Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Enyhe barnázás esetén munka?

Enyhe barnázás esetén munka?

Figyelt kérdés
Kaptam progeszteron pótlást, de még így is kicsit barnázok. (Napi pár ml, általában reggel, napközben már semmi). Dokim azt javasolta, hogy fokozott ágynyugalom szükséges, de sajnos nem vagyunk olyan helyzetben főleg így az infláció miatt, hogy ki tudnám hagyni a munkát. Irodai munkát végzek egyébként, semmi megerőltetőt. Amíg nem lenne erősebb a vérzés, ti is dolgoznátok?

2023. máj. 22. 10:17
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Remelem nem kell vegig, itt sokan jottek azzal hogy mi van ha vegig kell fekudni az egeszet. Ilyen aron oszinten nem akarom vallalni, ha csak azert marad meg mert fekszem.

A HO-t megprobalom elintezni de hivatalosan egy heten csak 2 home office nap engedelyezett.

2023. máj. 22. 12:47
 22/37 anonim ***** válasza:
18%

Szia hogy ne csak beléd rúgjanak.

Én 2 vetélés után a 3. Terhességemnél 7.héten barnáztam progi mellett. Az orvosom mindenről is tud és nem tiltott el a munkátol.

12. Héten méhszájon a méhlepény dolgoztam tovább. Majd 2x véreztem de több orvos is megnyugtatott hogy minden ok ne 12 órázzak de mehetek dolgozni.

37. Hétig dolgoztam akkor már úgy gondoltam hogy nehéz az asztal mögött ülni. 37+1 re megszületett a kislányom.

Ha te jó érzed magad és nem fizikai melót csinálsz esetleg tudsz vissza venni a tempoból akkor nyugidtan csináld. Ha baj van akkor is lesz ha otthon fekszel. Vetélést méhszájnÍlást.... nem tudsz elkerülni ha az élet ugy gondolja!

2023. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Szerencsere eleg rugalmas a munkaidom ilyen szempontbol, sokszor meg 8 orat sem vagyok bent. Altalaban megcsinalom a munkat egy 5-6 ora leforgasa alatt es utana senki nem nezi hazamentem e vagy nem. A lenyeg, hogy a munka el legyen vegezve.


Plusz mellette eleg aktiv vagyok heti 5 nap jartam TRX edzesre terhesseg elott, ha ebbol egybol fekvesre utasitanak, az eleg nahy kontraszt. Fizikalisan se birok sokat fekudni.


Koszonom a valaszodat utolso, en is igy gondolom, hogy nem az ules vagy a fekves fogja eldonteni azt hogy mennie kell, maximum kitolja a veteles idopontjat egy kicsivel igy a korai szakaszban. Ha kesobbi idoszakban intenenek agynyugalomra mikor mar lenne elo embrio, szivhang, miegymas en is maskepp allnek hozza.

2023. máj. 22. 13:05
 24/37 anonim ***** válasza:
87%

"Ilyen aron oszinten nem akarom vallalni, ha csak azert marad meg mert fekszem."


Hát ez azért nehezen védhető megjegyzés. 😐

2023. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

15/20: az, hogy a terhesség egyes szakaszaiban pihenni kell nem természetellenes beavatkozás. A terhesség ilyen korai szakaszában bármi történhet, valóban nagyon sok terhesség ér véget, mielőtt igazán elkezdődhetnek, egy picit késő, picit erősebb menstruáció formájában, de ha az elején csak ennyi "segítség" kell, hogy pihenni kell, esetleg progi pótlás, az nem jelent semmit a jövőre nézve. Azt sem tudhatod, hogy progi/pihenés nélkül megmaradna-e vagy sem, és ha megmaradna sem jelentené, hogy később ne lenne gond, de azt sem jelenti, hogy később bármi gond is lesz a terhességgel vagy a gyerekkel.


A terhességek jelentős része minden külső segítség, ellenőrzés, beavatkozás nélkül végigvihető, egy részük azonban nem - ha a terhesség késői szakaszában kell valami "beavatkozás", gyógyszer, fekvés, vagy komolyabb, akkor sem fogadod el, mert az természetellenes, és ha el kell veszítened hát veszítsd el, akár a 2. vagy 3. trimeszterben?


Ha ennyire "beavatkozás" ellenes vagy, akkor viszont ne menj orvoshoz rögtön a pozitív teszt után, hanem várd ki a 7-8. hetet, amikor már van szívhang is.

2023. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

11/12/25-ös voltam:


21-es: de nem tudhatod előre, hogy végig kell-e feküdnöd, ezt a kockázatot VÁLLALOD, amikor úgy döntesz gyereket akarsz. Nem értelek, ha 2. vagy 3. trimeszterben derül ki, hogy feküdnöd kellene, akkor nem fogsz feküdni, kockáztatva, hogy a baba meghal (vagy akár te is kerülhetsz életveszélyes állapotba ha pl. rossz helyen lévő méhlepény miatt kell feküdnöd)?


Nagyon fura gondolkodásmód ez, én még ilynnel nem találkoztam. :-(

2023. máj. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Nem tudom hanyszor irjam meg le, hogy embrio sincs. Nyilvan mas lenne ha lenne mar szivhang es azutan lattam volna de igy ha ugy megy el hogy meg embrio sincs, akkor minek fekudjek ahelyett hogy a munkahelyen ulhetnek is? Ha igy elmegy akkor fekve is elmenne. Tovabbra sem elo terhessegrol beszelek.
2023. máj. 22. 14:28
 28/37 A kérdező kommentje:
Evidens, ha azutan lenne ez a diagnozis, hogy van ELO TERHESSEG a seggemen maradnek, de jelenleg az ambulans lapomon az all hogy egyelore nincs eletjel.
2023. máj. 22. 14:29
 29/37 A kérdező kommentje:
Csak peldanak okaert ha Angliaban elnek 12. hetig szoba sem allnanak velem, igy ha elotte elvetelnek mondjuk a 6. het korul azt se tudnam hogy terhes voltam nagy valoszinuseggel
2023. máj. 22. 14:32
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

#27

Leírhatod, attól még ott a lényeg: a petezsák neked semmi. De onnantól vagy hajlandó táppénzt pazarolni rá, ha eljut a szívhangig.

Csak azt nem érted meg, hogy az orvosod szerint is indokolt, hogy most pihenj, mármint ha akarod, hogy eljusson a szívhangig.

De ezzel a hozzáállással, meg amiket korábban írtál, kétlem, hogy bármi változna azzal, ha hallanád a szívhangját.

2023. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!