Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal anyukák kérdés?

Fiatal anyukák kérdés?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, albérletben élek a párommal. Én bármennyire is akarnák gyereket, a párom nem szeretne az albérlet miatt.


Fiatal anyukák ti "hova" szültetek? Albérlet? Saját lakás?

Hány évesek voltatok?

Nehéz volt "megélni"?

Könnyen előteremtettétek a babának a dolgokat? (szülés előtt, babaágyat stb)


Illetve mindenféle tapasztalat érdekel.


2022. nov. 29. 10:46
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Tehát 16 voltál, amikor összeköltöztetek. Kicsit hihetetlen, de mindegy, biztos vannak olyan szülők, akik simán elnézik, hogy a kiskorú gyerekük együtt éljen valakivel.


Amúgy mit dolgozol és mennyit keresel? Azt írod, egyedül is képes lennél eltartani egy gyereket. Nos, az a helyzet, hogy ha normál szinten, tehát nem nyomorogva és megvonva mindentől akarsz nevelni egy gyereket, akkor az havi szinten elég sokat elvisz, ha hozzá számolod a rezsit, a te kajádat,a háztartási költségeket, az utazási költséget és az albérletet, akkor nem igazán tudom, hogyan tudnál kijönni. Persze, visszamész pl anyudhoz, akkor nem kell albérletet fizetni, oké, meg mondjuk nem minőségi dolgokat veszel, hanem az olcsóra repülsz rá, akkor biztos kevesebb a költség. De kétlem, hogy 20 évesen, jó esetben egy érettségivel a zsebedben pályakezdőként keresel annyit, amivel egyedül képes lennél nevelni egy gyereket.


Főleg, amíg pici. A csed összege fél évig jár csak. A gyed pedig maximálva van, elég alacsony összeg ahhoz képest, amennyibe ma az élet kerül. Ha vissza akarsz menni dolgozni gyed alatt, akkor egyrészt bukod a kirúgástól való védelmet, másrészt bölcsibe kell raknod a gyereket. A legtöbb állami bölcsibe túljelentkezés van, és sokszor fizetés alapján rangsorolnak, tehát az aki pl minimálbérbe van bejelentve előbb fogja tudni betenni ilyen esetben a gyereket bölcsibe. A magán bölcsi horror áron érhető el,ha arra van szükség, akkor annyival nő a havi kiadás összege.

Ha a baba tápszeres, akkor az is plusz költség, a pelenka szintén. Amíg kicsi, piszok gyorsan nő, szóval gyorsan kell komplett ruhatárat cserélni nála. Arra ne alapoz, hogy sok baba holmit kapsz ingyen, ajándékba, vagy beszerzed olcsón használtan,mert nincsen erre garancia. Egy baba egy méretű alap, nem sok darabból álló ruhatára alsó hangon a mostani árakon olyan 30 ezer körül kezdődik, és ebben nincsen benne a cipő pl, amit megveszel jó esetben 10 ezer körül, de ismételten két hónap alatt kinövi. Ha már nagyobb, bölcsis, ő is, iskolás, akkor még bejönnek további költségek.


És lehetne még sorolni a végletekig.


Szóval a lényeg, csak azért kérdezem, hogy mennyit keresel, mert nem jó, ha esetleg saját magadat hitegeted, aztán véletlen ott maradsz egyedül egy babával és akkor koppansz a földön, mert kiderül, hogy sokkal többet gondoltál, mint amennyi valóban van.

2022. nov. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Ja és nem vettük még bele azt, hogy mi van, ha pl fejlesztésre kell járni a gyerekkel. Az sem kis összeg, és egyedül, egy fizetésből elég nehéz kifizetni ezt.
2022. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy ti azok köze tartoztok, ahol szokás 14 éves gyereklányokat befűzni és ahol olyan prolik maguk a szülők is, hogy megengedik a 16 éves lányoknak, hogy beköltöztesse a pasiját... Bocs, nem szóltam semmit. Nem tudtam, hogy ilyen család vagytok, bár gondolhattam volna, azok szoktak 20 évesen a semmire szüln
2022. nov. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

"Valójában tényleg csak az albérlet miatt nem vállalunk, mert szerintem azért ritka, ha egy 20évesnek már saját háza van"


Azért szívesen meghallgatnám a párod véleményét is ezzel kapcsolatban. Szerintem te gondolod csak úgy, hogy kizárólag az albérlet az oka. Szerintem meg a párod részéről valószínűleg logikusabb a világhoz való hozzáállás és tudja, hogy még nem álltok készen sem külön, sem pedig egy párként.

2022. nov. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

#31 igen, 16 voltam amikor oda költözött hozzám és édesanyámhoz.

Nettó 400 + jutalékok :)

Érettségi + 4 OKJ szakma (5 jelenleg csinálom) és egy nyelvvizsga van a hátam mögött :))



#33 Szóval nem fogod engedi a gyerekednek, hogy 15előtt legyen párja? :D Egyébként meg nem erről kérdeztem a véleményt :D



#34 Az albérlet miatt nem szeretne. Beszélgettünk róla, valójában pont ma (is).

2022. nov. 29. 19:12
 36/42 A kérdező kommentje:

#36

16-17 évesen is raktam le!! :D Idióta. Legalább ha nem látsz az életembe, légyszíves ne nevezz hazugnak :D Illetve arra nem gondoltál, hogy egyszerre kettőt is tud csinálni az ember? Egyszerre tanulja? 16 évesen 2 szakma 17évesen 1 és 19évesen 1 :D most 20évesen az 5. :))

2022. nov. 29. 19:53
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Az okj-k alapfeltétele az esetek döntő többségében az érettségi. 16-17 évesen tehát elég csekély eséllyel végeztél el olyan okj-t, ami ér is annyit, amennyiért nettó 400+jutalék lenne a fizud. Ha szakközépiskolába jártál, akkor is nehezen elképzelhető, hogy 18 évesen érettségi mellett 4 db okj-t is kaptál. De biztos neked van igazad, tehát minden gond nélkül le is írhatod, hogy melyik iskolába jártál, és ott melyik OKJ-s képzéseket végezted el. Vagy ne írd le, de akkor egyértelmű lesz, hogy kamuzol. A munkád is érdekelne, milyen cégnél milyen pozícióban keresel te ennyit?
2022. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég jelentős különbség van együtt járás és életvitel szerű együttélés között. Azt, hogy barátja legyen a lányomnak, minden gond nélkül engedném, de azt nem, hogy együtt is éljen vele. Még akkor sem, ha nálunk laknának.
2022. nov. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
52%

Amúgy ti a kérdésre válaszoltok vagy örökbe akarjátok fogadni a kérdés feltevőjèt?

Annyirw okos itt kindenki :D

Nem azt kérdezte te mit csinálnál a gyerekeddel meg nem azt kérte hogy beszámolót kelljen adnia neked kedves válaszoló.

Itt igazán meglátni milyen emberek vannak.

2022. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
52%

Lehet a te anyukád is 16 evesen költözött össze a párjával te megis itt ostorozol egy leendő anyukát?régen 16 18 évesen szültek a semmibe.

Ő miért ne tehetné meg albiba?

Olyan szánalmasak vagytok.....

2022. nov. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!