Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 éves vagyok és terhes...

20 éves vagyok és terhes lettem. Hogyan tovább? Több lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sosem fordultam még ilyesfajta segítséghez, de most ezt az oldalt választottam.

20 éves vagyok, a barátom 21.

5 éve vagyunk együtt, 2 hónapja élünk egy albérletben. Mindig óvszerrel védekeztünk, sosem volt vele probléma. Májusban sem, mégis pozitív lett a terhességi tesztem tegnap reggel. Senkinek nem mondtam még el, a barátomnak sem. Jövőhét keddre van időpontom a nőgyógyászomhoz, de még én magam sem tudom, hogy mit szeretnék. Mindketten tanulunk még, a barátom dolgozik mellette, de így is pont annyi keres, hogy tudjuk fizetni a lakbért és tudjunk enni normálisan.

Sosem gondolkodtam ilyenen, hogy mit tennék ebben a helyzetben. Nagyon rossz érzés belegondolni, hogy abortálhatnám a gyerekem, de sajnos nincs más választásom. Szüleim fejére nem akarok szülni. Gondolkoztam azon, hogy senkinek nem is szólok, még a barátomnak sem, és úgy vetetem el.

Ne haragudjatok, hogy hosszú lett, köszönöm, ha elolvasod és hozzáfűzöl egy kedves szót, nekem már az is jól esne.



2023. jún. 5. 01:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
10%
Tartsd meg. Megbánod ha elveteted. Én évek óta vágyok babára. Biztos nem érdekelne mit mondanak mások.
2023. jún. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
31%
Én 21 éves voltam, mikor állapotos lettem. Most 40. Hétben vagyok, várjuk, hogy megszülessen. Én tanulok (egyetemi gyedet fogom igényelni), a párom dolgozik és tanul. Nem csinálnánk másképp. Mindenképp beszéljetek róla. Elsőre ijesztő lehet, de minden percét megéri.
2023. jún. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
96%
Ha csak annyitok van,hogy ti megéljetek,arra nem vállalnék gyereket. Viszont nem is titkolnam el párom elől,túl nagy lelki teher az abortació. Beszélj vele erről ha beigazolódott,hogy terhes vagy.
2023. jún. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
74%

Pároddal mindenképpen beszélj, és együtt döntsetek. Egyébként terveztetek gyereket valamikor, a jövőben? Ha igen, akkor nem vetetném el, a gyerekvállalás később sem lesz könnyebb.

Ha nagyon meg vagytok ijedve és egyébként sem terveztétek, akkor a másik irányba dől a mérleg.

Viszont semmiképp se titkold el!

2023. jún. 5. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
99%
Pároddal mindenképp beszélj...de szülőkkel is ha jó a kapcsolatotok.
2023. jún. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
88%

Emberek, ne írjatok már ilyeneket, hogy később nem lesz könnyebb, meg tartsa meg, amikor azt írja, annyi pénzük van éppen, hogy megéljenek...



A gyerek dolgait miből fizetik majd, pelenkát, babacuccokat, gyógyszereket, ha kell, tápszert miből vesznek majd? Félrerakni hogy fognak arra az esetre, ha valami történik, elromlik, tönkremegy a háztartásban? Előre lépni hogy fognak?


Mi aztán spórolósak vagyunk, nem veszünk felesleges kacatokat a gyerekeinknek sem, de azért ne tagadjuk már le, hogy a gyerekvállalás igenis pénzbe kerül, ami a jelek szerint nincs a kérdezőéknek. Nem jàrtok boltba? Nem vettetek mostanában gyümölcsöt, cipőt a gyerekeiteknek, vagy az ingyen volt?

2023. jún. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
98%

Csak azért, mert mások évek óta babára várnak, neki még szörnyen nehézzé teheti az életét.

Nem ő lenne az első, sem az utolsó lány, akit huszonpár évesen faképnél hagy a biztosnak hitt "szerelem", mert ő aztán nem akar apa lenni, egyedül, érdemi végzettség nélkül, albérletben, gyerekkel meg aztán minden lesz csak jó nem. Mert a napi szintű szorongás a létbizonytalanság fölött nem szűnik meg attól, hogy a baba mosolyog. Persze le lehet fosni az igényeit, nem muszáj neki horror összegű gyógyszert venni, ha épp beteg, meg járhat tornacipőben télen is, sőt ennie sem muszáj egy nap háromszor, de mondjuk erre ne bíztassuk már úgy, mintha valami csodás dolog lenne.

Kérdező, a te életedet neked kell majd élni, a nehézségeit senki nem fogja helyetted megoldani. Ha neked túl sok lenne jelenleg, ne vállald, és ne érezd rosszul magad emiatt. Nem olyan világ van, mint régen, a családok itthon akkor is magukra vannak hagyva, ha alapvetően jól keresnek, és álszent bárki, aki ezt tagadja. Ha ezt kompenzálni akarod, zsebbe kell nyúlni. Ahhoz meg előbb dolgozni/tanulni kell.

2023. jún. 5. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom, majd az első pár kommentelő küld pênzt a gyerek eltartására.
2023. jún. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
74%
Egyrészt le a kalappal, hogy 20 évesen önálló életet éltek, sokan ilyenkor még bőven a szüleik támogatására szorulnak gyerek nélkül is. Szóval szerintem abszolút nem gáz pár évig kérni egy kis kiegészítést, gondolom 1-2, amíg végeztek. (Egyébként egy baba nem kerül sokba, egyre többe kerül, ahogy nő fel). Másrészt ez nem egy felcsináltak a diszkóban szitu. 5 éves kapcsolatban a párod is nyilván már hosszú távon tervez veled, és ha szerettetek volna gyereket, akkor lehet, hogy még örül is. Eszedbe ne jusson ne elmondani neki, mert tudnod kell, hogy hogy áll hozzá, ami szerintem sorsdöntő ebben a helyzetben. És magadat is ismerned kell, hogy hogy állsz az abortuszhoz, mert ismerek olyat, akit lelkileg egy életre megnyomorított, meg olyanról is hallottam, aki az ötödiken van túl, mert ezt használja fogamzásgátlónak. A lényeg most, hogy ne kapkodj, ne hozz hirtelen, meggondolatlan döntést, és inkább beszéld át mindenkivel a dolgot, ha lehet, a szüleiddel is, mert ez nem szégyen, és nem kell egyedül cipelned ezt a terhet.
2023. jún. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
89%
Ha megakarsz mindent adni neki,akkor még nem most van a te időd a babázásra
2023. jún. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!