Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védönő vagyok és szivesen...

Védönő vagyok és szivesen segítek olyan témában amit esetleg nem tudsz vagy elfelejtetted megkérdezni az orvosodat. Van kérdésed?

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 13:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ. 1. vagyok.

Csak azért nem köszöntem meg, hogy ne raboljam a helyet, időt.

Mégegyszer köszönöm

2010. okt. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
Szia! Én is kérdeznék! Kislányomnak (10 hó) össze van nőve a szeméremajka, jövő héten megyünk vele a nőgyógyászatra. Mire számítsak, nagy fájdalommal fog neki járni ez a beavatkozás? Mitől függ, hogy altatásban, vagy csak érzéstelenítéssel csinálja meg neki az orvos? Előre is köszi!
2010. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:

Kedves védőnő!

6 hetes állapotos vagyok.Mikor kell felkeresnem a saját védőnőmet.Azt tudom,h nőgyógyászati látogatás után,de hanyadik héten ajánlott?A védőnő állítja ki a beutalókat az sztk-ba?Honnan tudhatom meg,hogy ki a lakhelyem szerinti védőnő?A nőgyógyászom mondja meg,vagy nekem kell "megtalálnom"?Köszönöm előre is.

2010. okt. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 A kérdező kommentje:
Kedves 14:39-es.Elöször is boldog babavárást kívánok.A kuki téma az elég tágkörü.Van aki azt mondja,húzogatsd van aki azt,hogy ne.Én azt javasólnám,hogy nyugodtan lehet neki fürdésnél 3-4x óvatosan húzogatni amíg engedi a bör.Ne erösen mert akkor akár vérezhet is de ha óvatos vagy,csak jót teszel a babádnak.Fürdésnél kb 25 fok ideális a szobában,éjszaka pedig a 21-22 fok.Nem javasólnám a melegebb szobát.A fürcsi víz pedig 36-38 fok körül legyen de ne több inkább egy picit kevesebb.Minden jót!
2010. okt. 1. 15:00
 25/70 A kérdező kommentje:
Kedves 14:48-as.Hú!Ez jó ritka (rendellenesség).Ne aggódj!Szerintem nem fogják altatásban végezni csak érzéstelenítéssel de nem 100%-ék.Gondolom egy kis hártya van neki összenöve.??Álltalában csak pár percig tart és nem fájdalmas.Neharagudj ha nem nagyon sokat tudtam segíteni de nem vagyok nagyon jártas ebben a témában.Nagyon ritka.Minden jót.
2010. okt. 1. 15:05
 26/70 A kérdező kommentje:
Kedves 14.50-es.Gratulálok neked először is.7-8 hetesen nyugodtan fordúlhatsz a védönödhöz de először is látogatsd meg a nőgyógyászodat.Ő fog egy papírt adni amire le lessz írva,hogy ő szerinte hány hetes a terhesség és ezzel kell mejd menned a védőnőhöz.Ő majd kiállítja neked a kiskönyvedet.Beutalót a háziorvosod fog majd adni vérvételre meg ekg-ra.Fel kell keresni a helyi védőnőt és ö elfogja neked mondani,hogy melyik védőnőhöz tartozól.Álltalában 2-3 is van egy kerületben vagy faluban és utcákra vagyunk bontva.Remélem tudtam segíteni.
2010. okt. 1. 15:11
 27/70 anonim ***** válasza:
Az én kérdésem félelemmel teli,de hátha tudsz egy kis reményt adni!Védőnőként sok kismama megfordulhatott nálad!12 hetes uh-on 3,7mm nyaki redőt mértek,kedden megyek chorionboholy mintavételre.A kérdésem,hogy ha előfordultak a kismamáid között ilyen magas értékek,több volt e a tényleg beteg baba,vagy azért voltak szép számmal egészségesek is?Válaszod nagyon várom!Ja és minden más rendben van,orrcsont is.
2010. okt. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
10 hetes terhes vagyok. Külföldön élek és nincs se nőgyógyász se védőnő. A kórházban azt mondták a regisztrációkor, hogy ha viszketek (azt hiszem kezem lábamra gondolt) akkor azt jelezni kell mert az lehet valaminek az oka. DE MINEK az oka? Az alsó lábszáram egy hete pl. nagyon viszketett szinte véresre tudtam volna kaparni. Akkor most menjek és mondjam meg? Minek az oka lehet a viszketés illetve mire gondoltak amikor ezt mondták nekem? Köszönöm a választ.
2010. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:

Méhlepényemen a 12. uh-on cisztát láttak. Azt mondták,hogy ne foglalkozzam vele.

Mit gondolsz, veszélyes lehet vagy tényleg semmiség???

Köszönöm a válaszodat

2010. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 A kérdező kommentje:
Kedves 25.19-es.Nagyon szúrkolok nektek,hogy semmi baj ne legyen.Egy kicsit magasabb a tarkóredö mérésed mint kéne lennie mert ugye bár 3mm-ig jó de azt is tudnod kell hogy a mért eredmény is sok mindentöl függ.Az sem mindeggy,hogy milyen pózban fekszik a baba amikor mérik.Ez csak egy példa volt.A chorionboholy mintavétel meg mondja neked bíztosra,hogy mire számíthattok de megmondom öszintén,hogy volt olyan anyukám egy-kettö akinek ilyen volt az értéke és nem lett a babának semmi baja hál istennek.Azt tanácsolom,hogy ne izgulj,hidd el nem lessz baj és a mintavétel után pihenj sokat.Szúrkolok nektek.
2010. okt. 1. 15:32
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!