Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy fogalmazzam meg, hogy...

Hogy fogalmazzam meg, hogy miért nem szeretnék tovább a munkahelyre bejárni a főnökömnek írásba?

Figyelt kérdés

A belső méhszáj elkezdett nyílni, tölcséresedés látható, most stagnál a 25. Héten, de ez miatt szeretnék 1 hónap múlva már nem bejárni.


Szerettem volna a főnökömmel (aki nő) megbeszélni személyesen, de csak azért se tette lehetővé, elment nyári szabira és emailben várja a választ, mert a dátumot megírtam neki. Kéri h gondoljan át, hogy október eleje-közepéig maradjak


2022. aug. 10. 08:41
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
19-es, nem mindenki akar haragban elvállni, pláne ha 10 beosztott dolgozok alatta, szó nélkül nyilvan nem megyek el, 3 hetet meg nem várnék amíg visszajön, mert írta, hogy várja válaszok
2022. aug. 10. 14:01
 22/35 anonim ***** válasza:
82%

A főnököd ostobasága már abból nyilvánvaló, amit a nyitóban írtál: "Kéri h gondoljan át, hogy október eleje-közepéig maradjak."

Az még kb. +8 hét, neked meg már most feküdnöd kell. Meg egyébként is mi az, hogy gondold át? Az orvosi indokon nincs mit gondolkodni! Meg az a hozzáállása is, hogy ahelyett, hogy 5 perc alatt megbeszélné veled, inkább kerül téged, amíg el nem megy szabira, aztán e-mailt kér, mintha valami igazoló jelentést kéne tenned, amiért terhesen táppénzre merészelsz menni.

Te arról beszélsz, hogy nem akarsz tüskét nyomni a főnöködbe és úgy elmenni szülni. Hát a főnököd viszont bátran nyom tüskét beléd, és csöppet sem érdekli, hogy te mit gondolsz emiatt.


Na, ez kicsit OFF volt, de kikívánkozott belőlem.

2022. aug. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
A főnökök ilyenek, főleg amelyiknek nincs gyereke. Az enyém is akkora feneket kerített a terhességemnek, hogy naponta zaklatott meg schedulingban kérte, mikor megyek ilyen-olyan vizsgálatokra. Én amúgy simán szóban közöltem vele, hogy orvosi utasításra táppénzbe vételem indokolt, innentől-idáig és pont. Ha ezt a te főnököd nem fogadja el és képes nekiállni sakkoztatni téged a táppénzes időszakoddal, akkor nem biztos, hogy a megfelelő helyen dolgozol (amúgy meg egyáltalán nem biztos, hogy azzal jársz jól, ha leaderként 10 másik embert irányításával járó nyűgöt is magadra veszed a saját munkád mellett, de ez már más kérdés).
2022. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

A főnököm viszonylag fiatal nő, van már 2 gyereke, de amúgy csak magára gondol, számító.. ez van.

Aki helyére én jöttem 2 éve, 20 hetesen elment home officera, a covidra hivatkozva, pedig előtte ő volt az egyetlen, aki bent nem hordta a maszkot. A szülés napjáig hivatalosan dolgozott.


Válaszoltam neki egyébként, hogy egészségügyi oka van, amiért van 1 hónapot maradnék, utána már nem merek bejárni, maximum auditra.


Visszaírt, hogy ugye úgy gondolom, hogy akkor 1 hónap után kiveszek a maradék szabikat, táppénzre megyek szülésig de auditra visszajövök.


No komment

2022. aug. 11. 05:43
 25/35 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni elkerülni a haragban elválást. Írd meg neki kerek perec hogy táppénzre kell menned. Ennyi. Ő csak arra gondol hogy a cégnél legyen minden rendben, te egyáltalán nem érdekled.

Én megértelek hogy szar ez így, nekem is hamarabb táppénzre kellett mennem mint terveztem, remegve hívtam fel a főnökömet mert nagyon nehéz időszakban hagytam ott a céget, de nem volt más választásom. A baba fontosabb.

2022. aug. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Biztosra ne ígérd, hogy az auditra visszajössz. Ha az orvos nem kifogásolja, visszajössz, ha orvos ellenzi, nem jössz vissza. Én valahogy így írnám.

(Őszintén szólva kb. 80% esélyt adok arra, hogy az orvos ellenezni fogja, szóval nagyon valószínű, hogy nem leszel ott az auditon - vagy ha igen, akkor saját felelősségre, kockáztatva, hogy baj történik.)

2022. aug. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Nem ígértem, azt egyertelműen írtam, hogy ez nem csak rajtam fog múlni. Visszaírt h ezt levelezéssel nem lehet megbeszelni, személyesen kell, ha visszajön ne menjek szabadságra.
2022. aug. 11. 09:39
 28/35 anonim ***** válasza:

"Visszaírt h ezt levelezéssel nem lehet megbeszelni"


Megbeszélted volna vele, mielőtt elment szabira, de az ostobája direkt került téged. Most rájött, hogy nem levélben kéne ezt megbeszélni? Gratulálok a szellemi fejlődéséhez!

Hát, nem tudom, miért ragaszkodsz ehhez a munkahelyhez. Egy szeszélyes despota csicskája vagy - kívülről ez nagyon látszik.

2022. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
"Visszaírt h ezt levelezéssel nem lehet megbeszelni, személyesen kell, ha visszajön ne menjek szabadságra." hú ez NAGYON gáz. azonnal táppénz és amint lehet, felmondás.
2022. aug. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Ide szeretnék visszajönni, csak nem erre a területre, a főnököm főnökével már beszéltem erről, fura, vezérigazgató létére (és férfi létére) ő egyből ráért, pihenésre intett stb.


De úgy is engem fog kihozni hibásnak, hogy miért nem szóltam hamarabb neki. Rajta kívül gyakorlatilag mindenki megkérdezte már, hogy meddig tervezek maradni

2022. aug. 11. 09:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!