Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, őszintén, ti visszago...

Anyukák, őszintén, ti visszagondolva készen álltatok teljes mértékben a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés
14 éve vagyunk együtt a férjemmel, ebből 4 éve házasok. Mindig is szerettünk volna gyermeket, úgy éreztük, hogy készen is állunk rá, mindent meg tudnánk neki adni, ami a boldog élethez szükséges és egy szerető családba születne. El is kezdtük a babaprojektet, elsőre összejött (Covid alatt nem akartam teherbe esni, így eddig kivártunk a dologgal, plusz még utazgatni akartunk utána). Nagyon örülünk neki, de azért meg is rémiszt olyan szinten, hogy elegek leszünk e ehhez a feladathoz. Normális szerintetek, hogy így érzek? Egyfelől büszkeséggel és hatalmas boldogsággal tölt el, hogy gyermeket várok, pláne, hogy egy olyan ember lesz az apja, aki tényleg életem szerelme. Mégis, ha elképzelem magam babázás közben, van az a furcsa rossz érzésem, hogy nem leszek jó anya, bármennyire is igyekszem. Az elején minden esetben ilyen kettősek az érzések? Most vagyok 10 hetes.

2023. máj. 27. 18:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Remélem jó társat választottál. Én most bánom meg nap mint nap 1 év után mikor az elvileg “tökéletes” oda adó férjem egy önző ember lett. Csak én éjszakázok hétvégén is éppen mint most, miközben hajnal 1 ig mostam a ruháit mert este berakta a mosógépbe és természetesen elaludt így meg vártam, most meg keltem a gyerekkel mert ki aludta magát. Tönkre mentem és sajnos nap mint nap meg bánom, nem a fiam hanem azt, hogy vele vállaltam.
2023. máj. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Készen álltam, igen. De ez maximum a gyakorlati dolgokra igaz, a pelenkázáshoz, fürdetéshez stb. nem kell agysebésznek lenni. A szoptatás már egy fokkal nehezebb. 4,5 hónapos a babám, amire nem tudtam felkészülni, hiába tudtam, hogy nehéz lesz, az a szülés utáni depresszió, a kegyetlen kimerültség, az egymás utáni éjszakázások, az állandó rendelkezésre állás. Elviekben tudja az ember, hogy ez nehéz, de egy 20 percenként ébredős éjszaka után az egész nap a fáradtságtól visító, 2x20 percet alvó gyereket türelmesen ellátni, na ez keményebb, mint gondoltam volna (pedig évekig dolgoztam éjszakai műszakban 12 órában, azt hittem, annál nincs rosszabb). Természetesen nem bánom egy pillanatát sem, de sokszor sírok vele együtt a mai napig is, amikor már minden felgyűlt bennem. Egyetértek azzal, amit az egyik előző válaszoló írt, szarj le mindenkit, mindent úgy csinálj, ahogy nektek jó. Az én babám tökéletesen alszik a kiságyban az első perctől kezdve, de ha nem aludt volna, szemrebbenés nélkül magunk közé veszem, hiába mondták, hogy ne, és egész nap kézben volt vagy 2 hónapig, arra is azt mondták, hogy ne, mert majd nem tudom letenni. Ne foglalkozz vele, a te babádnak te vagy a legjobb, és te tudod a legjobban, hogy mire van szüksége. Boldog babavárást!
2023. máj. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem, de nagyon vártam :)


Kisgyermeknevelő vagyok, tanultam a 0-3 éves gyerekekről, a bölcsiben pedig láttam fáradt, lestrapált szülőket, túlpörgött kisgyerekeket, dacckorszakosokat dögivel, újszülöttre féltékeny nagytesókat, még fáradtabb és nyúzottabb szülőket, sírás határán lévő anyukákat, a kialvatlanságtól dühös apukákat, betegségből betegségbe eső családokat.


Hiába ez a sok évnyi tapasztalat, a tanulás, a másik oldalról a családjaink teljes támogatása, az anyagi biztonság...nem éreztem, hogy teljesen felkészűlt lennék :)


Szerencsére a kisfiam is "olvasta" a tankönyvek azon oldalait, amik az újszülött meg a csecsemő alvását taglalják, magyarán egész jó éjszakáink vannak.


A szoptatással az első 3 hét, vagy 1 hónap nagyon pokoljárás volt, fájt, sebesedett, vérzett... de azon is túllendültünk.


A 7 hónapnyi masszív hányásra, hasmenésre sem voltam kész, a vajúdási, szülési fájdalmak is megleptek, de minden nappal egyre többet tanultunk, tapasztaltunk a férjemmel, és igazából eddig mindenben a legjobb tudásunk szerint cselekszünk.

De még csak 3 hónapja az életünk része a kisfiunk, rengeteg sok minden van még előttünk.

2023. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#3, köszönjük, ezzel beljebb is lettünk

🙄

2023. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!