Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 éves vagyok és terhes...

20 éves vagyok és terhes lettem. Hogyan tovább? Több lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sosem fordultam még ilyesfajta segítséghez, de most ezt az oldalt választottam.

20 éves vagyok, a barátom 21.

5 éve vagyunk együtt, 2 hónapja élünk egy albérletben. Mindig óvszerrel védekeztünk, sosem volt vele probléma. Májusban sem, mégis pozitív lett a terhességi tesztem tegnap reggel. Senkinek nem mondtam még el, a barátomnak sem. Jövőhét keddre van időpontom a nőgyógyászomhoz, de még én magam sem tudom, hogy mit szeretnék. Mindketten tanulunk még, a barátom dolgozik mellette, de így is pont annyi keres, hogy tudjuk fizetni a lakbért és tudjunk enni normálisan.

Sosem gondolkodtam ilyenen, hogy mit tennék ebben a helyzetben. Nagyon rossz érzés belegondolni, hogy abortálhatnám a gyerekem, de sajnos nincs más választásom. Szüleim fejére nem akarok szülni. Gondolkoztam azon, hogy senkinek nem is szólok, még a barátomnak sem, és úgy vetetem el.

Ne haragudjatok, hogy hosszú lett, köszönöm, ha elolvasod és hozzáfűzöl egy kedves szót, nekem már az is jól esne.



2023. jún. 5. 01:13
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
69%
Meg ezt az elbagatellizálást is hagyhatjuk. Aki szerint nem gyerek, és nem öleti meg, az gondolom nem is védekezik, mert nincs is mi ellen... Igenis ez egy rohadt nagy döntés, nagy felelősség, és nagy fájdalom. Ha nem csinál semmit, 8 hónap múlva gyereke születik, mert ez nem egy elméleti kérdés, az az élet már megfogant, és ott van benne. És igen, baromi nehéz lesz ezen túl lenni, de segítséggel lehetséges, és az idő is enyhíteni fogja. Ehhez kell a párja támogatása is.
2023. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
78%

Mi jár a fejükben azoknak, akik lepontozzák az olyan kommenteket, ahol rá világítanak a válaszolók a megélhetési problémákra. 🤔

Körbe kell nézni a gyermekotthonokba, ahova azért kerül a gyerekek nagyrésze, mert a mindennapi szükségleteket nem tudták a szülők megadni. Ehhez még hozzá jön a ruháztatás, később az iskoláztatás. Végül is felnőnek azok a gyerekek is valahogy. Azért kíváncsi lennék a véleményükre, mennyire elégedettek a jelenlegi helyzetükkel. Nem csak az orrunkig kell látni.

2023. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
66%
Tisztában van az ember vele, hogy még nem gyerek. Ennek ellenére szerintem egy normális embert igenis megvisel az hogy meg kell tőle szabadulnia akármilyen nyomós oka is van.
2023. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:

32. válaszoló - Én nem pontoztam le senkit.


Én nem csak a pénz miatt aggódnék, hanem egyszerűen a saját életem. 30 éves korom előtt nem akartam gyereket.

2023. jún. 5. 11:18
 35/66 anonim ***** válasza:
71%
Nem is rád értettem kedves kérdező, sejtettem, hogy nem te nyomkodod az x-et. 😊Abban mindkét tábornak igaza van, hogy ez lelkileg mindenképpen megviseli az embert szerintem. Szerencsére nem éltem át abortuszt. Ha emellett döntesz, megértelek. Hiszen azért te sem másodlagos szereplő vagy a történetben, ahogy a párod sem és a döntésed kihatással lesz sokmindenre. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél.
2023. jún. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, ha nincs pénzetek, csak nyomorúságos lesz az élet.

Nekem most 4 hónapos a kisbabám, vettem neki néhány felesleges szirszart, nem tagadom.


De: mindenféle kuponokkal zsonglőrködöm a pelenkáinál, hogy nagy kiszerelés is legyen, kicsit jobb minőségű is, így a mega pakkos Liberot valasztom neki, az havi 6-8 ezer forint, attól függ, hogy találok e olcsón vagy sem.


A 3 hónapos oltásaira 58.000 forintot hagytam ott egyszerre a patikában.


Azelőtt 30 valahány ezret a másik oltásra.


Szerencsére vanntejem, így havi 50.000-el vagyok beljebb.


Vizes ronggyal is lehetne mosni a popsiját, és néha tényleg kell is, de azért a nedvestörlők is szépen fogynak. Mondjuk, hogy az a havi pár száz forint nem tétel, de akinek ki van centizve a pénze, az is sok.


