Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hiába a fogamzásgátló injekció, pár napja kiderült, hogy terhes vagyok. Párommal nem terveztük a terhességet, bár elég gyakran beszéltünk a témáról. A jövőben mindketten szeretnénk majd gyerekeket, de csak évek múlva, nem most.


Jelenleg egyetemre járok, amit nagyon szeretek csinálni, ezért is nehéz a helyzetünk. Az anyagiakkal semmi probléma nincsen, párom vezető pozícióban dolgozik egy nagy cégnél, így a gyermekünknek minden szükséges dolgot meg tudnánk adni. Nekem még másfél év hátravan az egyetemből, aminek elvégzése után dolgozni is szeretnék.


Az utóbbi napokban folyamatosan sírok, nem tudom, mi lenne a helyes döntés a babával kapcsolatban. Elvetessük, vagy megtartsuk? Bárhogy is döntök, tudom, hogy a párom mellettem áll, de azt is tudom, hogy szívesen vállalná a kisbabát.


Nem érzem magamat készen az anyaságra, szeretnék tanulni, szeretnék dolgozni, szeretnék utazni, szeretnék kettesben lenni a párommal, szeretnék élni, de azzal is tisztában vagyok, hogy a gyermekünk jó helyre születne.


Ti mit tennétek a helyemben? Megtartanátok, vagy elvetetnétek a kisbabát?

Köszönöm, hogy végigolvastad!


22/N (párom 29/F)



2022. szept. 15. 17:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
#10 onnan, hogy nyitott szemmel járok, nem csak egyetemista ismerőseim és barátaim vannak. Az én évfolyamomban is vannak, akiknek bár babájuk van, mit ne mondjak, nem könnyű az egyetem mellett se, de munkáról nem is álmodhatnak. Vannak olyanok, akik már végeztek, de a gyerek miatt még mindig nem tudnak dolgozni. Csak kapják sorban az elutasítást. És nem, nem 1-2 emberről van szó.
2022. szept. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
15%
Én soha nem ölnék meg valakit, sokan el felejtik hogy abból amit ők meg akarnak ölni egy emberi lény lesz, senkinek nincs joga el venni egy ember életét.
2022. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

te nem akarsz még gyereket ez tiszta sor.


én a helyedben elvetetném. jobb azt megbánni hogy megtettem, mint azt kívánni bárcsak megtettem volna.

2022. szept. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%
#12 és milyen emberi lénynek van több joga egy másik ember testét használni annak engedélye nélkül? Ezzel felülírva az alapvető emberi jogot a saját testünk feletti önrendelkezés jogát?
2022. szept. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

Ez a "saját testünk felett való önrendelkezési jog" az egyik legnagyobb blődség, amiket itt fírkáltok. :D


Olyannyira van önrendelkezési jogod, hogy ha öngyilkos akarsz lenni, akkor is megmentenek, ha akarod, ha nem, vagy az eutanáziát sem kérhetsz csak úgy.

2022. szept. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%
#15 ez azért más dolog. Nem öngyilkos lesz egy nő (bár, ha nem vetetheti el a nemkívánt gyereket, akkor lehet hogy az lesz), hanem a saját testéhez való jogát akarja. Nem, nem akar 40 hétig hatalmasra duzzadó mellekkel, hassal, végtagokkal kiesni a munkából, a reggeli rosszullétekkel küzdeni, kinyúlt és szétrepedt bőrrel élni örökké, aranyérrel küzdeni, hogy aztán egy szép nap kirobbanjon a vaginájából egy dinnye nagyságú gyerek, ezzel szanaszét szaggatva a testrészt, ami után 10-15 vagy több öltéssel az alfelén kelljen egy csecsemőt egyedül ellátnia (valljuk be, csak nagyon kevés apuka használható segítség ilyenkor), vagy a hasfalát szabdalják fel. És utána még a szülés utáni depresszióval is nagy eséllyel segítség nélkül kelljen megküzdenie. Ezt lehet, hogy nem mindenki szeretné bevállalni, és szerintem igenis legyen joga ehhez, hogy ettől visszaléphessen.
2022. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
6%

Akkor talán meg kellene tanulni felelősséggel nemi életet élni.


Mintha kb rá lenne kényszerítve, hogy ezen keresztül menjen.


Nem tudom miért jobb valakinek egy abortusz, mint egy tabletta bevétele, vagy spirál, gumi, mit tudom én.

Ha valakinek jobban megfelel az abortusz, mint védekezési forma, akkor ne sírjon.


Ja, és nem, nem kötelező terhesnek sem lenni.

Neked ezeket jelenti a terhesség, hogy jajj szétreped a hasam brühühü. Na, az ilyeneknek tényleg nem való gyerek.

2022. szept. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
92%
#17 egyik módszer sem 100%-os. A tablettát trombózis hajlam miatt nem szedhetem. Spirált nem tesznek fel, csak már szült nőnek (nőgyógyászom mondta). Gumi kiszakad. Egy biztos módszer van, a műtét, de az Magyarországon 40 év vagy 3 gyerek nélkül nem legális. Ha ennyire abortusz ellenesek az emberek, akkor ezt a műtétet meg támogassák. Hiszen ez az egyetlen biztos módja az elkerülesnek.
2022. szept. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
29%
Idősebb férfi, aki vezető pozícióban dolgozik, és már most az ő pénzével gondolkodsz? ("...így a gyermekünknek minden szükséges dolgot meg tudnánk adni.") Látszik, hogy csak a pénz miatt vagy vele együtt, szóval ha hosszabb távon is igényt tartasz erre, hogy eltartson, akkor inkább szüld meg a gyereket, hogy gyerektartást majd fizessen mikor szétmentek.
2022. szept. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek a 19esel. Ő tudná eltartani a gyereket nem pedig te.
2022. szept. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!