Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Drága Anyukák! Nektek könnyebb...

Drága Anyukák! Nektek könnyebb volt szülés után a mozgás?

Figyelt kérdés

Sokkal fittebbnek éreztétek magatokat? Mintha egy "teher" esne le a testetekről?


Már elfelejtettem milyen volt előtte, bár nem panaszkodom nekem ezidáig nem terhes a helyzet. Nem vizesedek, nem fulladok, semmi panaszom nincsen.


Köszönöm, egy 35 hetes kismama



2023. márc. 1. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel a gátsebem miatt nem. Nagyon nehezen mozogtam még 2 hétig.

A 2. Szülés után viszont határozottan könnyebb volt minden mozdulat. A terhesség végén alig bírtam mozogni, szülés után már semmi nem volt gond.

2023. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 kajitani ***** válasza:
100%

Az elsőt hüvelyi úton szültem, közvetlenül a szülés utáni nap nagyon rossz volt, utána azonban minden ment a régiben. Nekem is volt gátsebem,de nekem az nem volt vészes.

Most ikreket várok, úgy fekszenek hogy nagy valószínűséggel császár lesz. Hát ettől most borzasztóan félek,hogy miként fogok belőle felépülni.

2023. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első két szülésnél majdnem meghaltam a gátsebeim miatt, se ülni, se állni nem volt jó. Nagyon fájt. Ráadásul mindig fáradt voltam.

A harmadik után nem fájt a seb, nem voltam olyan fáradt, fitt voltam. Pedig 10 év telt el a második és harmadik várandósságom között. (38 éves voltam)

2023. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokkal könnyebb lett. Annyi, hogy nekem megfájdult a bal combtövem egy időre, túl nagy volt a babám... De ezzel együtt is könnyebbé vált a mozgás.
2023. márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél úgy éreztem, hogy lebegek, mikor lemásztam a szülőszékről :D Érzésre majdhogynem szökdécseltem, amikor áttoltam a babát a gyerekágyas osztályra a kis kocsiban (valójában nyilván nem ugrándoztam, de érted).

A másodiknál ugyanez, ott ráadásul a terhességet már amúgy is gyűlöltem, főleg a végén, amikor nem tudtam igazán jól mozogni, fájt a nagyobb után futni, mikor nekiiramodott a kismotorral az utcán (és bizony 38 hetesen is még futottam utána, mert nyilván féltettem, de az már nem kicsit fájt), plusz a kicsi olyan irdatlan erőseket rúgott, hogy már az a benyomásom volt, hogy csupa kék-zöld-lila folt lehetek belülről, nagyon durva volt a pindurka, szóval miután végre-valahára megszületett (szerencsére 39+1, szóval nem kellett sokat várni rá), akkor én olyan szinten megkönnyebbültem, hogy nagyon :D Az első este még azért kicsit fáradt voltam a szülés miatt, de utána már olyan virgoncul ugrándoztam ki-be az ágyból, nagyon élveztem, hogy végre rendesen fel tudok ülni, le tudok feküdni, nem kellett úgy forgolódnom, mint valami jóllakott rozmárnak. Esküszöm az az eufória, ami szülés után elöntött mind a két alkalommal, megérte az összes előzetes szenvedést.

(Először volt egy gátrepedésem, az nem volt az igazi, de ott is igazából az aranyér volt a rosszabb fájdalom altájékon, másodszorra a gátvédelem is sikerült és az aranyér is kis lazaság volt, így már csak ezért is abszolút jól éreztem magam)

2023. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Császárom volt, 1 hónapig alig tudtam menni.
2023. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
hüvelyi szülésem volt, gátmetszéssel-varrással. 1-2 nap kellemetlen volt kicsit a mozgás, úgy mentem mint aki be van tojva. kicsit rossz volt ülni, de egyébként a szülésznő javasolta, hogy menjek ki majd az étkezőbe sokat üldögélni, mert segíti a gyógyulást, ha keményebb széken, felületen ülök. de egészen gyorsan rendbe jöttem, nem volt gond. arra már nem emlékszem, hogy mennyivel volt könnyebb a mozgás alapvetően szülés után, de biztosan sokkal :D azért nagy volt a pocakom, nehéz volt tőle felkelni az ágyból, stb.
2023. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

utaltam terhes lenni. pedig gyonyoruen birtam. vizesedni sajna neha bedagadtak a labaim, de minden nap tprnaztam, yogaztam, setaltam...es megis ugy ereztem magam mint egy balna.


a szules utan veeeegre olyan konnyebbult voltam.

2023. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra emlékszem, hogy kb 1 hétig alig bírtam ülni és járni - mondjuk pihenni semmi időm nem volt, mivel pont költöztünk, úgyhogy totyogva haladtam 😅
2023. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél fel sem tűnt, hogy mennyivel könnyebb. A gátsebem miatt kicsit kellemetlenebb volt, meg hogy ömlött belőlem a vér ahogy mozdultam. De mire hazaértem, minden ment a szokásos módon.


Másodiknál a terhesség pokoli volt. Ott megváltás volt a szülés. Reggel 9kor szültem, délbe már konkrétan semmi bajom nem volt, élveztem, hogy megszüntek a fájdalmaim.

2023. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!