S akkor még nem számoltam azzal, hogy oltás után belázasodik, szirup 3.000.

Elkezdett fogzani, íny kenegető 4.000.

Hasgörcsei lettek, cseppek, 3.000.

D-vitamin, K-vitamin árára már nem is emlékszem. Nem kell minden nap megvenni ezeket. De kérdés, hogy egy extra 10-15-20 ezer forintos hirtelen jött kiadás mennyire vágna földhöz titeket.


Nem beszélve arról, hogy a várandósság alatt is lehetnek meglepetés kiadások.


Babás-mamás meg no waste fb csoportokban össze lehet szedni a babakelengyét, de az is pénzbe/termékbe kerül amit te pénzért veszel meg.


Aztán ha csak feszes, vagy laza izomzatú lesz a gyerek, a tornák is havi 8.000-10.000 ezer forintok, plusz eszközpark az otthoni fejlesztéshez.


Nem tűnnek nagy összegeknek ezek a dolgok, de ha össze számolja az ember leesik az álla.


Igaz én tavaly november óta gyűjtögetem neki a cuccokat, van egy csomó fölösleges is, amit pl a kórházba kértek de sosem kellett, meg mint mondtam olyan 200 ezer forintnyi impulzus vasárlás amik nélkül vígan meglenne és boldogan nőne fel.

De így is eddig fél millióban van a gyerek.

Biztosan kilehet hozni még olcsóbban, nekem így is spórolósan lett ennyi, és ennél lejjebb nem kellett adnom szerencsére.

Ruháit, a pelenkázóját, autós ülését örököltük.

3 részes babakocsiját market placen vettük 25.000-ért.

2023. jún. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem akarod elveszíteni a párod, akkor mondd el neki. Előbb-utóbb úgyis kiderülne és tuti kiakadna, amiért kihagytad őt egy ilyen fontos kérdésből.

Együtt kell meghoznotok a döntést, mivel egy pàr vagytok.

2023. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
85%

37!


Igen. Ráadásul abortusz után 6 hétig nincs szex. Csak feltűnne a párjának...Plusz mi van,ha fellép valami komplikáció? Akár kicsi is. És vissza kell menni a kórházba? Mert rosszul lesz otthon? Akár testileg,akár mentálisan? Sosem lehet tudni!

2023. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ha már most rossz érzésed van ezzel kapcsolatban, akkor később is csak bánni fogod!

Oké hogy nem így tervezték, de akkor újratervezés.. B terv. Kis gyermek mellett is lehet még tanulni. Lehet hogy a szüleitek is inkább vállalnának részt a nevelésből, mint hogy hagyják veszni az első leendő unokát. Anyagi és egyéb (állami) támogatások is vannak, ha szeretitek egymást és együtt terveztek maradni (gondolom igen, ha most költöztetek össze) akkor pl. valószínű hogy egy babavárót is tudtok igényelni amit egy fizetésből is lehet fizetni és megoldja a "tápszer problémát" meg a lakhatást amig te nem tudsz jobban keresni.


Igen fiatalok vagytok, de higyjétek el nyaralgatni és bulizgatni is lehet 30 évesen is, karriert építeni is.. a gyerekvállalás nem egy könnyű menet, de az abortusz sem! Mindkettő életre szól, de a gyerekben öröm is lehet, az abortuszban meg csak bűntudat..

Gondold ezt még át, és vedd fontolóra a lehetőségeket.

2023. jún. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
93%
Vegyenek fel azért 10 milliós kölcsönt, mert a babaváró az az, hogy legyen a gyereknek tápszer meg legyen hol lakni? Gyorsan házasodjanak össze, mert azt ugye csak úgy lehet igénybe venni, és fizessenek havonta több mint 40 ezer forintot 20 évig. 🤔Hmm. Ezt nem gondoltad végig. Tudom, hogy lehetőségként írtad, de annak, akinek nincs saját ingatlana, nem ez a legjobb megoldás. 20 év alatt felnő a gyerek ez igaz, de albérletben a jövő kiszámíthatatlan. A jelenlegi ingatlanárak mellett szinte esélytelen, hogy a babaváró segítségével saját otthonuk legyen. Nem szeretnék full negatívnak tűnni, de ez hatalmas kockázat minden téren. Persze jól is elsülhet, nincs kizárva. Én nem mernék ekkora hitelt a bizonytalanságra bevállalni az biztos.
2023. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!