Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Drága Anyukák! Nektek könnyebb...

Drága Anyukák! Nektek könnyebb volt szülés után a mozgás?

Figyelt kérdés

Sokkal fittebbnek éreztétek magatokat? Mintha egy "teher" esne le a testetekről?


Már elfelejtettem milyen volt előtte, bár nem panaszkodom nekem ezidáig nem terhes a helyzet. Nem vizesedek, nem fulladok, semmi panaszom nincsen.


Köszönöm, egy 35 hetes kismama



2023. márc. 1. 19:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én észre sem vettem, hogy könnyebb mozogni, pedig hatalmas hasam volt. Olyan káosz volt nekem az első fél év, hogy konkrétan semmire nem emlékeznék belőle, ha nem lennének fotók. Majd a másodikkal jobban megfigyelem. :D Arra emlékszem, hogy örültem, hogy végre be tudok hajolni az étkezőasztal másik felére is, és nem kell körbesétálni, ha le akarom mosni.
2023. márc. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
70%

Nem, egyáltalán nem állíthatom ezt. Én imádtam terhes lenni, nagyon terhes is, és ez az imádat szerintem teljesen elnyomta bennem az ilyen érzéseket. Óriási pocakkal is örvendeztem neki, hogy milyen fantasztikusan jó érzés kisbabát várni, és röhögtem rajta, hogy kitaláltam, milyen módon férek oda pl. a hűtőajtóhoz, ami nagy hassal elég nehéz volt.

Szülés után sem jött a sokat emlegetett boldogság, hogy a testem végre csak az enyém, ellenkezőleg. Utáltam a hasam, üresnek, értéktelennek éreztem. Hogy mennyivel könnyebb lett mozogni, az egyik szülés után se jutott eszembe. Erre eddig sosem gondoltam.

Hát nem vagyunk egyformák, nem éljük meg egyformán. Nekem a terhesség nagyon különleges időszak volt mindig, még a nehéz időszakokban is imádtam. De tudom, hogy sok nőnek tényleg teher, és szerintem az is teljesen normális.

2023. márc. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!