Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy fogalmazzam meg, hogy...

Hogy fogalmazzam meg, hogy miért nem szeretnék tovább a munkahelyre bejárni a főnökömnek írásba?

Figyelt kérdés

A belső méhszáj elkezdett nyílni, tölcséresedés látható, most stagnál a 25. Héten, de ez miatt szeretnék 1 hónap múlva már nem bejárni.


Szerettem volna a főnökömmel (aki nő) megbeszélni személyesen, de csak azért se tette lehetővé, elment nyári szabira és emailben várja a választ, mert a dátumot megírtam neki. Kéri h gondoljan át, hogy október eleje-közepéig maradjak


2022. aug. 10. 08:41
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
51%
Terhes vagy, nem kell indokolni. Egy terhes dolgozónál bármikor számíthatnak rá, hogy eljön az a pont, hogy már nem jársz be, és hiába terveztek veled x ideig, ez nem így működik a valósában. A főnöknek semmi köze a konkrétumokhoz. Épp elég, hogy terhes vagy. Az orvosod innentől táppénzre küldött. Pont.
2022. aug. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
65%
nem értem, miért gond, hogy írásban fogalmazd meg. így legalább lesz nyoma, lesz mire hivatkozni.
2022. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

Hát azért akartam személyesen, hogy ne tűnjön olyan sarkosnak ez a dátum, mert igazából ha érdekelte volna, akkor hamarabb rákérdez, vagy mint minden kolléga, néha megkérdezi meddig maradok, hogy érzem magam, nem az hogy direkt kerüli hogy talalkozzunk vagy hogy beszéljünk, attól én még terhes maradok, ha ő nem vesz tudomást róla.


De valahogy nem tudom szépen megfogalmazni ezt, de megpróbálom

2022. aug. 10. 12:04
 14/35 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem, 11-es miért van lepontozva, pedig teljesen igaza van.

A legkevésbé sem szükséges orvosilag részletezni az indokokat. Terhes vagy, az orvos ezt írta elő, elmentél táppénzre. És ezt se kell leírni, mert a táppénzre menés önmagában magyarázat mindenre. A munkaügynek jelentsd be, hogy táppénzen vagy és kész. A főnök meg megcsinálja nélküled az auditot. Ne érezd már ennyire nélkülözhetetlennek magadat!

2022. aug. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Persze, nem opció hogy nem enged el vagy maradnom kéne akaratom ellenére, csak úgy akarom intézni hogy ne legyen tüske, szeretnék visszajönni majd ise
2022. aug. 10. 12:16
 16/35 anonim ***** válasza:
59%

Ha valaki ezt nem érti meg, hanem tüske marad benne, az olyan szűklátókörű, rosszindulatú, hogy az sem fog segíteni, ha kínos magyarázkodásba kezdesz.

A főnökasszony ilyen fajta, akkor úgyis mindegy. De ha értelmes felnőtt ember, akkor megérti a dolgot, nem kell külön magyarázat.

2022. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
66%
A kóros megfelelési kényszereden dolgoznod kéne.
2022. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
Ebbe mégis mi a megfelelési kényszer? De komolyan?
2022. aug. 10. 13:09
 19/35 anonim ***** válasza:
76%
Honnan veszed, hogy ezt írásban kell megfogalmazni? Dehogy kell, ez nem kérvény! A teherbeeséshez is írásban kérted a beleegyezését tértivevényes levélben? Kiíratod magad szépen táppénzre és az orra alá dugod a HR-esnek, tehát még csak nem is a főnöködnek. Neki udvariasságból annyit mondasz, hogy mostantól 9-es kóddal táppénzen vagy, majd küldöd havonta a papírt a HR-re.
2022. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
80%
23 hetesen tolcseresedes miatt befektettek, 34 hetes koromig kellett bent maradni. Ezalatt 3szor indult be a szülés ágy nyugalom mellett. Gondold át h mi a fontosabb
2022. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!