Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Enyhe barnázás esetén munka?

Enyhe barnázás esetén munka?

Figyelt kérdés
Kaptam progeszteron pótlást, de még így is kicsit barnázok. (Napi pár ml, általában reggel, napközben már semmi). Dokim azt javasolta, hogy fokozott ágynyugalom szükséges, de sajnos nem vagyunk olyan helyzetben főleg így az infláció miatt, hogy ki tudnám hagyni a munkát. Irodai munkát végzek egyébként, semmi megerőltetőt. Amíg nem lenne erősebb a vérzés, ti is dolgoznátok?

2023. máj. 22. 10:17
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

"Masreszt meg be fogok csavarodni ha hetekig fekudnom kell, azzal a mentalis allapottal pedig tobbet artok a magzatnak is szerintem." Mert attól nem fogsz becsavarodni, ha elvetélsz, mert nem tudtál nyugton maradni a fenekeden? Nem kell véglegesen táppénzre menned, de ha akarod a gyereket, akkor fogadd meg az orvosi tanácsot és pihenj, otthon. Nem, nem garancia arra, hogy megmarad ilyen korai terhesség, te tudod mennyire tudnál könnyen legyinteni, ha nem sikerülne.


Nem tudsz home office-t kérni? És nem kell azt mondani, hogy "bocsi, nincs még élő terhességem" hanem azt, hogy olyan nőgyógyászati problémád van, ami miatt most pihenned kell pár hétig - ha engedi a home office-t, akkor tudsz dolgozni otthonról, ha nem, akkor kiíratod magad táppénzre.

2023. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
73%
Az 1-es válaszod alapján pedig nem vagytok anyagilag felkészülve a gyerekvállalásra, amennyiben a fizetés helyett táppénz esetén a HAVI bevételetek nem elég fedezni a HAVI kiadásaitokat vagy erősen túlzol. Látom, hogy később írtad, hogy sokkolt, hogy ilyen gyorsan sikerült - próbálj meg lehiggadni vagy gondoljátok át, hogy TÉNYLEG most akarjátok-e a gyereket. Ne haragudj, hogy ilyen szigorúan írok, de én "csak" egy vetélésen, egy sikertelen lombikon túl, donorpetesejtes lombikra várva elég irritálónak találom a hozzáállásod. :-( 11-es voltam.
2023. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
74%
Otthonról nem tudsz dolgozni? Nekem is irodai a munkám, nagyon sok mindent meg tudok oldani úgy is, ha nem jövök be. Én inkább otthon maradnék 1-2 hetet pihennék, és otthonról dolgoznék.
2023. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
46%

Ha pedig tényleg szeretnéd egy a babát akkor otthon feküdnél...kritikán aluli a hozzáállásod!

Ha még elvetélsz jössz a jajj hogy éljen túl kiírásokkal...

2023. máj. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Az otthonról dolgozást egy részig meg tudom oldani.

VISZONT


Ha természetileg veszem az egészet és csak azért marad meg a baba, mert teszem azt végig fekszem a várandóságomat, az azt jelenti, hogy önmagában nem is volt egészséges ez a terhesség és természet szerint el kellett volna vetélnem. És nem jönnék ilyen kiírásokkal amit felvázoltál, az én fejemben ez úgy van benne, ha természetesen és teljesen egészséges úton nem lehet gyermekem akkor nem lesz. De az, hogy végig fekszem az egészet az már egy természetellenes beavatkozás.


Sajnálom, ha ezzel azoknak fájdalmat okozok, akik sok éve próbálkoznak és mindent megtennének azért, hogy gyermeket szüljenek. Hangsúlyozom én is szeretnék gyereket, szeretném nevelni, tanítani, megmutatni neki a világot, de ha ez egészséges úton nem véghezvihető akkor nem kapaszkodok bele mindenáron.

2023. máj. 22. 12:14
 16/37 A kérdező kommentje:
Plusz továbbra is hangsúlyozom, ha valakit megvisel pszichésen egy végig fekvés az sokkal többet tud ártani mint anyai-gyermeki kapcsolati szempontból, mint a belőle fakadó stresszfaktor miatt.
2023. máj. 22. 12:16
 17/37 anonim ***** válasza:
89%

De akkor mi a fenéért írod ki a kérdést ha ez a határozott véleményed???

És mi van ha 2-3 hetet kell feküdnöd?

Tényleg nem ér annyit?

Lehet csak egy hematoma vérzik és a gyerek meg teljesen egészséges. Kicsit járd jobban körbe a témát mert sok opció lehet

2023. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben az esetben világosan megmondtam a munkáltatómnak már a 9.hétben hogy mi van, és kértem home office lehetőséget, így végig dolgoztam kb a 37. hétig. Ők se akartak engem egyik napról a másikra elveszíteni.
2023. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell végig feküdni, ha nem ezt írták elő.

Otthonról sokkal kényelmesebb. Ha fáradsz, le tudsz dőlni. Ágyban is lehet laptopot használni. Teljesen más, mint 8 órát az irodában ülni.

Lelkileg sem olyan, mintha semmit se tennél, hiszen dolgozol. És miért kéne végig? Ezt nem írtad eddig.

2023. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Mint mondtam még nincs gyerek, embrió sincs csak szikhólyag. A doki egyelore kerdesesnek velte azt is hogy verzes mellett lesz e egyaltalan. Suoval mar alapbol teljesen egeszsegtelenul indult az egesz
2023. máj. 22. 12:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!