Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apuka lesz a 22 éves fiam,nem...

Apuka lesz a 22 éves fiam,nem korai?

Figyelt kérdés

Fiam 22

Párja 23

Bár már együtt laknak,ráadásul nem is albérletbe,ami azert szerintem nagyszó sajnos a mai világba.

Mindketten korrekt,bejelentett munkahelyen dolgoznak


A háttér végülis megvan.

De én nagyon korainak érzem,hisz még olyan fiatalok,gyerek késobb is lehet de azt az életet,szabadságot amit a gyerek előtt kaphattak volna gyerekkel már vissza nem fogják kapni


Én örülök a picúrnak,de aggódom hogy korai nekik hiszen ismerem őket,mindketten nagyon utazós,kirándulgatós életet élnek,nem azok az otthonülős tipusok.


2023. márc. 23. 08:12
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
43%

10

És miért gondolod, hogy neked bele kéne pofáznod abba, hogy ők mikor vállalnak gyereket???


Mekkora paraszt vagy. Hol olvastál ilyet, hogy bele akar szólni?

Egy mai 22 éves fiúnak igenis ez korai dolog. Tejesen normális, hogy az anyjában felmerül a kérdés amit kiírt. De attól hogy kiírta, még nem akar szerintem bele szólni. Meg nem is tudna…

2023. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem akarna beleszólni, nem írta volna ki a kérdést.
2023. márc. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
24%
Ne legyél már ennyire hülye. Nagyon érzékenyen érint a téma, talán téged is le akart beszélni anyád a korán érkező gyerekről?
2023. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
37%

Csöppet sem érint érzékenyen a téma, csak nem értem, hogy miért anyuka akarja eldönteni a fiatalok helyett, mikor vállaljanak gyereket.

A legnagyobb poén, hogy ő is elismeri, hogy minden feltétel adott hozzá. De azért, de azért, mégiscsak fiatalok blablablabla....

Én valószínűleg megmondanám neki, hogy ha nem fogja be a száját, nem muszáj az unokájával sem találkoznia. Meg velünk sem.

2023. márc. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
73%

Elnézve a mai 20-22 éves korosztályt (ezzel a korosztállyal dolgozom), a kérdezőnek minden oka megvan a zabszem-effektusra. Lehet hogy ők lesznek a ritka kivételek, de a többség nagyra nőtt gyerek, akik a szülői házból kiesve játszanak felnőttesdit, nagyrészt erős hátszéllel megtámogatva. Jó részük pár év alatt megunja a papásmamást és lép ki az egészből.


Kérdező, annyit tudsz tenni, hogy ott vagy nekik. Beleszólni nem lehet, csak elmarod őket.

2023. márc. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kell azt feltételezni hogy bele akar szólni, csak véleményeket várt.


Szerintem attól függ amúgy hogy milyen típus a fiad, ha nem elég kitartó és nehezen fogadja el a változást, akkor nehéz lesz neki, és korai volt. De ha hajlandó elfogadni hogy mostantól a baba az első és tenni is akar a családjáért akkor jó döntés volt. Na meg persze sok múlik az érettségen is, általában ebben a korban még nem túl érettek a fiatalok. Tesóm a 25 éves korosztály, de ők is azt mondják hogy még egyáltalán nem szeretnének gyereket mert korainak érzik.

Annyit tudsz tenni, hogy támogatod őt, amikor nehézségeik adódnak, és nem a szemére hányod, hogy miért kellett gyerek.

2023. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha korai, ha nem, mostmár ez van.

Majd alkalmazkodnak a babához, vagy ha könnyebb babát dob nekik a gép viszik magukkal mindenhova.

2023. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%
22-23 évesen a mai fiatalok 90 százaléka még nagyra nőtt gyerek ha belátja, ha nem. Szerintem nagyon korai és nem a háttér miatt. Ezeket az éveket soha nem fogják visszakapni és ez sajnos 10-15-20 év múlva fog kibukni. De ezzel már mit csinálni úgysem tudsz és igazából az ő dolguk.
2023. márc. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
81%

18: "Ezeket az éveket soha nem fogják visszakapni és ez sajnos 10-15-20 év múlva fog kibukni."


Csöppet sem biztos. Érettségi találkozónkon egy srác, akinek az ötéves találkozón már gyereke volt, elmondta, hogy ők most élik ki magukat a feleségével, mert már nagyobbak a gyerekek. Mondta, hogy a fiával együtt ment pl. rock-koncertre (annak idején nagy rocker volt).

Ha valakinek mondjuk 22-25-28 évesen születik három gyereke, akkor 40 évesen 18-15-12 évesek lesznek a gyerekei. Simán otthon tudják hagyni őket és élhetik világukat. 40 évesen még nem öreg sem egy férfi sem egy nő manapság.

2023. márc. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanebben a korban vállaltunk babát az exemmel ugyanilyen körülmények mellett, pont ugyanígy én 1 évvel idősebb vagyok 😀. Sajnos engem elhagyott a gyerek apja, egyszerű kifogásokkal. Ő mint kiderült utólag nem állt erre készen bármennyire hittük azt. Az utolsó pillanatba hátrált meg és ijedt meg a helyzettől vagy nem tudom pontosan mi tört meg benne.. Mivel már nem tudsz mit tenni én azt javaslom hogyha ilyesmi történne köztük akkor próbáld a fiad a jó útra téríteni hogy vállalja a felelősséget és ne bújjon ki azok alól. Sajnos az én volt páromat mindenki támogatta a döntésében az ő családja felől, szinte engem hibáztattak mikor próbáltam összetartani a mi kis családunk hogy jajj ugyan már így döntött fogadjam el ne nyomozzak utána olaj vagyok a tűzre stb.., ami nekem nagyon rosszul esett eleinte hogy ennyit értünk nekik. Pedig az ő családja 100x jobban örült elsőre a kicsinek (a látszat szerint) mint mondjuk az enyém.

Na de nem akarlak elkeseríteni!! Nagyon remélem hogy náluk nem lesz ez és ők az a páros lesznek akik kitartanak egymásért. Programokat lehet csinálni a kicsivel is, engem kb semmiben sem hátráltat a kisfiam még így sem hogy nincs itt az apja. Rendszeresen visszük ide-oda az első perctől kezdve és nagyon élvezzük. Vannak nehézségek persze, de ha összetartóak nagyon jó kis családot tudnak együtt felépíteni a koruk ellenére én úgy gondolom. Én is jártam-keltem a világot a kicsi előtt, nem kell ezt az életet feladni miatta, csak kicsit átformálni inkább.

2023. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!