Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen mozgást végeztek,...

Milyen mozgást végeztek, anyukák? Hogy van rá energiátok?

Figyelt kérdés
Már régóta tervezem, hogy újra elkezdek rendszeresen mozogni, de egyelőre nem jött össze. Nem a külsőmmel van a bajom, inkább az egészségemmel. Fizikailag és mentálisan is szükségem lenne a testmozgásra. 16 hónapos a kisfiam, de éjszaka még mindig csak velem tud aludni és párszor fel is ébred még, így esti/kora reggeli edzés kilőve. Nap közben néha lenne rá időm, de egyszerűen hullának érzem magamat. Mi a jobb szerintetek: otthon edzeni vagy elmenni futni/terembe/bárhová? Konkrét mozgásforma ajánlásokat is szívesen fogadok. Hogyan veszitek rá magatokat, ha hulla fáradtak vagytok is? És mikor szoktatok mozogni, addig ki vigyáz a gyerekre?

2022. márc. 21. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az apja vigyáz a gyerekre addig. Ti elváltatok vagy külön éltek hogy ég nem opció?

Én fúrni szoktam heti 4x 5-8 km-t, ez nagyjából mindennel (nyújtás, zuhanyzás) együtt 50-60 perc, ez általában nekem belefér.

Azzal veszem rá magam, hogy szülés előtt is mozogtam és hiányzik, illetve maradt rajtam jó pár plusz kg és zavar, de nagyon.

2022. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
- ég helyett *ez és fúrni helyett *futni 😂 természetesen a telefon korrigál állandóan -
2022. márc. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Itthon szoktam mozogni a gyerekek délutáni alvása alatt. Ez a csaj a kedvencem: https://www.youtube.com/c/SharonasHill de van még egy csomó csatorna, amik nagyon jó átmozgató tornákat mutatnak.

Kb. 10 kg plusz van rajtam. Nagyon klisés gondolatokkal szoktam magamat rávenni a mozgásra, de engem ezek löknek le a kanapéról. (Ha még most visszaszerzem az alakom, akkor van esély rá, hogy a bőröm tudja követni. Szeretnék egészséges lenni, hogy lássam felnőni a gyerekeimet, unokáimat.)

2022. márc. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én este 5-6 fele szoktam, YouTube videók alapján (külföldi videósokat követek, ott sokkal nagyobb a kínálat, de magyar nyelven is vannak jó programok). Nekem az nem fér most bele időben, hogy elmenjek valahova és úgy edzek, úgyhogy most itthon edzek heti 3-4 alkalommal 30-50 percet. Addig apja vigyáz rá, de úgy szoktuk időzíteni, hogy megetetem, és utána, tehát nem kell teli mellekkel edzeni. Energiám nem sok van, de azaz alváshiány miatt van, és úgy érzem nekem legalább ennyi idő kell magamra, amit csak magamnak szánok, különben megőrülök. Nem leszek ettől fitnesz modell, de legalább a plusz kilókat elkezdtem lassan, de biztosan leadogatni (ez is motivál).
2022. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most veszek egy szobabiciklit. Első körben azzal kezdek. Később nézek saját súlyos gyakorlatokat. Szülés után lement egyből, ami a terhesség alatt rajtam volt. De 10 kg felesleggelkezdtem a terhességet. Most 10 hetes a kicsi. Az első gyerek után csak a szoptatással fogytam. Most nincs ilyen szerencsém. 😅
2022. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Talán rá tudom venni a férjemet, hogy olyankor ő legyen vele, csak akkor el kell mennem itthonról mindenképpen, mert ha itthon vagyok, akkor csak én kellek neki. A futás nem rossz ötlet, régebben is futottam néha. 😀 Talán leginkább a motiváció hiánya a problémám. Az a "baj", hogy a szoptatással én is lefogytam, úgyhogy nincs bennem az, hogy vissza kell szereznem az alakomat(igaz, lehetnék formásabb, de így is elégedett vagyok). Ellenben nagyon elhanyagoltam a saját egészségemet, lett is belőle bajom, szóval érzem, hogy itt az ideje egy életmódváltásnak.
2022. márc. 21. 16:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Az enyém ugyan még csak 8 hónapos, kelek hozzá 1-2x, de felkelek reggel 6-kor és elmegyek edzeni, mert ilyenkor van a férjemnek leginkább ideje a gyerekkel lenni (a késő délutáni órák nekünk más miatt nem jók).

Hogy milyen mozgás jó neked, azt neked kell tudnod, míg valaki írta a futást, engem arra pl sosem lehetne rávenni.

2022. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szobabicikliztem alásidőben, vagy ha hazajött az apjuk. A motivációmat meg erősen megdobja egy könyv, vagy filmsorozat, amit kizárólag csak biciklizés közben szabad folytatnom. :)
2022. márc. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a gyerünk anyukám oldalon fizetem be magam 8 hetes turnusokra. Ezzel a motiváció is megvan, ki van fizetve, 48-72 órát lehet megcsinálni egy tornát vagy buktad. Illetve mindenféle trükkös motiváló eszközt is bevetnek. Az alakom jobb, nem fáj semmim, fogynom nem kellett. 30-45-60 perces tornák vannak, van amit napközben, van mit éjjel szoktam. A gyerekek pár hónap alatt megszokták, már felügyelet se kell hozzájuk nagyon.
2022. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be ha elmegyek itthonról, csoportos órák, hasonlók, mert a társaság motivál, sokkal jobban élvezem mintha futni mennék egyedül. Jelenleg rúdsportolni járok és rengeteg önbizalmat ad és sikerélményem is van.
2022. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!