Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek eddig jól csinálom?

Szerintetek eddig jól csinálom?

Figyelt kérdés

Terhességem előtt már aktívan edzettem egy teljes éve (heti 6 napot), mióta kiderült a terhességem heti 150-180 percek edzek, ezek főleg erősítő gyakorlatok (vádli, comb, fenék, kar, vállak), alsó testes edzések mind kizárólag súly nélkül, felső testre most 2 kg-os kézi súlyzokat használok. Hasizomra egyáltalán nem edzek, bár oldalsóra elvileg lehetne, de nem merek. Kajára nagyon odafigyelek, szerencsére a junk foodot nem is kívánom. 11 hetes vagyok jelenleg és a súlyom maradt a teherbeesés előtti. Szerintetek ha így folytatom, akkor nem fog rám jönni sok többlet? Itt nyílván nem a baba súlyára, magzatvízre stb-re gondolok. Nagyon félek, hogy terhességi cukorbeteg leszek, így próbálom már most az elején tudatosan elkerülni és formában maradni.


Szívesen meghallgatnám más kismama véleményét, aki szintén törekedett a terhesség alatti formában maradásra!



2023. máj. 27. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerosom van aki vegig edzett a terhessege alatt, persze nem olyan intenziven, de végig nyomta kb az utolso napig. Minden tiszteletem a tietek mert en a wc alig birtam kimenni, de ha nektek jol esik, csinaljatok:) nem leszel tul kover, a tested igy is rengeteg energiat emeszt fel azert hogy reprodukalja magat, annyit csinalj ami jol esik, a sullyal meg ne foglalkozz, mert most nem az a prioritas. Boldog mama -> boldog baba
2023. máj. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is végig edzettem, étkezésre odafigyeltem, a 24. hétig 2 kg-t híztam, mégis GDM-es lettem.
2023. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a baba súlyát, magzatvíz, plusz vér...stb jön fel az 6-8 kg. Annyit nyugodtan lehet hízni, hiszen gyakorlatilag az szülés napján le is megy. A lényeg, hogy jól érezd magad a bőrödben. Vagyis inkább jól érezzétek magatokat :D
2023. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A cukor nem.a mozgás meg az étkezés miatt jön ki..

Nálwm pl kijött és diéta mellett is kemény inzulin mennyiség kellett

2023. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg figyelsz magadra: pulzus, rosszullét, túlterhelés), és nem csinálsz tiltott gyakorlatokat, addig jól csinálod. Ha neked ez az edzésmennyiség jól esik, akkor csináld. Később a hasad már korlátozni fog pár dologban, de végig lehet mozogni, ha az orvos valami miatt nem tilt el. Én is végig edzettem, de a futás nem esett jól, így amikor az abbamaradt, feljött százezer kiló. Pedig nem zabáltam, csak kiesett egy rendszeres kardió mozgásforma.
2023. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, meg hiába írod, hogy 2 kg a súlyzó, mert aki pl soha nem edzett, annak a fél kg is sok lenne terhesen. De aki 5-tel nyomta, annak ideális vagy kevés. Ez nagyon edzettségi szinttől függ. Vigyázz magadra, akkor nem okoz gondot.
2023. máj. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!