Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti dohányzás?

Terhesség alatti dohányzás?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki cigizett várandósan? Nem magamból indulok ki, ne essetek nekem, csupán érdekel, ki hogy áll ehhez. Név nélkül vagyunk, tényleg kiváncsi lennék rá!
2010. okt. 10. 08:37
1 2
 11/19 anonim válasza:
Azt hittem majd nekem is olyan szerencsém lesz, hogy hányingerem lesz a cigitől, de nem lett. Bármikor simán rá tudtam volna gyújtani az egész terhesség alatt, az elején még elszívtam 1-1 szálat, aztán letettem. Arra gondoltam sosem bocsátanám meg magamnak, ha miattam beteg lenne a gyerekem.
2010. okt. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kolleganőm végig cigizte és kv-zta a terhességét nem gyengén,(napi 1 doboz cigi, 5-6 kv)koraszülött lett a baba kis súllyal, lyukas szívvel, de ő állítja ehhez a ciginek és kv-nak nincs köze....Szerintem aki ekkora erőfeszítésre nem hajlandó vagy nem képes a gyermekéért az még nem érett arra, hogy gyereket vállaljon.És persze lehet itt mondani, hogy egészséges gyereke lett olyan kismamáknak is akik cigiztek, de akkor is mérgezték 9 hónapig a picit, ezzel a tudattal akkor is együtt kell élniük, szerencséjük volt hogy nem lett beteg gyerekük...
2010. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Dohányos ismerősemnek nem haladta meg a babája a 2 kg-ot..Megéri?
2010. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én 7,5 évig dohányoztam, egészen augusztus 20-ig.Azóta nem dohányzom.Ekkor lett pozitív a tesztem.egyik pillanatról a másikra csak úgy letettem, bár meg kell mondanom voltak holtpontjaim amikor úgy "éreztem" csak egy slukk...beleszívtam egy slukkot és azt hittem lehányom magam.

Nem akarom megmérgezni hanem védeni akarom őt és egészségesen táplálni.Gondolj csak bele az a sok szennyeződés ami lerakódott az ér falára az most tisztul ki belőled...és lehet hogy csak egy töredékét érzi a pici, akkor sem azt a mennyiséget amit napi szinten szívsz el..pl ha a terhességet végig dohányzod.Ráadásul a terhesség alatt sokkal több vért juttat a szervezetébe a szervezeted.így amikor csak megteszel 12lépcső fokot és majd kiköpöd a tüdőd az már annak a jele hogy kezdesz fáradékonyabb lenni.A nikotin miatt nem szívódik fel rendesen a sok vitamin a szervezetedben mert nem elég hogy elszívódik de az a mennyiség sem jut neked mint amennyit a baba érdemelne!

Én a mai napig nem nyavalygok azon ha a közelemben dohányoznak, ha lehetőség van rá egylépéssel arrébb megyek ha nincs, akkor megkérdezik hogy zavarna-e ha rágyújtanának....

Ja és a másik..mostanában kezdtem el tapasztalni a fogíny vérzést..ami valljuk be dohányzás alatt is gyakori, gyengül a fogzománc és sárgák a fogaid, nekem ez a rémálmom hogy fogatlanul nevelem majd fel a csöpséget, de tudom hogy nem hiszen teszek ellene!

Remélem nem voltam túl bonyolult!

2010. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy sokan azt hiszik,hogy attól hogy ahogy megtudják hogy várandósak és leteszik a cigit az akkor már teljesen jó is ugy(nem azt mondom persze jobb mintha tovább szívná)de azt tudniillik,hogy kb egy év kell a nikotinnak mire kiürül a szervezetből-tehát ajánlatos a TERVEZETT terhességnél minimum egy évvel előtte leszokni.Persze ahol spontán az más.Én 21 hetes kismama vagyok és 1 év 8 hónapja nem cigizek.
2010. okt. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó,kérlek ne tégy felelőtlen kijelentéseket,mert ez nem így van,Orvostól tudom,hogy kb.3-4 hét alatt helyrejön az egész szervezet,egyedül a gyomor,illetve a tüdő az aminek hosszabb a regenerálódása,a babának pedig azokhoz a szervekhez nincs köze.Ha lerakod a cigit,attól a naptól kezdve nem kárositod a babát.
2010. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó!Ha te ennyire jol tudod akkor csináld igy!Csak ne buzdíts másokat is ekkora marhasággal!Ez nem olyan egyszerű dolog ahogy leírtad!Dehát biztos jobban tudod:)))
2010. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az én dokim is elmondta, hogy a vérből egy hét alatt kiürül a nikotin, és a kátrány, vagyis ha leteszem pozitív tesztnél, akkor a magzathoz már nem jut el egyik sem. A saját szervezeted regenerációjához kell a kb. egy év, ugyanis az idegvégződések, ahol a nikotin hat, és a sejtek közötti kapcsolatok tovább tart, amíg kitisztulnak.

A magzathoz meg a sejtek tisztulási termékei nemjutnak el, mert a vesébe mennek, ahonnan kiürülnek. Nem mellesleg a szervezeted nem szemétlerakónak kezeli a magzatot, így nem odahurcol mindent, amit ő maga is szemétnek érzékel.

Ami mégis odakerül, minimális mennyiség, azt a méhlepény megszűri.

Vagyis ha a pozitív tesztnél leteszed a cigit, akkor semmi gond nem lesz a babával, nem mérgezed őt.

2010. okt. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%
A lényeg az hogy egy felelőtlen vadbarom aki ennyit nem képes megtenni a születendő gyermeke érdekében hogy erőt vegyen magán!
2010. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!