Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal anyukák kérdés?

Fiatal anyukák kérdés?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, albérletben élek a párommal. Én bármennyire is akarnák gyereket, a párom nem szeretne az albérlet miatt.


Fiatal anyukák ti "hova" szültetek? Albérlet? Saját lakás?

Hány évesek voltatok?

Nehéz volt "megélni"?

Könnyen előteremtettétek a babának a dolgokat? (szülés előtt, babaágyat stb)


Illetve mindenféle tapasztalat érdekel.


2022. nov. 29. 10:46
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek a pároddal, én sem szülnék albiba. 20 évesen jöttünk össze, az anyukájáéknál laktunk 5 évig. Végig a családalapítás volt a cél számunkra, igaz társra leltünk egymásban. 5 évig védekeztünk, sosem vállaltam volna be más nyakára, más otthonába, más szabályaihoz alkalmaszkodva. Tudtunk gyüjtögetni és ahogy átköltöztünk a saját lakásunkba, nem is haboztunk tovább. Első próbálkozásra baba lett. Nem tudom mennyire számítunk fiataloknak, így 25 évesen várjuk a kisfiúnkat, 22. Hétben járunk.


Tudom, hogy nem mindenkinek van ilyen szerencséje, hogy tud is gyüjtögetni valahol, ahova csak a rezsibe száll be, illetve magára költ, vagy pl hogy az új ház munkálataiba is be tudott segíteni apukám, férjem apukája, hiszen értenek hozzá...


Igazából mi addig vártunk volna amíg nem jön el számunkra az ideális pillanat, ennek feltétele a biztos munkahely, saját ház megléte volt. De nektek kell érezni, nektek mi ad biztonságot!


Ebben a gazdasági helyzetben szerintem mindenki meg érzi a megélhetést illetően,hogy nehezebb mint korábban.


Nagyon sok pénz elmegy a baba dolgaira, berendezésekre, mindenre is, de ezt okosan is meg lehet oldani. Használtan vásárolni pl ruhát, kiságyat,stb.


Én mindig figyelem az akciókat, most olcsóbban jöttem ki új ágyat pelenkázó komódot vettünk, csak mert így érte meg, de használtan akartam volna. Babakocsit biztos használtan fogunk. Felesleges egy újra beruházni, szerintem.


Magán dokihoz járok, az sem olcsó de így nyugodtabbak vagyunk. Szülni nem is lehet már fogadni meg amúgy sem akarnék...


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni.

2022. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
77%

Amikor megvolt a házra a pénz, akkor kezdtünk próbálkozni, közben kerestük a házakat. Abban a hónapban jött össze a baba, amikor megvettük a házat.

Direkt olyan házat kerestünk amibe be is lehetett költözni, mindegy nagyobb felújítás nélkül.

Én 24voltam, férjem 29 (nem voltam "fiatal" anyuka a te értelmezésedben de talán hasonló a helyzet.

Mivel mindkettőnknek volt munkahelye így a babadolgok beszerzésével nem volt gond, minden hónapban vettünk valamit, nagyobb dolgokat használtan, elfogadtam az összes babaruhát az ismerősöktől (2éve használjuk őket).

2022. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
97%

Igaza van a párodnak, térjél már észhez. 20 éves vagy, nem 30, hogy hajtson a tatár, a gyereked iránt tartozol annyi felelősséggel, hogy igyekszel legalább az alapokat megteremteni és nem ilyen bizonytalan, kétes helyzetbe vállalni, hogy ha bármi krach beüt, majd éheznie meg fáznia kelljen (ahogy nálunk történt, mert a szüleim így gondolkodtak, mint te).


Nem a babakelengyét beszerezni nehéz (bár ha még azon is gondolkodnod kell, ezt miből lehet előteremteni, akkor pláne nem értem, mit akarsz), és nem a pelenka egy vagyon, hanem 20-22 éven keresztül minden hónapban kifizetni a lakhatás költségeit, a rezsit, a normális ennivalót, gyógyszereket, cipőt, iskolai felszerelést.


Ezt akkor is elő kell teremteni minden egyes hónapban, ha a párod lelép, vagy szimplán ő lesz az, akibe holnap frontálisan belemegy egy idióta és meghal vagy lebénul vagy bármi. Ez bárkivel, bármikor megtörténhet, és akkor nagyon nem mindegy, hogy van-e jó fizető munkád, lakásod, megtakarításod.


20 éves vagy, menjél el még dolgozni pár évet, spóroljatok, szerezz mellette valami jól fizető végzettséget, gyűjtsetek annyi önerőt, hogy azt a havi X összeget, amit most bérleti díjra költötök, már a saját lakásotokba tudjátok beletenni.


Ne haragudj, de 20 évesen csak a felelőtlen, buta lányok szülnek.

2022. nov. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

#3 Nem tartom jogosnak ezt a "le támadást"!

Nem vagyok terhes, az megint más, hogy nyilván gondolkoztam rajta, azért tettem fel a kérdést...

Az első kettő hozzászóló leírta, ami eredetileg most terven van.


Viszont nem az volt #3 a kérdés, hogy hogyan alakítsam az életem (hogy 20 vagy 39 évesen szüljek -e..)

Hanem, hogy az aki SZÜLT mondhatni fiatalon hogyan alakultak a dolgok (a kérdések már feltettem)


Te, kedves válaszoló gondolom nem szültél ezekszerint ilyen fiatalon, így felesleges volt ez a hozzászólás



Egyébként ez a kérdés azért is fogalmazódott meg bennem, mert az elmúlt hónapokban nagyon sok velem egykorú, illetve fiatalabb ismerősömnek lesz gyereke

2022. nov. 29. 11:27
 5/42 anonim ***** válasza:
84%

Semmi gond, ha vágysz rá! Ez természetes amikor az ember meg találja a szerelmét, és felmerül benne a lehetőség, milyen jó is lenne, ha...


Ez az érzés legyen számodra/számotokra a mozgatórugó ami a célotokhoz közelebb vihet. Kitartás, ha nagyon akartok valamit el lehet érni! 💚


#1 voltam.

2022. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
78%
Az én fiatalon szült anyuka ismerőseim 90%-a 30 évesen már a szüleinél lakott elváltan, gyerekestül.
2022. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
69%

Érdekes ismerőseid lehetnek,az biztos. Nem is ez volt a kérdés, milyen fiatal anyukákat ismersz. 🤷


Meg jött Mrs. Negatív.

2022. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
24 leszek, mire megszületik, saját lakásban élünk, 4 év munkaviszonnyal jöttem el szülni. Nem érzem magam öregnek… elhiheted, ráérsz még. Mondjuk elmehetsz dolgozni, azzal lefoglalod magad, és nem a párodnak nyomod majd, hogy vállaljatok a semmire gyereket..
2022. nov. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
68%
7-es, a házasságok 70%-a válással végződik, szóval annyira nem kell negatívnak lenni, hogy az ember ezt lássa, ha egyszer ez az igazság :D
2022. nov. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
34%

6, érdekes, miért most voltunk osztálytalálkozón, és kb csak az nem vált el, aki 24-25 éves kora előtt férjhez ment és szült.


Azt meg, hogy csak a buták szülnek 20 évesen, kikérem magamnak. Teljesen tudatosan vállaltuk akkor, és jó döntés volt.

2022. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!