Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 éves vagyok és terhes...

20 éves vagyok és terhes lettem. Hogyan tovább? Több lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sosem fordultam még ilyesfajta segítséghez, de most ezt az oldalt választottam.

20 éves vagyok, a barátom 21.

5 éve vagyunk együtt, 2 hónapja élünk egy albérletben. Mindig óvszerrel védekeztünk, sosem volt vele probléma. Májusban sem, mégis pozitív lett a terhességi tesztem tegnap reggel. Senkinek nem mondtam még el, a barátomnak sem. Jövőhét keddre van időpontom a nőgyógyászomhoz, de még én magam sem tudom, hogy mit szeretnék. Mindketten tanulunk még, a barátom dolgozik mellette, de így is pont annyi keres, hogy tudjuk fizetni a lakbért és tudjunk enni normálisan.

Sosem gondolkodtam ilyenen, hogy mit tennék ebben a helyzetben. Nagyon rossz érzés belegondolni, hogy abortálhatnám a gyerekem, de sajnos nincs más választásom. Szüleim fejére nem akarok szülni. Gondolkoztam azon, hogy senkinek nem is szólok, még a barátomnak sem, és úgy vetetem el.

Ne haragudjatok, hogy hosszú lett, köszönöm, ha elolvasod és hozzáfűzöl egy kedves szót, nekem már az is jól esne.



2023. jún. 5. 01:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
95%
Rengeteg beszélgetés kell a pároddal. Azon kívül pedig pszichológus, pap, kineziologus tehát amelyikben hiszel. Esetleg jóga még.
2023. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
43%
Nem öleted meg és nem is gyerek még, nyugi.
2023. jún. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
91%

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod.


Jobb ez, mint állandóan depressziósnak lenni a pénz miatt, mint az én anyám volt, és olyat mondani a gyerekednek később, hogy miatta van sz*r életed, mert sok pénzbe került felnevelni.

2023. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
71%
Valamilyen szinten annak a gyereknek nem lesz meg mindene amire szüksége lenne ha csak a párod dolgozik és épp hogy megéltek.Biztosan kisebb traumát fog neked okozni ez az egész.De ha gumival védekeztek MINDIG akkor fura a terhességed..ha csak kinem szakadt.Érdemes leellenőrizni.Nehéz döntés.pl én most 28 évesen leszek anyuka 20 évesen énis még tanultam, nem tudom hogy cselekedtem volna, de normálisan eltartani nem tudtam volna.
2023. jún. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
65%

Én nem bátorítalak sem erre, sem arra. Elmesélem az én történetem.

20 évesen estem teherbe a fiammal. Szerettük volna, mindkettőnk állandó, bejelentett munkahellyel rendelkezett. Apukámnàl laktunk, így nem kellett albérletet fizetni, de a rezsi plusz minden más a miénk volt, mert a szüleim munkanélküliek voltak. A válság ellenére én akkoriban nagyon jó GYED-et kaptam plusz a párom is jól keresett, még is, mivel nem tudtam szoptatni, a tápszer, pelenka, és a napi megélhetés nem volt egyszerű. Mindent meg szerettem volna adni a gyerekemnek. Ez csak úgy sikerült, hogy mindenemet amiért dolgoztam el kellett adnom. Kocsit, telket, garázst. Aztán szét mentünk a gyerek apjával. Miután megismertem a férjemet, a szüleim nem törődömsége miatt a lakást is elvesztettük. A férjemnek rengeteget köszönhetek. Most 15 éves a fiam, mindene megvan. Viszont voltak nagyon mély pontok. Most így ennyi idősen nem járnám végig újra ezt az utat, mert a mai világban, segítség nélkül lehetetlen egy kisgyerekről megfelelően gondoskodni. Ebben a helyzetben, ha megtartod mindenképpen rá leszel szorulva a szülői segítségre. Nagyon mérlegelj. Még ha lelkileg iszonyú nehéz is lehet.

2023. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
71%
És még sehol sem írta tudnak e segíteni a szülők.
2023. jún. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező szerintem lesz jobb. Te is tudod hogy megbánod ha elveteted.
2023. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
79%
4# de sok eszed van...azért ha normális fizetése van mindkettőnek, de igen könnyebb. Bírom az ilyen kereténeket... szeretettel nem fizeted be a rezsit meg nem laksz jól vele.
2023. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
64%
Ez még nem gyerek. És nem öleted meg. Hagyjuk már ezt.
2023. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
87%

Egyelek meg 27-es 😅 Ez megvan?


"Nem így képzeltem el az életem, nagyon fiatal vagyok még úgy érzem"


Szóval akkor mit fog megbánni jobban? Mert szerintem a gyerek vállalás egyenlő azzal, hogy a gyereked javára lemondasz bizonyos dolgokról, ami számodra nélkülözhető. Na, az evés az nem olyan dolog. Meg a számlák fizetése sem. Reálisan kell gondolkodni.

2023. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!