orvosi javaslatra táppénzre mész. Ha home office, az már bonyolultabb, ott már több a beleszólása a munkáltatónak, nem kell elengednie, ott inkább játszik az emberi faktor.
2022. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
53%

Én így igazából már nem maradnék egy hónapig sem, és abszolút nem érdekelne hogy a főnököm mit gondol. 😄

A saját és a gyerekem egészsége fontosabb, mint a nyaralgató munkáltatóm.


Irasd ki magad táppénzre, és írd meg neki, hogy ez van, és kész.

2022. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy magasabb pozícióban dolgozom, a helyettesemet már régóta tanítom, 1 hónap elegendő, hogy befejezzük. Csak október elejen-közepén auditok lesznek, amin szeretné a főnököm hogy itt legyek. Ha home officeba lehetek addig és feküdhetek, akkor vissza tudok jönni, de én nem merem megkockáztatni h addig talpon legyen. Ezért kell neki előre megmondanom, hogy meddig maradok. De most így, hogy személyesen nem ad erre lehetőséget, emailben kell megírnom, hogy nem jó kedvembe akarok 1 hónap múlva lelépni, mikor látszólag jól viselem a terhességet, mert sok bajom nincs a fáradékonyság, terhességi cukor mellett, de ha a méhszáj egyszer csak kinyílik akkor leshetek
2022. aug. 10. 09:01
 6/35 anonim ***** válasza:
85%

Igazabol nem ertem a kerdest. Tok oszinten hivatalos hangnemben ird meg neki h xy nigyogyaszati/szuleszeti okok es komolikaciok miatt a kezeloorvos szakvelemenye alapjan tappenzre mesz. Ha tudja biztositani a home officet akkor rugalmasabb vagy az audittal, de doktori javaslatra nem akarsz addig vegig talpon lenni.

Ennyi

2022. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
68%
Nőgyógyász mit mond? Ha szerinte sem kéne dolgoznod akkor egyszerű, megírod a főnöködnek hogy koraszülés veszélye miatt ágynyugalomra vagy ítélve (csak aztán ne fussatok össze a városban...).Felajánlhatod neki hogy ha szükség van a segítségedre, akkor otthonról szívesen segítesz ha enged home officeban dolgozni.
2022. aug. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
51%

Én ugyanígy megrövidült méhnyak és tölcséresedés miatt 2 babát veszítettem el középidőben… nem lenne semmi amiért ezt kockáztatnám, csak hogy a főnökömnek jó legyen, aki nyilvánvalóan sz.rik a fejedre. Annyira nem tisztelt, hogy személyesen meghallgasson.

Én elmennék a helyedben táppénzre most… nem egy kis vizesedésről vagy gdm-ről van szó.

2022. aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
A méhnyak szerencsére nem rövidült meg, ezért merek még bejárni, de nyilván ha már nagyon súly nehezedik rá, akkor még kockázatosabb, a legjobb valóban az lenne ha addig se kéne bejárni, felvetem ezt is neki. De valóban sz.rik a fejemre,m
2022. aug. 10. 09:21
 10/35 anonim ***** válasza:
24%

"Szerettem volna a főnökömmel (aki nő) megbeszélni személyesen, de csak azért se tette lehetővé, elment nyári szabira és emailben várja a választ, mert a dátumot megírtam neki"


Csodálom, hogy nem estetek még a kérdezőnek, hogy hogyan kérheti számon, mikor megy szabadságra a főnöke.

Bezzeg egy múltkori orvosos szabadságos kérdésnél a simán csak érdeklődő kérdezőt szarrá oltották.

2022. aug. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!