Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Enyhe barnázás esetén munka?

Enyhe barnázás esetén munka?

Figyelt kérdés
Kaptam progeszteron pótlást, de még így is kicsit barnázok. (Napi pár ml, általában reggel, napközben már semmi). Dokim azt javasolta, hogy fokozott ágynyugalom szükséges, de sajnos nem vagyunk olyan helyzetben főleg így az infláció miatt, hogy ki tudnám hagyni a munkát. Irodai munkát végzek egyébként, semmi megerőltetőt. Amíg nem lenne erősebb a vérzés, ti is dolgoznátok?

2023. máj. 22. 10:17
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Mielőtt nekem támadnátok, van megtakarításunk, de a hitel nem fizeti ki saját magát. 60%-os táppénzt hetekig pedig most ebben a helyzetben nem tudok bevállalni úgy, hogy ne kellene miatta a megtakarításunkhoz nyúlni.
2023. máj. 22. 10:19
 2/37 anonim ***** válasza:
78%

A sok ülés pont nem jó.

1-2 hétig maradnod kéne otthon, vagy amíg az orvos jónak látja. Ha ennyi kiesést nem engedhettek meg magatoknak, talán elhamarkodott lépés volt gyereket vállalni.

Bármi lehet, ami miatt nem fogsz tudni dolgozni, akkor mit csinálsz?

2023. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

A megtakaritasunk allampapirban van, emiatt nem akarok hozzanyulni, egyebkent van felrerakva most a babavaroval egyutt 15 millio forintunk. Masreszt meg be fogok csavarodni ha hetekig fekudnom kell, azzal a mentalis allapottal pedig tobbet artok a magzatnak is szerintem.

A megtakaritott penz pedig nagyobb lakasra van felreteve, jelenleg egy 35 negyzetmeres lakasnak fizetjuk az utolso millioit. Es itt ha lesz gyerek nem tudunk sokaig maradni, de meg 5 milliot ossze kene gyujtenunk, hogy minimalis hitellel tudjunk uj lakasba koltozni.

2023. máj. 22. 10:27
 4/37 A kérdező kommentje:
Az 1-2 hetet meg tudjuk engedni, de azt, hogy itthon legyek 6-7 hetet, az kizart, plane igy a terhesseg elejen.
2023. máj. 22. 10:28
 5/37 A kérdező kommentje:
Plusz nem hiszem hogy tul elhamarkosottak vagyunk ugy, hogy vegtorlesztes elott allunk, en 31 vagyok, ferjem 36, kettonk bevetele bonuszokkal egyutt havi 800 de igy, hogy 60%-ot kapok,azert jelentos kieses. Es tudom sokan sokkal kevesebbol elnek, de nekunk ez az eletszinvonal a minimum, ebben elunk evek ota, barmi ami ettol kevesebb, plane 60%-al,jelentos kieses. Foleg ugy, hogy szukseges a tovabb koltozes. A gyerekprojektet pedig most kezdtuk el, valoban arra szamitottunk, hogy a korunk miatt ez majd ilyen 1 eves huzavona lesz, de elsore osszejott. Engem lesokkolt, egyelore nem tudok neki oszinten sem orulni.
2023. máj. 22. 10:33
 6/37 anonim ***** válasza:
95%

"Masreszt meg be fogok csavarodni ha hetekig fekudnom kell, azzal a mentalis allapottal pedig tobbet artok a magzatnak is szerintem."


Igen, és ha pl. később kinyílik a méhszáj, mondjuk 18 hetesen, akkor megmagyarázod az orvosoknak, hogy neked nem kell kórházban feküdnöd, feltámasztott lábakkal, hogy legalább addig kihúzd, hogy életképes korig eljusson a magzat, mert téged kikészít a fekvés.

Hát fantasztikus. Ilyen mentalitással kár gyerek.

A terhesség lutri, valaki szülésig dolgozik, valaki végig ki van, mást meg komplikáció miatt akár szülésig be is fektetnek.

Én 24 hetes koromtól feküdtem majdnem szülésig. A gyermekem élete volt az első, nem az, hogy amúgy engem kikészít a fekvés, meg jaj, kiesik a jövedelmem.

2023. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
91%

"Engem lesokkolt, egyelore nem tudok neki oszinten sem orulni."


Ez látszik. Az anyagiakkal és a te igényeiddel vagy elfoglalva.

Remélhetőleg ez majd változik.

Vagy nektek a gyerek csak egy teljesítendő projekt volt, ami túl hamar jött, ezért felrúgta a számításaitokat?

2023. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Szerettunk volna mindig is gyereket, egyebkent 13 eve vagyunk egyutt. De nehez igy, foleg hogy nekem eddig vegig a karrierem volt a fokusz, amit eleg szepen sikerult felepitenem es nem gondoltam hogy rogton igy az elejen ki kell engednem az egeszet a kezembol. Ezzel viszont nem azt mondom, hogy ne lenne jo erzes, hogy megtortent, de jelenleg tobb bennem a ketseg es kevesbe latom rozsaszinnek meg ikyen osanya mentalitassal az egeszet mint az atlag. Egyelore szintiszta logisztika amit nem tudom hogyan menedzseljek ugy, hogy megmaradjon egy egeszseges aranykozeput.


Megertem ha ezert valaki elitel, de sose volt az egyetlen fo eletcelom, hogy legyen gyermekem, mindenemellett viszont szeretnek.

2023. máj. 22. 10:40
 9/37 anonim ***** válasza:
29%

Jól van négy és feles zöld pipás, megrugdostad a kérdezőt, biztos jobb lett neki.


Egyeztess az orvossal újra, hogy ez van, esetleg kérj 1-2 hét táppénzt, annyinak bele kell férnie és nem akkora érvágás. Esetleg home office?


De az ágynyugalom amúgy sokkal kevesebbszer indokolt, mint ahányszor javasolják, inkább azért javasolják, mert "úgysem árt". Nem fogja a méhszáj nyílását, és egy esetleges vetélést sem... Sőt tanulmányok vannak arra, hogy indokolatlanul javasolva a fekvés pont hogy kártékony, az anya rossz pszichés és persze a fekvésből következő fizikális állapota miatt.

2023. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Meg azert a 18 hettol levo dolgokat sztem ne keverjuk ide, amikor rendesen elo magzatrol van szo. Nekem jelenleg csak petezsakom van meg szikholyaggal, konkretan meg terhessegnek se nyilvanitottak. Igy nehezen mondom a munkaltatonak is, hogy bocsi nincs meg elo terhessegem de az orvos pihenesre intett...
2023. máj. 22. 10:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!