Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal anyukák kérdés?

Fiatal anyukák kérdés?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, albérletben élek a párommal. Én bármennyire is akarnák gyereket, a párom nem szeretne az albérlet miatt.


Fiatal anyukák ti "hova" szültetek? Albérlet? Saját lakás?

Hány évesek voltatok?

Nehéz volt "megélni"?

Könnyen előteremtettétek a babának a dolgokat? (szülés előtt, babaágyat stb)


Illetve mindenféle tapasztalat érdekel.


2022. nov. 29. 10:46
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
71%
Miért, 19, 20 évesen nem mehettél volna el tanulni? Vagy nem értem.
2022. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

21, eü szakoktató akartam lenni, ami csak levelezőn volt, és két év munkaviszony kellett hozzá. A kórház senkit nem engedett el, mert akkor ugye nem jössz vissza ágy mellé dolgozni.

Úgyhogy tudatosan készültem arra, hogy megvan a két év, szülök, és a kórház nem szólhat bele, mit tanulok, amíg otthon vagyok.

2022. nov. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
33%

22-es, és ilyen 20-30 évvel ezelőtti dolgok mennyire vonatkoztathatóak a jelenre?


Most mondhatnám, hogy nagyanyám takarító volt 6 órában, nagyapám meg hentes és felneveltek 4 gyereket meg építettek házat és finanszírozták minden gyerek esküvőjét. De hiába mondanám, mert ma egy 6 órás takarító meg egy hentes még lakást sem igen tudna venni, nemhogy mindezt utánuk csinálni.


Szóval tök abszurd arra hivatkozni, hogy mi lett azokkal, akik anno 20 évesen szültek. Teljesen, totálisan más világ van.

2022. nov. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
25%

23, ma is vannak felelősségteljes, gondolkodó 20 évesek és idióta harmincasok.

Szóval kijelenteni, hogy csak egy buta szül 20 évesen.

2022. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

22,de a te eseted nem egy általános dolog. Nem mindenki akar eü szakoktató lenni. A kérdező esetében egyáltalán nem mérvadó a te eseted.


Kérdező!

Milyen anyagi helyzetben vagytok? Mennyi ideje vagytok együtt, abból mennyit laktatok együtt. Mit dolgoztok, mennyi a bevételetek. Ha van munkahelyed, oda vissza fognak várni, ha pl most teherbe esnél? Van olyan alternatív lehetőségetek, amivel lehet élni, ha az albérletből kiraknak? Házasodni akartok, ha igen mikor? Ha még nem vagytok házasok, de jönne a gyerek és szétmennétek, akkor lenne hova menned, akár a gyerekkel együtt?


Ezek mind nagyon fontos részletek, amik eddig nem igazán derültek ki.

2022. nov. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
91%

"Egyébként ez a kérdés azért is fogalmazódott meg bennem, mert az elmúlt hónapokban nagyon sok velem egykorú, illetve fiatalabb ismerősömnek lesz gyereke"


Itt van a kutya elásva. Amíg nem saját vágyról van szó, ami önmagában lobbant fel benned, hanem egy olyan igényről, amit a tudatalatti le ne maradás érzésed táplál, addig ne akarj gyereket. Egy gyerek nem egyenlő egy táskával, amit leveszel a polcról, dicsekedsz vele, kiposztolsz róla fotókat a közösségi oldalakra, aztán este leteszed és hozzá sem nyúlsz többet, ha meguntad. Egy gyerek 7/24-ben felelősség, és ha már ott van, többé nem lesz olyan, hogy csak magadra gondolsz,mert ő mindig ott lesz (kivéve, ha lemondasz róla, de ezért inkább ne szülj). Nem viheted vissza a boltba, nem ajándékozhatod el, ha már nem kell és csak nyűg.


A másik, ami itt most felmerült bennem, hogy ezek szerint nem is az miatt akarsz gyereket, mert úgy érzed, megértél rá, illetve szeretnéd a pároddal ezt az utat közösen bejárva egy családdá kovácsolódni, hanem azért, mert a környezetedben sok fiatalnak most jön a gyerek.


Nem, mindent össze vetve, te nem értél még meg erre. Inkább éld még egy kicsit az életed, fejlődj érzelmileg és szellemileg és térj vissza erre a kérdésre majd akkor, ha már az anyává válás ösztöne miatt akarsz gyereket, nem pedig azért, hogy le ne maradj a környezeteddel szemben.

2022. nov. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
21 évesen született az első baba, volt saját házunk de nagyon kicsi kis hétvégi ház. Rájöttünk hogy ott nem fogunk elférni így anyukámékhoz költöztünk. Fél évig laktunk ott aztán albérletet kerestünk mert jobb külön, ott is fél évet laktunk mire tudtunk venni egy nagyobb házat vidéken. Tehát 1 eves volt a lanyunk mikor beköltöztünk sajátba. Most már 2 éves és lett egy kishúga és sokkal nyugodtabbak a körülmények hogy saját házba született már a 2. baba. En azt mondom nembaj ha albérletbe laktok de sokkal nyugodtabb ha kivárjátok míg saját házatok lesz. Fiatalok vagytok tényleg nem kell sietni.
2022. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat, kérdésekre azért válaszolok:


#26 Ahogy írtam azért IS fogalmazódott bennem meg ez a! kérdés!, hogy tudjam, milyenek a fiatal anyukáknak, hogyan oldották meg. :)

Maga a gyerek iránti vágy magától jött!



#25 Teljesen jó az anyagi helyzetünk. Mindkettőnknek van stabil munkája és spórolt pénzünk is van!


20 éves vagyok ugye, ebből 6éve együtt vagyunk. 2év "külön", 2év anyukámnál, és mostmár 2éve, hogy albérletben vagyunk:)



"gyermekbarát" munkahelyem van (az időbeosztás miatt hívják annak :D) és visszavárnának



Lenne lehetőség máshova menni.


Jövőre házasodunk :)


És neki és nekem is lenne hova mennünk a gyerekkel ha szétmennénk!



És igen feltudnám a saját keresetemből is nevelni, ahogy a párom is.



Valójában tényleg csak az albérlet miatt nem vállalunk, mert szerintem azért ritka, ha egy 20évesnek már saját háza van. Ezért érdekel ki hogy oldotta meg

2022. nov. 29. 15:51
 29/42 anonim ***** válasza:
0%

Uristen ezen a gyakorin mennyi undorító ember van.

Én csak ennyit fűzök ehhez...

Az albérlet sajnos nem olyan biztos mert ugye kirakhatnak..a saját meg ugye mostanában elég nehéz elérni.és évekbe telik meg sok hitelbe

Egyébként biztos vagyok benne ha dolgoztok elő tudjátok teremteni 9 hónap alatt a szükséges dolgokat :)

2022. nov. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
52%

Mi saját hazat vettünk de par evvel ezelőtt " könnyebb volt "

23 24évesek.voltunk akkor évekbe tellet sajat önerőből felújítani.

Én nem szerettem volna fészek nélkül fiókát.de ma mar másabb a helyzet.

Sztem nembaj ha hamar szeretnél babát :)

2022. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!