Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 éves vagyok és terhes...

20 éves vagyok és terhes lettem. Hogyan tovább? Több lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sosem fordultam még ilyesfajta segítséghez, de most ezt az oldalt választottam.

20 éves vagyok, a barátom 21.

5 éve vagyunk együtt, 2 hónapja élünk egy albérletben. Mindig óvszerrel védekeztünk, sosem volt vele probléma. Májusban sem, mégis pozitív lett a terhességi tesztem tegnap reggel. Senkinek nem mondtam még el, a barátomnak sem. Jövőhét keddre van időpontom a nőgyógyászomhoz, de még én magam sem tudom, hogy mit szeretnék. Mindketten tanulunk még, a barátom dolgozik mellette, de így is pont annyi keres, hogy tudjuk fizetni a lakbért és tudjunk enni normálisan.

Sosem gondolkodtam ilyenen, hogy mit tennék ebben a helyzetben. Nagyon rossz érzés belegondolni, hogy abortálhatnám a gyerekem, de sajnos nincs más választásom. Szüleim fejére nem akarok szülni. Gondolkoztam azon, hogy senkinek nem is szólok, még a barátomnak sem, és úgy vetetem el.

Ne haragudjatok, hogy hosszú lett, köszönöm, ha elolvasod és hozzáfűzöl egy kedves szót, nekem már az is jól esne.



2023. jún. 5. 01:13
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
18%
Első vagyok. Miért pontoztok le? Ti is tudjátok hogy úgyis megtartja csak megerősitést vár.
2023. jún. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
91%
39-es, csak ezesetben nem a bulikákról meg nyaralásról kellene lemondaniuk, hanem kb. olyan alapvető dolgokról, mint a normális kaja vagy egy új cipő.
2023. jún. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
91%

"Tartsd meg. Megbánod ha elveteted. Én évek óta vágyok babára. Biztos nem érdekelne mit mondanak mások."


A te helyzeted senki nem ismeri. Nyilván ha évek óta próbálkoztok, meg vannak a feltételek is. Így persze, hogy engem sem érdekelne hogy más mit mond. A kérdező helyzete viszont nem azonos a tiéddel, nem tervezett gyerek, élni szeretne még stb.

Itt csak tanácsot tudunk adni, helyette egyikőnk sem dönthet. A kérdező ezért jött a gyakorira, nem azért, mert unatkozik és biztos megtartja. Elég bizonytalannak tűnik, ami ebben a helyzetben érthető.

2023. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
88%
Ott a pont 42-es. Itt már a napi megélhetésről van szó, ami most sem egyszerű a kérdező elmondása szerint.
2023. jún. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
71%

40es


Igen, ez egy lehetőség azoknak akinek csak az anyagiakon múlik. Valóban ingatlan vásárláshoz a 10 millió nem sok mindenre elég, főleg városban.. de a napi megélhetéshez, kezdő fizetésekhez képest egész jó pénz.

Hitel, de ha a gyerek a pocakban van, már eleve nem kell 3 évig fizetni a részleteket, és a többi fajta hitellel ellentétben nem kell nagy kamattal visszafizetni az évek alatt, szóval egy kicsit más, "ingyen hitel".

De nem az volt a célom hogy a hitelt ajánlgassam, és meggyőzzek bárkit is hogy vegye igénybe. Nyilván meg kell nézni a további feltételeket és megkötéseket. Van bőven tájékoztató az interneten és a bankoknál ezzel kapcsolatban.

De még arról sem meggyőzni akarom, hogy megtartsa a gyereket vagy sem, csak nekem nagyon az jött le a kérdésből hogy kezdeti nagy pánikba esett és talán borúsabban látja a helyzetet mint amilyen. Lehet hogy több segítséget kapna mint gondolná, de igazából a legfontosabb hogy az apa hogy áll hozzá, aztán nagyszülők másodlagosan.

2023. jún. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
23%

39es vagyok

42, 44

Hát nekem nem az jött le, hogy kajára nincs pénzük. Hiszen albérletet tudnak fizetni. Ez 21 évesen tanulóként egész jó helyzet szerintem. Mivel tanulnak, fizetésük is majd nőni fog.

2023. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
88%

46os. Pont annyit keres a párja, hogy fizetni tudják az albérletet és egyenek. A lány nem dolgozik. Benne van a kérdésben.

Ez olyan jó helyzet?

2023. jún. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
35%
45os. Értem a jó szándékot, nem is akartalak kioktatni. Én is a véleményemet írtam le, mint mindenki más. A döntés úgy is csak a kerdezőn áll. Kérdés, hogy rajtunk, idegeneken kívül lesz e még valaki, aki segít ebben a borzasztóan nehéz kérdésben. Remélem igen.
2023. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
29%

47

Hát ahogy nézed, mondjuk úgy hogy már megengedhetik maguknak, hogy külön költözzenek albérletbe az 1 fizetésből - akkor nem olyan rossz. Most ha nem dolgozik a lány, akkor ennél csak több bevétele lesz. És az is lehet, hogy lenne lehetősége visszaköltözni szülőkhöz és így többet spórolni (csak nyilván nem ezt tervezték).

Csak annyit írt hogy nem akar a szülei nyakára szülni - ezek szerint opció lenne, csak nem tetszik neki, de a nyomornál jobb opció. Kérdés hogy az abortusz jobb opció-e az esetében illetve hogy van-e a kettő között még (pl. Nem költöznek vissza, de a szülők adnak nekik támogatást az önálló élethez)

2023. jún. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
18%
Senki másnak nincs olyan érzése, hogy kamu a kérdés? (A megfogalmazás alapján).
2023. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!